Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Állítólagos depresszió miért...

Állítólagos depresszió miért indok arra hogy valaki minden héten több napot /akár egész hetet hiányozzon a munkahelyéről?

Figyelt kérdés

Ha valakinek bármilyen betegsége van ami őt alkalmatlanná teszi a munkára (akár mentális is) semmi gond, megfelelő szakrendelés majd utána háziorvos és az kiírja. Ha megalapozott.

De az miért működhet egy munkahelyen hogy X ember egy héten több nap vagy akár egész héten nem jönn azzal az indokkal hogy „depressziós“ és minderről papírja semmi soha?


Ha én betegségre hivatkozva nem jövök evidens hogy van papírom. Papír nélkül nincs betegség.

Ez miért elfogadható indok egy munkahelyen? És ezekre a napokra full fizetést kap noha ott sincs. Szabit nem írnak ki, ka kiírnának már az egész éves keret 2x elfogyott volna, azért heti 2-3 nappal simán számolhatunk.

Persze azért nyáron a 15 nap szabi egyben kivételre került érdekes akkor nem volt depressziós, a spanyol tengerpart biztos elfújta a depit (mert ott volt)


2019. szept. 12. 08:24
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
95%
Már ha valóban dolgozik ez a hólyag, és nem a zártosztályról a nővérek gépéről trollkodik.
2019. szept. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
100%
19: Volt már olyan kérdése, ahol bérszámfejtőként dolgozott, és a főnöke parancsba adta, hogy az egész évben alig dolgozó kollégát is úgy könyvelje el, hogy bent van mindig rendesen. :)
2019. szept. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
100%

Te most a munkáltatója vagy,vagy egy rosszindulatú munkatárs?

Honnan tudod,hogy van-e róla papírja?

2019. szept. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:

Az is lehet,hogy bipoláris zavaros.

Vannak akiket félrediagnosztizálnak.

Vannak,akik pedig nincsenek is a tudatában,hogy betegek,ezért orvoshoz sem mennek.


Az más kérdés,hogy a munkáltató nem fogadhatja el csak úgy szavakra a diagnózist,azt igazolni is kell.

Viszont nem is köteles alkalmazni senki egy beteg embert.

Ha kiderül,hogy valaki beteg,előbb-utóbb ilyen-olyan ürüggyel megválnak tőle.

Szóval ne légy ilyen rosszindulatú,mert ennyi információból nem lehet tudni mi van a háttérben.

2019. szept. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom a kérdezőt azért zavarja, mert helyette dolgoznak. Ha jól tudom az eddigi kérdéseiből, ő tanár - tehát, ha az emberünk otthon marad, a lukas óráikban mennek be helyette az osztályokhoz.


Amit nem értek, hogy honnan tudja, hogy papír nélkül csinálja ezt. Hacsak a kolléga nem kezd el hangosan hencegni ezzel vagy a főnök nem közli a beosztottjaival... Én most voltam betegszabin (nem depresszió miatt) és nem óbégatva, zenekarral a háttérben, a papírt lebegtetve adtam le a táppénzes lapot, nem mutogattam a kollégáimnak - ezt mindenki más is szépen a felettessel lerendezi, nem vonja be a kollégákat.


Maga a depresszió is egy kényes téma. A kollégák annyit látnak, hogy X már megint nem jött be vagy bejött, de csak a testével van jelen. A főnöknek pedig türelmesnek kell lennie, ha X tényleg próbál abból kilábalni vagy megtanulni azzal együtt élni, ami okozza a depressziót, orvosi segítséget kért, stb.


Ez pedig nem egy rövid folyamat.


Érthető, hogy hosszú távon ezt nem tolerálják a felettesek (a többi beosztott miatt illetve így minusz egy ember van akkor is, ha teljes a létszám), ha igen, a főnök nagyon jófej.


Most én arra célzok, ha valaki tényleg szenved is olyan problémától, ami kiváltotta a depressziót.


A gond, hogy nem látom ezt a helyzetet élőben; a kérdező leírta az ő szemszögéből, én nem látok rá a kollégára, nem kapok teljes képet, így nagyon hozzá se lehet szólni ehhez az egészhez.


Ha a depresszió a kollégánál elméletet kezdjük boncolgatni, akkor is a kérdező a válaszaival csak azt hangsúlyozza, hogy a kollégája lógós, ezért nem is igazán értem, mit szeretne megtudni a kérdező, de mindegy.


Bár a kérdező foggal körömmel ragaszkodik az elméletéhez, miszerint a szóbanforgó ember egy lógós, lusta disznó, de állítani én is tudok akármit. Tessék; "Az 58 éves kolléganőm egy lusta disznó, mert ma helyette dolgoztam, amíg ő negyedóránként kiment... biztos bagózni... a főnök meg elnézte neki... jaj, az a nő szépen le is lépett már kettőkor... Még ilyet!" - de az kimaradt, hogy romlott ételt evett, a wc-re járkált és olyan rosszul lett, hogy a mentő vitte el.

2019. szept. 13. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 A kérdező kommentje:

"kollégája lógós, ezért nem is igazán értem, mit szeretne megtudni a kérdező, de mindegy."



NEM ÉRTED????? AKkor elmagyarázom újra!! Mert itt csak a dum a mellébeszélés a terelé zajlik a szándékos nem a témáűról beszélés.



A kérdésem!!!!

Hogy történhet meg a munkahelyen hogy valaki csak idén 100 + alkalommal hiányzott mindenféle orvosi papír nélkül??? Erre kérek választ!! Erre és nem másra!! Erre!!!!


Ne beszéljünk mellé!! Nem érdekel mi baja van, ha tényleg beteg az se érdekel!! Leszarom! Egy munkahelare dolgozni járunk!!



HOgyan igazolja a betegsége valódiságát orvosi papír nélkül?

Hm? EZ a kérdés!! Ez és nem más!!


Ja és nem, ne menjün k bele honnan tudom hogy nincs papírja.

TUDOM ÉS KÉSZ!! Ilyen egyszerű!!

2019. szept. 13. 06:46
 27/50 A kérdező kommentje:

"e az kimaradt, hogy romlott ételt evett, a wc-re járkált és olyan rosszul lett, hogy a mentő vitte el."


Ühüm. És ez egy évben 100x előfordult ugye?? És erről se volt smemi papír ugye? A mentősök a kórház smemi papírt se adott ugye???


Hm????

2019. szept. 13. 06:47
 28/50 anonim ***** válasza:
Ja, ne menjünk bele honnan tudod. Mert az egész sztori kitaláció.
2019. szept. 13. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 A kérdező kommentje:

", ne menjünk bele honnan tudod. M"


Kérlek szépen honnan tudom? Hm? Mert NÁLAM GYŰLIK A DOKUMENTÁCIÓ ONNAN TUDOM! HM?



Ja és ez annyira szánalmasan átlátszó zárni egy ügyet azzal hogy kitaláció. Ja. Ez a legkönyebb!!


de mondok valamit!!



Tessék!!


Nyolc évet kapott a bicskei gyermekotthon egykori igazgatója


[link]


Erre az ürgére 10 évig mondogatták hogy gyakorló pedo.

De elitnézték annyival hogy jaj kitaláció a rossz nyelvek stb...



Na hol van ez az ember most? Fegyházban....

ennyirte volt kitaláció!!


HM??????????????????


El lett intézve 10 évig azzal hogy jaj kitaláció.

Aztán? Aztán borult a bili és mindaz igaz volt amiről 10 évig azt pofázták hogy ugyan.....

Hm???????????????????????????????????

2019. szept. 13. 07:26
 30/50 anonim ***** válasza:
96%
Szerinte keress fel te is egy orvost és akkor neked se kellesz bejárnod. Te nyílván jobban rászorulsz a megnyílvánulásaid alapján.
2019. szept. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!