Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Vannak még rajtam kívül...

Vannak még rajtam kívül olyanok nő, akik a családi életet elcserélnék a szingli életre?

Figyelt kérdés

2018. márc. 20. 16:40
1 2 3 4 5
 31/42 anonim válasza:
63%
Megkérdezném azt a kedves válaszolót, aki szerint 50 évesen idősek otthonába kerülne az ember (igen, ezt ragadtam meg, így tudja kinek szól a kérdés), hogy mennyi idős vagy?
2018. márc. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim válasza:
84%
26-os és 28-asnak: Szóval azért szüljön gyereket, mert “jó befektetés”, hogy legyen aki tàmogatja anyagilag, érzelmileg? EZÉRT SZÜLJÖN? Ez a legnagyobb önzőség... És te mondod a gyermekmentesekre, hogy önzők? Egyik érved üti a másikat, logikátlan vagy és nagyon buta. Okosnak akarsz látszani de nem sikerül. Hol voltál amikor az észt osztották?
2018. márc. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
87%

Párkapcsolatban élek, de se házasság, se gyerek. Nem is lesz egyik se. El nem tudom képzelni, hogy csak azért szüljek, mert nő vagyok és "ez a dolgom", meg "öregkoromra ki fogja rám nyitni az ajtót" - ez az egyik legnagyobb f_szság, amit valaha hallottam, mint "érv". Ez nem érv, ez kib_szott önzés.


Teljesen normális egyébként, ha megbántad az anyaságot. Az ember megbánhatja a döntéseit és a gyerekszülés is egy döntés. Dönthetsz úgy is, hogy lelépsz és vissza se nézel, a gyereket/gyerekeket meg apura hagyod, de arra is fel kell készülnöd, hogy nem te leszel az év anyája. Ez is egy opció.

2018. márc. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
88%

#28

Ki fog ülni a halálos ágyamon? Hallottál már olyanról hogy család? Tudod, testvérek, unokatestvérek, unokahúg/öccs, attól hogy én nem szülök még nem hal ki a vérvonal.

De tovább megyek. Arra gondoltál hogy (úgy tűnik) veled ellentétben másoknak van párja és barátai akik szintén szeretik őket? Ők is tudnak segíteni és fogni a kezed mikor megmurdelsz.

Amúgy meg menj és mondd meg a gyerekeidnek hogy ők befektetésnek vannak és azért születtek hogy idős korodban gondozzanak, megnézem melyik fog ezek után melletted állni.


A mai lecke, nem szülni mert tudod hogy nem lennél jó szülő színtiszta önzőség de azért pottyantani egy gyereket hogy idős korodba legyen egy csicskád akit bűntudatkeltéssel kényszeríthess arra hogy körbeugráljon aaaaz maga a megtestesült önzetlenség.

2018. márc. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
83%
Amúgy meg 28-as kérdezz körbe az öregek között kit milyen gyakran látogat a gyereke, el fogsz keseredni hogy a befektetésed nagy eséllyel elköltözik többszáz kilométerre, családot alapít és feléd se néz mert nem ér rá (vagy mert rájött hogy rabszolgának szülték) és ilyen hozzáállással k...ára meg is érdemled.
2018. márc. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
84%
19:33 a gyerekeid tudják hogy ők befektetések? Igazi érzelmes kapcsolat lehet. Aztán majd elhúznak Amerikába mosogatni és ülhetsz itt magadban egyedül mint a szinlik. :D De az is lehet hogy szimplán csak nem lesz kedvük/idejük/pénzük RÁD.
2018. márc. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim válasza:
85%
Szegény befektetéske! Mi van ha Befektetés kimegy dolgozni Angliába vagy Németországba vagy akárhová? Egyedül murdálsz ki, bár elárulom, mindenki egyedül megy át, tök mindegy , hogy ott fogják-e a kezed vagy sem. Sosem értettem, akik szerint azért érdemes gyereket szülni, hogy fogja a kezem, amikor meghalok, vagy hogy gondozza a síromat :D És ezt komoly érvnek tekintik :D A legtöbb gyerekes szülő egyedül hal meg, vagy kórházban, ahol , ha szerencséje lesz, egyik nővér leül mellé és fogja a kezét, vagy otthon egyedül,mert a gyerekei nem nyitják rá az ajtót, vagy otthonban egyedül vagy a szerettei között éjjel, hogy reggel csak a kihűlt holttestét találják meg... Anyámnak is van két gyereke , teljes szívből nevelt minket és mire ment velünk? Egyik le sem s.zarja, csak gondot okoz neki, én meg gyakran dolgozom külföldön, marad egyedül.
2018. márc. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
4%

Látom nagyon rákattantatok arra, hogy a befeketetés hasonlatával éltem a gyermekvállalást illetően. Ezzel csupán az volt a célom, hogy tőletek nem idegen gondolatmenetet használva próbáljam megértetni veletek, hogy miért érdemes gyermeket vállalni. Ennek egyik motívuma volt a befektetés, mint hasonlat felhasználása. Én is tisztában vagyok vele, hogy egy gyereket nem azért vállalok, mint amiért egy ingatlant kiadás céljából megveszek, de úgy látom, szintén nem a lényegre figyeltetek fel, hanem megragadtatok a felszínen (ismét).


Azt azért szeretném kiemelni, hogy olyan érveket nem tudom elfogadni, mint például a 37-es válaszolóét, miszerint az ő anyját nem segítik a gyermekei. Nyilván vannak olyan emberek (férfik és nők is), akik nem alkalmasak szülőknek, mert képtelenek egy intelligens, jól nevelt, a társadalom számára értékes embert felnevelni. Ha valaki nem foglalkozik eleget a gyermekével, az utána ne csodálkozzon, ha ő sem fog vele foglalkozni (ezért is irtam előbbi kommentemben, hogy ti legalább nem vágtok bele olyanba, ami amúgy se menne, és aztán sírtok, amiért kisiklik az életetek).


Ellenben akkor is önző dolognak tartom, hogy valaki ennyire csak a saját boldogságával foglalkozzon, hogy azért nem akar gyereket vállalni, mert csak a terhet látja benne. Vagy lehet, hogy ez nem is az önző emberek tulajdonsága, hanem a kiégetteké. Nem ismerlek titeket. De akkor is szánalmasnak tartom, hogy ilyen bőszen próbáljátok megmagyarázni azt, hogy ahogy hozzáálltok ehhez a témához, az tulajdonképpen egy követendő példa. Hogy egész életetekben megfutamodtok a felelősségvállalás elől, és erre még büszkék is vagytok. Az ilyenekre mondják azt, hogy örökre gyermekek maradnak :)


Az pedig, hogy habzó szájjal minden posztomat lenullapontozzátok, szintén azt mutatja, hogy mennyire gyerekesek vagytok, mintha ez bármit is számítana :)


Na mindegy, nem pazarlom az időmet azokra, akik nem tudnak higgadt hangnemben diskurálni egy témáról. Remélem pár év múlva érettebbek lesztek ahhoz, hogy megértsétek, miről is beszéltem :) További szép napot :)

2018. márc. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
71%

Érettebbek...?

44 vagyok, a férjem 50 múlt (azaz épp mehet az öregotthonba szerinted :D ) meddig kellene - szerinted - érnünk?

2018. márc. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
59%
19:19 nem kell ahhoz rossz szülőnek lenni hogy a gyereked ne tudjon segíteni. Az életben bármi történhet. Nálunk több ember is van a családban aki imádja a szüleit csak a világ másik végén lakik. Fizikailag nem sok segítséget tud nekik nyújtani. És szerintem nincs nagyobb önzőség mint elvárni hogy a gyereked téged segítsen ahelyett, hogy a saját életét rendezi. És erre még az sem biztosíték ha több gyereked van. Itt vagyok pl én. Az egyik testvéremnek fogyatékos gyereke van, a másiknak a férje szorul ápolásra, a harmadik messze lakik. És ők teljes nyugalommal élik az életüket, azt gondolván, hogy akkor majd én, a legkisebb gondozom mindkét szülőnk, akik ráadásul el is vannak válva tehát ingáznom kell, és nekik nem kell semmit sem csinálni. Mert nekem ugye más dolgom nincs, vagy ha van, az övék akkor is fontosabb. Rettentő nagy teher és bűntudat ez a gyereknek.
2018. ápr. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!