Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Külföldön dolgozók! Mi a...

Külföldön dolgozók! Mi a véleményetek arról a mentalitásról, hogy mi ne kommenteljünk ide?

Figyelt kérdés

Egyre többször tapasztalom, és látom az utóbbi időben, hogy ha valaki külföldre távozott kritikát mond a magyar munkahelyzetről vagy politikáról, akkor az leosztást kap, akár nyilvánosan, akár privát üzenetben. A legtipikusabbak a "Ki a fenét érdekel, hogy mi van külföldön?" és "Ha már kint vagy, minek szövegelsz visszafele?"-típusú beszólások. Ennél trágárabban szokták, de úgy nyilván nem idézem. De igazából, ha valaki akár csak mellékesen megemlíti, hogy külföldön él, az a komment nem marad 100%-os pontozású.

Nem is tudom. Az egy dolog, hogy már 11 éve kint élek (esetemben Hollandia). De nálam ez nem úgy működik, hogy kint vagyok, elvagyok, és nem törődöm többet az otthoni dolgokkal. Nyilván vannak otthon rokonok és barátok, akiknek érdekel a sorsa.

Egyesek avval jönnek, hogy mivel nem élem át az otthoni dolgokat, így nem lehet reális rálátásom. Nos, 20 éve, vagy annál régebben ez igaz lehetett, főleg a rendszerváltás előtt. Akkor a külföldön élő tényleg csak az otthoni ismerősökkel váltott évi 1-2 levélből tudhatta meg, hogy mi a helyzet odahaza. De napjainkban az infók egy kattintásra vannak, és az amber akár órákat beszélgethet skype-on az otthoniakkal. Tehát elég röhejes ez a felvetés.

Hogy tiszta legyen, szavazni nem szoktam elmenni, az szerintem is az otthon élők reszortja.


2019. szept. 29. 10:06
1 2 3 4 5 6 7
 61/65 anonim ***** válasza:
Nem szeparációs, hanem izolációs politika.
2020. ápr. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/65 A kérdező kommentje:
60: Eredetileg volt itt egy kommentem (valmiért törölték), amiben azt írtam, hogy ha nekem nincs jogom kritizálni a magyar rendszert, mert nem otthon élek, akkor evvel az erővel ne kritizáljuk Trumpot sem, mert nem az USA-ban élünk, Kim Jong Unt se, mert nem Észak-Koreában élünk, Hitlert se, mert nem éltünk a náci Németországban. Márpedig azon emberek többsége, akiktől az ilyen leosztást kapom, nagy valószínűséggel nyomja a negatív kritikát eme három területről. És ez kissé képmutató.
2020. ápr. 18. 06:52
 63/65 anonim ***** válasza:
45%

Most úgy őszintén, az átlag ember sokszor mit érez meg a mindennapi politikai hírekből a saját életében? Nem sokat. Ha el tudnának zárni minden hírforrástól, minden új törvénytervezettől, politikai vitától, minden új adónemről vagy szociális támogatásról szóló hírről, és tényleg mindennel csak a saját életemen keresztül találkoznék, akkor feltehetőleg meg se tudnám mondani, hogy ki a kormányzó hatalom.

Igen látnám, hogy mennyi adót vonnak le összesen a fizetésemből és mennyit utal épp az állam havonta, vagy épp az épülő stadiont is az utca végében, de nem fogom érezni mögötte a mutyit. Az emberek döntő többsége nem fog szembetalálkozni azzal a hétköznapi élete során, hogy nem változtathatja meg a nemét már a személyi igazolványán, nem fogja megtapasztalni, hogy több százmilliós értékű épületeket adnak oda baráti szervezeteknek azzal a kifogással, hogy ők használják úgyis és egyszerűbb lesz így nyílászárókat cserélni (Igen, ez volt az indoklás.), nem fogjuk látni a saját szemünkkel Mészárosék gyarapodó vagyonát és szerencsés esetben fertőzést se kapunk el valamelyik rothadó kórházban.

Hiába élünk itt, ezeket nem fogjuk mindannyian közvetlenül megtapasztalni (vagy ha igen, akkor kis adagokban jönnek általában és nem sokkszerűen, így nehezebben érzékeljük), pedig létező dolgokról van szó. Ezekről a sajtóból és a politikusoktól tudunk informálódni, ami elérhető külföldön is már ebben a modern világban. Szóval könnyen lehetséges, hogy akár egy külföldi, aki tud magyarul, jobban informált az aktuálpolitikai kérdésekben, mint valamelyik csőlátású helyi lakos, aki csak a saját pártja álláspontján hajlandó elfogadni, legyen bármelyik oldalon is.

2020. máj. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/65 anonim ***** válasza:
48%
Legszebb erv meg a nem itt adozol. Annyi penzt koltok es adok haza, ekkora hadisap, mint a 27 % AFA, nincs normalis helyen, szoval szepen lerabol az allam is.
2020. máj. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/65 anonim ***** válasza:
77%

Ha valaki építő jellegű kritikát fogalmaz meg, segítő szándékkal, az is más, mint ha magát felsőbbrendűnek érezve hazaköpköd. Sajnos az utóbbiból nagyon sok van. A sajtó hazudik, ezt 10 éves kor fölött mindenki tudja, ezért arra nem igazán tudsz támaszkodni, hogy elolvasol pár cikket meg arra se tekinthetsz hiteles forrásként, hogy a Marika nénéd szidja az Orbánt vagy a migránsokat.


Én magam éveket éltem külföldön, több helyen,és bizony könnyedén meg tudnék fogalmazni kritikákat azokkal az országokkal szemben, ahol éltem, olyan dolgokban, amikben mi jobbak vagyunk. Pont azért örülök, hogy éltem kint, mert nem kell mások szájából elhinnem a hazugságokat, meg a lefizetett sajtó propagandáját sem. Igenis minden országnak megvan a maga negatívuma, megvannak az aljasságai Hollandiának is, akik milliókat irtottak ki szerte a világon és még mindig a gyarmataikból élnek ilyen szépen.

2020. máj. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!