Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Vannak még rajtam kívül...

Vannak még rajtam kívül olyanok nő, akik a családi életet elcserélnék a szingli életre?

Figyelt kérdés

2018. márc. 20. 16:40
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
21%

Ha pedig egyetemre jártál volna, akkor gondolom menne a helyesírás.

Kukoricajancsi

2018. márc. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Nem ritka a véleményed, csak éppen nagyon kevesen merik nyilvánosan felvállalni - még anonim módon is viszonylag kevesen. És akik nem vállalják fel, de ugyanígy éreznek, na azok jönnek ide téged köpködni.

44/N

2018. márc. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 A kérdező kommentje:
Jártam főiskolára,miből szűrted le hogy nem? És még te akarsz okoskodni...
2018. márc. 23. 12:42
 24/42 anonim ***** válasza:

300 e mióta sok?:DD végzős egyetemista vagyok és többet keresek egy cégnél.

22N gépészmérnök

2018. márc. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:

300 elérhetetlen vágyálom...

(a mi cégünknél még a mérnökök se keresnek 200 nettó felett, legyen az építész, gépész vagy villamos..)

2018. márc. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
12%
Aztán majd jön a sírás, amikor már 50 évesen beraknak az idősek otthonába mert nem lesz egy szereted se, aki ott lenne érted... Így jár az, aki önző módon vak magával törődik. Bár még mindig inkább ez a szimpatikusabb, minthogy felcsináltatod magad utána meg nem foglalkozol a gyerekeddel.
2018. márc. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
80%

50 évesen???

Mondd, te teljesen hülye vagy?!

Az 1960-as születésűekre már 65 év a nyugdíjkorhatár, 50 évesen nem hogy idősotthonba nem kerülhet be, hanem bőségesen húzni fogja az igát, hogy a gyerekesek juttatásait finanszírozza az állam a keresetéből!

Ennyire üresen puffogtatott fenyegetést még életemben nem pipáltam.

Arról végképp nem beszélve, hogy van képed a önző magával törődésnek aposztrofálni a gyerektelenséget, amikor a legfőbb érved az, hogy ne dugják idősotthonba, mert nincs aki törődik vele... ismételten megerősítetted hozzászólásoddal azon megfigyelést, hogy a gyerekcsinálást legjobban erőltetök

1, a legrosszindulatúbbak

2, legönzőbbek

3, legkevésbé képesek gondolkozni...

Köszönjük, Emese :D

2018. márc. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
9%

Látom sikerült megragadni a lényeget...


Nem az 50 éven volt a hangsúly, hanem azon, hogy amikor már teljesen legyengült állapptban leszel idős emberként, és eltávozol, senki nem fog a halálos ágyad mellett ülni a kezedet fogva. Ha csak azért nem akarsz gyereket vállalni, mert problémás, akkor el kell keserítselek, az életben mindig lesznek problémák. Ha nem gyerek, akkor más miatt, és ugyanúgy fogod megélni, mintha a gyerekedért tennél.


Nekem mindegy, hogyan éled az életedet, azért írom le ezeket, hogy tisztában legyél a döntésed következményeivel.


Amúgy ha mondjuk 20-25 évesen szültél volna gyereket, akkor 50 évesen a gyereked már pont abban a korban lesz, hogy tudjon neked segíteni anyagilag és érzelmileg. Olyan ez mint egy befektetés (elején sokat bele kell tenni, de később érzed a pozitív hatásait) azzal a különbséggel, hogy férfi/nőként az utódnemzésre vagy kódolva. Szvsz nem érdemes csak azért lemondani erről, hogy te tovább "fejleszd" magad, mert senkit nem fog érdekelni, hogy hány nyelvvizsgád van.


Sajnálom, hogy valid érvek helyett személyeskedésbe próbáltad folytani az egyébként izgalmas vitát. Feltételezem, hogy agyilag nem vagy azon a szinten még, hogy ilyen dolgokról higgadtan lehessen veled beszélgetni. Pár évnek még el kell telnie :)

2018. márc. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 Gábriska1991 válasza:
75%
Bár nem nő vagyok, hanem férfi, de nem hogy nem elcserélném, hanem el is cseréltem! :D Igaz, nem vállaltam felelőtlenül, huszonévesen gyereket, nem házasodtam felelőtlenül pár hónap örökkön-örökké tartó szerelem után, sokkal inkább a rebellis kasztba tartozom ezekkel a társadalmi normákkal való szembenállásommal. Merjetek nyugodtan szívből élni, ne engedjetek az ős-dogmatikus, és demagóg társadalmi elnyomásnak miszerint ez az élet rendje. A saját életed rendjét te magad szabod meg.
2018. márc. 30. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
87%
Szóóóóval az rendben van, hogy egy élőlényre úgy tekintesz mint egy befektetés, de az nincs rendben, ha inkább úgy döntesz, hogy máshogy akarod elérni a céljaidat, illetve mások a céljaid? Valamint attól hogy valaki nem szülő még nem kell szinglinek lennie, csak találni kell egy hasonszőrű párt aki ugyan úgy gondolkodik. Erről valamiért mindenki megfeledkezik.
2018. márc. 30. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!