Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » 29 évesen se munkatapasztalato...

29 évesen se munkatapasztalatom, se barátnőm nem volt soha. Ráadásul túlsúlyos is vagyok, illetve kicsit beszédhibás, ezáltal még kevésbé van rám igény. Mennyire gáz, vagy hátrány ez egy állás megpályázásánál? Felvesznek engem így valaha, valahova?

Figyelt kérdés
Szakmám nincs. Depresszióval küzdök elég régóta.

2018. febr. 25. 20:25
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
82%
Zoécska, én nem ismerem az illetőt, a körülményeit, nem tudom, mit tud mondani, ami azért reális valamennyire.
2018. febr. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%
Azt visszakereshetik hogy hol dolgoztál. Ha semmi munkaviszonyod nem volt szerinted nem derül ki?
2018. febr. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, mekkora településen laksz. De mondok egy példát: felvételiztettünk egy 50 ezres városban egy embert, aki azt mondta, hogy x évig dolgoztt arrafelé egy másik cégnél. Volt kollégánk, aki szintén onnan jött, s persze rögtön leinformáltuk. Tényleg ott volt, és pozitív jellemzést is kaptunk róla. Ha azt mondja, életében nem látta ott, akkor ott vége is lett volna a tárgyalássorozatnak.
2018. febr. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
És, ha ez a cég egy kis családi vállalkozás?
2018. febr. 25. 21:19
 15/33 anonim ***** válasza:
70%
Semiképp nem támogatom, hogy totális valótlanságot állíts, kiszínezni a dolgokat lehet.
2018. febr. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
78%

Akkor se ha családi vállalkozás. Szerinted ki fog miattad hazudozni hogy tényleg ott voltál-e? Meg mit fogsz mondani munkatapasztalatnál?

Bár a nyugdíjelszámolásnál majd úgyis kijön ez a rengeteg kimaradt év.

Talán tanulni kellett volna és dolgozni valamit, nem most hazudozni ilyeneket. Nekem ezt a szüleim meg se engedték volna hogy otthon üljek ennyi ideig.

2018. febr. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
59%
kezdj el élni.
2018. febr. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
84%

Hátránynak hátrány. De most ezzel az információval mit lehet kezdeni. Annyit tudsz tenni mint amúgy. Beadod a jelentkezést annyi helyre amennyire csak tudod. Ez a számok játéka. Aztán valahova csak felvesznek.

Első munkahely szr lesz. Tudom hogy nem jó ezt olvasni, de még végzettséggel is nehéz jó helyet kifogni. Ez van. Ott túlélésre játszik az ember. De legyen szerencséd.

A trükk az hogy mikor bekerültél akkor is folyamatosan nézel munkát (de szigorúan legmélyebb titokban). Annyi kitétellel hogy onnantól kezdve nyilván csak jobb munkahely felé nézelődsz. Nekem 3 év alatt munkahelyváltogatással sikerült több mint megdupláznom a fizetésem. Semmi extra végzettséget nem szereztem azóta, csak kerestem a lehetőségeket. Persze ebben az infláció, a bérek emelkedése meg sok minden szintén benne van, szóval nem tiszta. De a lényeg hogy nekem is csak egy érettségim van. Ami fontos az hogy egy cég az nem család hogy életre-halálra hűnek kell lenni. Ha találnak a helyedre jobbat ők is kitesznek.

Jelentkezéskor pedig a számok játékát kell játszani. Egy cég rengeteg jelentkezőt kap. Abból leszűkítik akiket behívnak, és egy helyre egy ember kell. A legjobb ha minnél több helyre elküldöd a jelentkezést. Ártani nem árt. Max mész pár felesleges állásinterjúra. Lehet hogy kellemetlen, de abból is tanul az ember. Lehet hogy az a tapasztalat kell majd a következőhöz. Építesz egy kis önbizalmat. A lényeg hogy tudd hogy sokaknak se jön össze a huszadik menet se. Tanulsz a hibákból akkor csak idő kérdése.

2018. febr. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem ne hazudj, már így is sz#rban vagy, de még rontani akarsz a helyzeteden? Lehet, hogy nem releváns a tanácsom, mert még nem kerestem soha munkát, de nem lehet, hogy ha mondjuk most nem vesznek fel a kevés munkatapasztalatod vagy a szakma hiánya miatt, akkor később újra megpróbálhatod ugyanott, ha hirdetnek másik állást? Ha hazudsz és kiderül, akkor esélyed sincs ahhoz a céghez bekerülni később sem. Nem rosszindulatból, de ha eddig nem csináltál semmit, akkor ez a plus-minusz pár hónap nem igazán számít.
2018. febr. 26. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
49%

Durva basz ki, nagyon durva vagy.....

Azert az mind meg van, hogy a jelenlegi helyzetedét Te vagy a hibás.

2018. febr. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!