Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Állítólagos depresszió miért...

Állítólagos depresszió miért indok arra hogy valaki minden héten több napot /akár egész hetet hiányozzon a munkahelyéről?

Figyelt kérdés

Ha valakinek bármilyen betegsége van ami őt alkalmatlanná teszi a munkára (akár mentális is) semmi gond, megfelelő szakrendelés majd utána háziorvos és az kiírja. Ha megalapozott.

De az miért működhet egy munkahelyen hogy X ember egy héten több nap vagy akár egész héten nem jönn azzal az indokkal hogy „depressziós“ és minderről papírja semmi soha?


Ha én betegségre hivatkozva nem jövök evidens hogy van papírom. Papír nélkül nincs betegség.

Ez miért elfogadható indok egy munkahelyen? És ezekre a napokra full fizetést kap noha ott sincs. Szabit nem írnak ki, ka kiírnának már az egész éves keret 2x elfogyott volna, azért heti 2-3 nappal simán számolhatunk.

Persze azért nyáron a 15 nap szabi egyben kivételre került érdekes akkor nem volt depressziós, a spanyol tengerpart biztos elfújta a depit (mert ott volt)


2019. szept. 12. 08:24
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ez mondjuk semmit nem jelent.

Egy jóbarátomat majdnem veszítettem már el depresszió miatt (kórházban sikerült megmenteni az életét az öngyilkossági kísérlete után), neki diagnosztizált ez a betegsége, bipoláris ráadásul. Szóval nála tényleg így működött, egyik nap futkározott és ugrált otthon a házban, mert annyi energiája volt, hogy alig bírt magával, járkált a haverokhoz, telefonon vagy online voice chaten dumált velünk, végig röhögött, kiabált. Utána másnap nem bírt kikelni az ágyból, se enni, se semmit.

Egy családtagomat pedig el is veszítettem sajnos. :( Nála ráadásul döbbenetes volt, egészen addig a napig őt neveztem volna meg, ha a legboldogabb, legjókedvűbb ismerősömről kérdeztek volna. Folyamatos vigyor volt az arcán, mindenkivel nagyon jó fej volt, rengeteg barát, szép család, egy nap mégis arra ment haza a felesége, hogy már nem él. Azóta már évek teltek el, soha nem derült ki (és már nem is fog), hogy miért tette. Senki nem hitte volna.

Szóval az, hogy kívülről mi látszik, egy dolog.... az meg, hogy ha táppénzre megyek, akkor igencsak illendő papírt szerezni hozzá, nem csak úgy mondogatni hogy "beteg vagyok", az egy másik dolog.

2019. szept. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 A kérdező kommentje:

„akkor igencsak illendő papírt szerezni hozzá, nem csak úgy mondogatni hogy "beteg vagyok", az egy másik dolog.“


Már bocs de normális helyen ez nem úgy megy hogy „illendő“ hanem hozod vagy ha nem akkor igazolatlan hiányzás amely persze azt jelenti hogy bér az nincs, és ha ez többször előfordul akkor lapát...

Nem így kéne mennie?

Mi az hogy valaki egy évben csak eddig 100+ alkalommal nem jött be (igen, 100 munkanapot lógott el) papírja semmi pénzét ugyanúgy megkapja?

Ha egy hónapban 20 munkanapot számolunk akkor jó 5 hónapot lógott el csak idáig.. és még 4 hónap van az évből.


„Utána másnap nem bírt kikelni az ágyból, se enni, se semmit.“


És persze orvos nem látta papír semmiről. aha. és akkor honnan tudjam hogy igaz és nem kamu?

Mert ezt én is benyöghetem.. Jajj depis vagyok kikelni se tudok az ágyból jajjajaj!

Aha persze.

Kétoldali munkaundornak hívják az ilyet. Normális helyen azonnal gyógyítják kirúgással.


PAPÍR RÓLA?

2019. szept. 12. 12:06
 13/50 anonim ***** válasza:

borderes vagyok, 3 évvel ezelőtt voltam depressziós egy szerelmi bánat miatt.


Nálam a depresszió úgy nézett ki, hogy egyszer annyi energiám lett hirtelen, hogy nem lehetett bírni velem és vihogtam futkostam, pörögtem, bulikat szerveztem. Aztán hirtelen változott ezt nálam át azzá, hogy az ágyból nem bírtam kikelni. Zsibbadtam a végtagjaim, bizseregtem, fáradt voltam nagyon, levert, hányingerem volt, ha felültem is szédültem, illetve nem érdekelt semmi, gyűlöltem és szégyelltem magam, nem részletezem tovább, de a lényeg, hogy megesett emiatt párszor, hogy a házidokihoz lementem és kiirattam magam.


Viszont sokszor bementem dolgozni és nagyon nem voltam aktív. Lassabban dolgoztam, nem végeztem el annyi munkát, mint a többiek, többször kellett elhagyni az asztalomat, pánikrohamaim voltak, sokszor rám tört a sírás és fél óráig zokogtam a mosdóban, azt se tudtam, miért. És ezt bizony nem nézték páran jó szemmel.


Tény és való, hogy amíg a másik fél nem dolgozik, a többiek látják el a munkáját, de a hiányzó embert is meg lehet érteni.


A spanyol tengerpartról meg - honnan gondolod, hogy az energiája végig kitartott és nem hagyta cserben?

2019. szept. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
100%
Bazsi, ez a kolléga véletlenül nem az alkesz főnök 40-50 rokonának egyike, aki be van ugyan jelentve hozzátok, de sose jár be dolgozni?
2019. szept. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 A kérdező kommentje:

„borderes vagyok, 3 évvel ezelőtt voltam depressziós egy szerelmi bánat miatt.“



Ez csak duma mellébeszélés.


Hadd kérdezzem meg: TE hány napot hiányoztál úgy a munkahelyedről betegségre hivatkozva hogy SEMMIFÉLE papírod nem volt róla?

Hányat? Mondjuk egyet se? Eltaláltam? Na mert ez az illető csak idén 100+ napot.

Én is hiányoztam már többször. Mindig volt papírom.


„A spanyol tengerpartról meg - honnan gondolod, hogy az energiája végig kitartott és nem hagyta cserben?“



Jajjj szegény hát mindjárt gyűjtést rendezek neki hogy ott a spanyol tengerparton nem omlott össze lelkileg... jajj szegény!!

Hogy lelkileg összetörve kellett felszállni a repülőre .... jajjj!!! Sírok máris.

De azért a nagy depresszió mellett fotózni azt tudott! (onnan tudom én is....)



Én ha főnök lennék behívnám az irodába és ezt mondanám: na idefigyelj kapsz 5 percet hogy összekapd a cuccodat és elhúzz a f***ba innen. Ha 5 perc múlva itt vagy kib***lak az épületből. Pénzed majd megy postán többet ne lássalak.

És ennyi. És örülhet hogy csak ennyi.

Ha főnök lennék.


(és nem NEM érdekel mi baja van. Legyen baja otthon a 4 fal között állás nélkül)

2019. szept. 12. 12:30
 16/50 anonim ***** válasza:
82%
Ne etessétek már ezt a trollt! Nem válasz kell neki, hanem idejár puffogni. Balázska féle, nem igaz, hogy nem ismeritek fel a stílusát?
2019. szept. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:

Kérdező, egészen eddig egyetértettem veled, de ezt a stílust nem tudom hova tenni.


"Már bocs de normális helyen ez nem úgy megy hogy „illendő“ hanem hozod vagy ha nem akkor igazolatlan hiányzás amely persze azt jelenti hogy bér az nincs, és ha ez többször előfordul akkor lapát...

Nem így kéne mennie?"

De, pontosan így kellene lennie, én is így értettem, nem hittem, hogy betűről betűre szó szerint fogod értelmezni. Az "igencsak illendő" egy átvitt értelmű kifejezés arra, hogy MUSZÁJ, ezt eddigi életem során minden beszélgetőpartnerem értette.


"És persze orvos nem látta papír semmiről. aha. és akkor honnan tudjam hogy igaz és nem kamu?

Mert ezt én is benyöghetem.. Jajj depis vagyok kikelni se tudok az ágyból jajjajaj!

Aha persze.

Kétoldali munkaundornak hívják az ilyet. Normális helyen azonnal gyógyítják kirúgással."

?

Halál komolyan kérdezem: tudsz olvasni? A "neki diagnosztizált ez a betegsége" mondatrésznek melyik részlete nem volt érthető?


Eleinte igazat adtam neked, de az utolsó néhány megnyilvánulásod alapján gusztustalan vagy.

Ráadásul basszus, mint egy hisztis dedós, itt ragelsz reggel óta, őszintén, ki a tökömet érdekli, hogy xy kollegina hiányzik-e, meg ha igen, akkor miért. Te adod a fizetését? Nem? Akkor engedd el a témát, majd ha a főnökét zavarja, akkor tenni fog az ügyben.

2019. szept. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
94%
A főnököd tudja csak, miért engedi ezt. Két dolog lehet. Vagy akar valamit a kollégádtól cserébe, vagy van valami, amit neked nem mondtak el, de indokolhat némi könyörületet papír nélkül is.
2019. szept. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
95%
Egyébként még valami szöget ütött a fejembe: tulajdonképpen honnan tudod, hogy van-e papírja? Mi speciel nem szoktuk a kollégáimmal egymás előtt lobogtatni a táppénzes papírokat, nem is foglalkozunk ezzel, a munkáltató tisztje.
2019. szept. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
92%
Még mindig egy utolsó drab szar vagy, kedves Balázska vagy akárki vagy és ez nem a kollégáid hibája. Milyen szomorú, hogy csak ez az egy munkahely létezik a világon, ugye.
2019. szept. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!