Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért van ennyi magányos ember?

Miért van ennyi magányos ember?

Figyelt kérdés

A kérdés adott,ám én mégsem lennék rá kíváncsi, inkább tennék ellene.

Szóval, aki éppen most ezt olvassa és magányosnak érzi magát, az írja le nekem az okot, kvázi öntse ki a szívét, akár persze név nélkül,bárhogyan, hogy egy kicsit ne legyen egyedül és érezze, hogy figyelnek rá.

Vagy ha nem akarja leírni az okot, akkor beszéljünk valamiről, hátha valaki a kommentek közt talál egy barátot - vagy akár én lennék az :)

(E kiírás NEM társkereső szándékkal lett ide biggyesztve a részemről,mielőtt bárki félreértelmezné. Egyszerűen csak nyár van, unatkozom és ki szeretném kicsit aknázni a közösségi média adta lehetőségeket)

Szép napot mindenkinek! :)


2017. aug. 13. 22:07
1 2 3 4 5
 11/42 A kérdező kommentje:

És akik egy kapcsolatból x ideje kikerülve magányosnak érzik magukat, azok nem lehet, hogy nem élték meg kellően az egyedüllétet?

Ha ezt majd megélték, megtanultak jól kijönni egyedül, akkor számukra is betoppan valaki, erről mit gondoltok?

2017. aug. 13. 22:28
 12/42 anonim ***** válasza:

Szerintem a kapcsolatból kilépők kis ideig élvezik a magányt, mert új nekik.

Aztán miután magányosnak kezdik érezni magukat elszomorodnak, hogy nincs senkijük és ismét keresni fognak.

Szerintem a magány arra jó, hogy a szenvedésekből rájöjj, nem jó egyedül lenni sokáig.

2017. aug. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 Bihar Valatonon ***** válasza:
Mondjuk ki hogy éli át a kapcsolatot is...pl én mindig fojtogatónak éreztem, amit sokan csinálnak, hogy oké nagy szerelem oké élvezzük egymást, de ez a már pár hónap után összeköltözés együttélés ez nálam sosem játszott. A legtöbb kapcsolat szerintem pont ebből a szempontból halálra ítélt, hogy szinte megszűnik mind két fél magánélete....
2017. aug. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 A kérdező kommentje:
10-es: Szerinted, férfiként, valóban ennyire nehéz ma egy rendes lányt "kifogni"? Komolyan érdekelne a véleményed, sajnos egyre több helyről hallom ezt és bevallom a nőtársaim nevében én szégyellem magam néhányszor. Egyetemen is olyan lányok, nők (?) vannak, akik képesek teljesen lealjasítani magukat, ettől néha felfordul a gyomrom.. Aztán megkapom, hogy én meg túl igényes vagyok, pedig nem így van, de sajnos normális férfit is nehéz találni. :/
2017. aug. 13. 22:37
 15/42 anonim ***** válasza:

Sosem voltak igaz barátaim, és egyszercsak azon kaptam magam, hogy hoppá, teljesen egyedül vagyok, a korosztályommal más a világnézetünk, az értékrendünk. De a magány sok mindenre megtanított, én nem bánom, az egyetlen ami zavar, hogy rövid idő alatt meg tudok szeretni embereket. Lehet ez ellen valamit tenni?

Egyébként igen, az ölelés szerintem is egy klassz, hasznos dolog.

2017. aug. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 Firedoom ***** válasza:
29%

En inkabb az okot mondom mintsem a panaszt:

Mert nem emelik fel a segguket es tesznek erte. Volt itt egy kerdes, hogy xy varosban nem e akar valaki baratkozni, mert maganyosak. Jottek is a valaszok, hogy en az vagyok, en is, stb. De amikor felvetem, hogy akkor gyertek, fussunk ossze es talan jol is erezhetnenk magunkat akkor semmi.

2017. aug. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
16# mert majdnem minden ember párt keres az interneten, akkor is ha nem képes bevallani magának.
2017. aug. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:

Magányos vagyok, mert:


Alapból egy eléggé introvertált személyiség vagyok. Gyerek korom óta a gép a legjobb barátom, konkrétan függő vagyok. Emiatt a szocializáció sose ment annyira mint másoknak. Utóbbi időszakban (gimi után) még jobban eltávolodtam az emberektől, ez se tett jót, mert nem tudok olyan mértékben kommunikálni, mint mások. Ez nem azt jelenti, hogy nem lehet velem beszélni csak nekem sokkal több időre van szükségem, hogy megnyíljak. Vannak barátaim, kevés de azok igaziak. Sok a felületes kapcsolat az életemben, a szüleimet is ide sorolnám, mert hát konkrétan a gép nevelt fel. Suli után mindig a gép volt az első.. szinte alig ismerem őket. Testvéreimmel szintén hasonló a helyzet, annyi különbséggel, hogy én vagyok a legfiatalabb és amikor ők gimisek voltak, én egyedül voltam itthon + mindig is jobban elvoltak ketten együtt. Tudom miken kellene változtatnom, van már annyi önismeretem, hogy azt is tudjam magamon mit kellene változtatni.. de nincs kedvem. Kinek és miért változtatnék? Én elvagyok így magammal/magamban. A gondom az, hogy mások nem tudnak ilyennek elfogadni.. csak megbélyegeznek, piszkálnak stb, holott az ő életük se jobb. Most konkrétan az egyik munkatársamra gondolok :D De az ilyesmi már lepereg rólam, nem foglalkozom olyan emberekkel, akik nem tudják felfogni, hogy nem mindenki egyforma, hogy mindenkinek más a fontos, mások az igények stb.

Már a gondolattól is rosszul vagyok ha emberek közzé kell mennem.. szeretem a magányt az egyedüllétet, egy-egy buli után (igen, szoktam bulikba járni, szórakozni de ritkán és csakis a barátaimmal) nekem szükségem van az egyedüllétre, kimerülök az emberek társaságától..

Ezt csak úgy leírtam, hogy lássátok van ilyen is.

További szép estét.

2017. aug. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:

Én speciel azért érzem magam magányosnak mert a barátaim teljesen máshogy gondolkodnak a barátság fogalmáról mint nekik a barát max az-az ember akivel párszor beszélgetnek,hülyülnek de szerintem a barátság többről szólna..

Barátnőm még meg sose volt és meguntam hogy én futok minden lány után és ezt a logikát átvettem a barátokra is nem vagyok az a természetes barátkozos/ismerkedős figura azonban vannak emberek(higgyétek el lányban is)akivel könnyen találtok közös témát is jól eltudtok beszélgetni..Na én az ilyen embereket keresem és eszem agában nincs felszínes barátságokat kötni mivel 1-2 ember akibe sok időt fektettem pont velük nem alakult úgy a kapcsolat ahogy szerettem volna..


A lényege amit mindenkinek tudok tiszta szívvel tanácsolni legyen szó szerelemről vagy barátságról,hogy csak annyit tegyetek be egy kapcsolatba amennyit vissza is kaptok belőle..Semmit nem kell erőltetni ha valakivel megy a dolog akkor jó ha nem az is rendben van:DD

2017. aug. 14. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
66%

A 19-es vagyok azt még kimaradtam nálam hogy sokan azért is vannak egyedül,mert a társadalom kiveti magából azokat akik egy kicsit is mások mint a többség,Vegyünk csak például engem nem vagyok egy nagyszájú srác,de csendes sem még is gimibe nem tudtak elfogadni a gyér kommunikációs képességeim miatt,sokszor megkaptam már hogy furán,érthetetlenül beszélek illetve nehezen nézek mások szemébe stb..tehát igen kevés ember tudja azt elfogadni ha valaki nem egy másolat hanem egyénisége is van..

20f

2017. aug. 14. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!