Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Állítólagos depresszió miért...

Állítólagos depresszió miért indok arra hogy valaki minden héten több napot /akár egész hetet hiányozzon a munkahelyéről?

Figyelt kérdés

Ha valakinek bármilyen betegsége van ami őt alkalmatlanná teszi a munkára (akár mentális is) semmi gond, megfelelő szakrendelés majd utána háziorvos és az kiírja. Ha megalapozott.

De az miért működhet egy munkahelyen hogy X ember egy héten több nap vagy akár egész héten nem jönn azzal az indokkal hogy „depressziós“ és minderről papírja semmi soha?


Ha én betegségre hivatkozva nem jövök evidens hogy van papírom. Papír nélkül nincs betegség.

Ez miért elfogadható indok egy munkahelyen? És ezekre a napokra full fizetést kap noha ott sincs. Szabit nem írnak ki, ka kiírnának már az egész éves keret 2x elfogyott volna, azért heti 2-3 nappal simán számolhatunk.

Persze azért nyáron a 15 nap szabi egyben kivételre került érdekes akkor nem volt depressziós, a spanyol tengerpart biztos elfújta a depit (mert ott volt)


2019. szept. 12. 08:24
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:

A fő kérdésre nem érkezett válasz, hogy hogyan történhet ez egyáltalán meg (hogy valaki ennyit hiányozzon papír nélkül büntetlenül).


- A szülei vagy valamelyik rokona befolyásos ember, lehet a munkatársad is protekcióval került be hozzá


- A főnök és a munkatársad puszipajtások


- A főnök telibexarja (amíg van valaki, aki tudja húzni a hiányzó ember helyett is az igát, addig őt nem éri nagy veszteség, hacsak nem kezdenek majd sztrájkolni a csóri beosztottak, akkor felnyílna a szeme és rászólna a lógósra, esetleg kirúgná)


- A főnök nem határozott vagy csak sajnálja a beosztottját (négyszemközt olyanokat hallott tőle, amiket a legrosszabb ellenségének se kívánna (akár kamuzott a beosztottja, akár nem))

2019. szept. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 A kérdező kommentje:

"- A szülei vagy valamelyik rokona befolyásos ember, lehet a munkatársad is protekcióval került be hozzá"


Hát azt rebesgették (én nem hittem el) hogy egyszer régen a főnök ki akarta rúgni aztán még aznap kapott egy telefont nem tudni kitől és azonnal már nem is akarta kirúgni.


Nem hittem el ez olyan keresztapa-szerű szitu.

Vagy higgyem el?

2019. szept. 13. 20:14
 43/50 anonim ***** válasza:
74%
Természetesen elhiheted. A Balázska Bt. alapítványi iskolájában ez lenne a héten a legkevésbé idióta sztori.
2019. szept. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:

"Hát azt rebesgették (én nem hittem el) hogy egyszer régen a főnök ki akarta rúgni aztán még aznap kapott egy telefont nem tudni kitől és azonnal már nem is akarta kirúgni.



Nem hittem el ez olyan keresztapa-szerű szitu.


Vagy higgyem el?"


Hidd el nyugodtan. Simán lehet egy olyan közeli ismerőse/rokona a beosztottnak, akinek elég pár telefon és a főnök repül. Vagy ott vannak a támogatók. Vannak iskolák, ahol akkora összeggel támogatja a szülő az iskolát, hogy a gyereket fegyelmezni nem lehet vagy egy étterembe beállítják az életképtelen rokonát a támogatónak, akit kirúgni sem lehet, sőt rászólni sem, etc.


Hidd el nyugodtan, ez a kolléga ott marad melegedni, amikor beeszi fene, ha nem, dolgozhattok helyette - mert jó kapcsolatai vannak és sérthetetlenné vált.


A főnök választhat - kirúgja a lógóst és sajnos ő is elmegy, de több embernek segít, így jót tesz vagy nem rúgja ki, szívnak a többiek, de neki megmarad a munkája... meg, végülis nem neki kell dolgoznia a lógós helyett is. Szerinted melyiket választja?

2019. szept. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:

Édes istenem, kérdezd már meg a főnöködet hogy mivan te gyökér állat. Mi itt csak találgatni tudunk. Ha meg sem próbálod kideríteni akkor mit vársz?!


Esetleg menj oda a kollégához és mondd meg neki hogy rengeteg munka hullik az öledbe miatta. Jah és még mindig ott van az az opció hogy keresel másik munkahelyet.

2019. szept. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 A kérdező kommentje:

"hogy rengeteg munka hullik az öledbe miatta"


Szerintem hamut szót a fejére és elmegy apácának a nagy bűnbánatban.

A másik opció hogy szarik rám és még annyit se jön be min t eddig.

Melyiket jósolod?

2019. szept. 14. 14:41
 47/50 anonim ***** válasza:
A harmadikat. Szól az alkesz nagyfőnöknek, aki holnap reggel kirúg. Aztán aláírat veled egy újabb munkaszerződést, csak azért, hogy ismét kirúghasson pár perc múlva.
2019. szept. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
47: Dehogyis. Megtartja télig, és akkor direkt kicseszésből dec.24.-én, munka végén közli vele, hogy ki van rúgva, extra alázásként a felmondólevelet díszes, karácsonyi borítékban csúsztatja oda neki. Majd az iroda ablakán keresztül röhögve masztizva nézi, ahogy sétál kifele. A hetvenes, alkesz főnökök már csak ilyenek. :O
2019. szept. 15. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
Ugyanazért amiért a tünetmentes covid. Most divat lett egészségesen otthon maradni táppénzen. Aztán hogy ennek az árát ki fizeti meg, arra már senki sem gondol.
2020. dec. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 Anton Chigurh ***** válasza:
Na, megkérdezted már a főnököt, te szerencsétlen? 🤣
febr. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!