Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szociális fóbiám van, és nem...

Róbert dávid kérdése:

Szociális fóbiám van, és nem kellek egy nőnek se?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy már annyi erőfeszitésemet felemésztette az egész nő szerzés hogy beleőrülök. szorongok állandoan ha egy nővel kell beszélnem,és ezért inkább eltaszit magától mert tudja hogy milyen félénk vagyok. Probálkozni,probálkozom még de hiába mert mindig jönnek azzal a szöveggek,hogy majd eljön az igazi,ne add fel. Beleuntam,mióta is probálok már nőt szerezni? 3-4 éve ez alatt semmi nem sikerült. Szűz vagyok 28 évesen senki nem volt még belém szerelmes,pedig én nagyon vágyom rá. Terápia talán megoldana valamit,hogy jobb esélyekkel induljak a nőknél,de nemtudom. annyira kilátástalannak találom a helyzetemet,tudom sok a panasz de van igazán okom rá.Szerintem interneten be se lehet nőzni,élőbe meg egyáltalán nem megy nekem,össze rándul a gyomrom és azt hiszem mindenki engem néz közben. Hiába dolgoztam is,ott sem sikerült felszednem egy nőt se.Nem akarok igy élni,tudom én lennék az egyetlen aki változtatni tudna ezen de nem megy. Akik tetszenek nők azok vagy nem irnak vissza,vagy le pattintanak.Zsákutca. Ha van itt a burán valami casanova,nem is kell annak lenni csak ért a nő szerzéshez nyugodtan irjon,nagyon szomorú vagyok és csalódott :( 28/F

2019. márc. 15. 13:10
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Eddig paranoid skizofrén voltál..
2019. márc. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
50%

Az a mókás, hogy balázskát nem hogy nem törlik, még irányába a negatív kritika is tilos. Az ilyen kötekedő barmokat se törlik, mint a kérdező.

Ennyit az oldal színvonaláról.

2019. márc. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
67%

Akkor idézem,te írtad ez...


".Nem akarok igy élni,tudom én lennék az egyetlen aki változtatni tudna ezen de nem megy. "


Ami nem megy,azt egy idő után felesleges erőltetni.


Mellesleg pontosan az ilyen reakcióid miatt van az embereknek negatív előítélete a mentális betegekkel kapcsolatban.

Hisztis,stb...


Persze,vágyni lehet sokmindenre,biztosan sokan vágynak méregdrága sportkocsira is,de ha nem realitás,akkor elengedik.


Persze lehet járni önbizalomnövelő terápiára,de szerintem a szociális szorongás valahol genetikai adottság is.


Szóval hiába lesz nagyobb az önbizalmad,a párkapcsolat nem csak annyiból áll,hogy hogyan lát téged a párod.

Hanem a közösségi életről is.Főleg egy hosszútávú kapcsolatban ezek dominálnak.


Ebben a korban már nem az alapján választanak partnert az emberek,hogy külső vonzalom alapján...


Másrészt kissé tárgyiasan gondolkodsz a párkeresésről "nőszerzés".

2019. márc. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Feladatok:

- Index "szociális fóbia" fórumában idézget valaki egy könyvből. Ezt elolvasni. 2015. 08. 17-ei hozzászólásnál kezdődik. [link]

- Tudatosítani magadban, hogy nem attól leszel értékes, ha nem volt még senkid. Ennyi idősen nekem se volt. Na és? Nehogy már más emberektől függjön az értéked. Fejleszd azokat, amiben jó vagy.

- Ha barátaid sincsenek, ne rögtön nőt akarj, hanem barátokat (ellenkező neműeket is). Párt szerezni már a haladó szint, először hozzá kell szoknod az emberekhez, és rájönnöd, hogy ugyanolyanok, mint te.

- Pszichológus segítségét is kérheted, semmi gáz nincs benne. Az enyémet megkérdeztem, hányan mennek hozzá ezzel a "harminchoz közeledve szerencsétlen vagyok párkapcsolatok terén" problémával, azt mondta, meg se tudná már számolni, abszolút nem meglepő, viszont abszolút kezelhető.

- Önbizalomépítő tréningek neten is vannak, udemy.com-on pár dollárért kifoghatod őket, de magyarul is találsz.

Sok sikert!

2019. márc. 16. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
elírtam, "nem attól leszel értékes, ha volt már valakid" ill. "nem tesz értéktelenné, ha nem volt még senkid".
2019. márc. 16. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!