Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Külföldön dolgozók! Mi a...

Külföldön dolgozók! Mi a véleményetek arról a mentalitásról, hogy mi ne kommenteljünk ide?

Figyelt kérdés

Egyre többször tapasztalom, és látom az utóbbi időben, hogy ha valaki külföldre távozott kritikát mond a magyar munkahelyzetről vagy politikáról, akkor az leosztást kap, akár nyilvánosan, akár privát üzenetben. A legtipikusabbak a "Ki a fenét érdekel, hogy mi van külföldön?" és "Ha már kint vagy, minek szövegelsz visszafele?"-típusú beszólások. Ennél trágárabban szokták, de úgy nyilván nem idézem. De igazából, ha valaki akár csak mellékesen megemlíti, hogy külföldön él, az a komment nem marad 100%-os pontozású.

Nem is tudom. Az egy dolog, hogy már 11 éve kint élek (esetemben Hollandia). De nálam ez nem úgy működik, hogy kint vagyok, elvagyok, és nem törődöm többet az otthoni dolgokkal. Nyilván vannak otthon rokonok és barátok, akiknek érdekel a sorsa.

Egyesek avval jönnek, hogy mivel nem élem át az otthoni dolgokat, így nem lehet reális rálátásom. Nos, 20 éve, vagy annál régebben ez igaz lehetett, főleg a rendszerváltás előtt. Akkor a külföldön élő tényleg csak az otthoni ismerősökkel váltott évi 1-2 levélből tudhatta meg, hogy mi a helyzet odahaza. De napjainkban az infók egy kattintásra vannak, és az amber akár órákat beszélgethet skype-on az otthoniakkal. Tehát elég röhejes ez a felvetés.

Hogy tiszta legyen, szavazni nem szoktam elmenni, az szerintem is az otthon élők reszortja.


2019. szept. 29. 10:06
1 2 3 4 5 6 7
 41/65 A kérdező kommentje:

39:


Én még olyanokkal is szoktam találkozni, akik azt fújják, hogy tuti csak egy humbug, hogy én itt kint jól megvagyok. Biztos, hogy igazából a létminimumon vegetálok, és minden nap úgy lépek az utcára, hogy rettegek a migráns huligánoktól.


Meg volt akitől azt olvastam, hogy szerinte, ha valaki kijárja az iskolákat, akkor egy pár évet még otthon kellene dolgoznia, hogy visszatörlessze adóban a pénzt, amit az állam az oktatására költött. Megkérdeztem tőle, hogy ha ő 20 éves korában kapott volna egy jól kereső külföldi munkaajánlatot, akkor talán visszautasította volna, mondván hogy nem, ő még pár évet otthon akar robotolni, mert törlesztenie kell az államnak? Erre már semmit nem felelt.


Az én szótáramban a puszta véleménynyilvánítás nem jelent beleszólást. Az inkább az, amikor valami olyan mozzanatot viszel véghez, ami ha csak kis részben is, de kihathat az otthoni helyzet alakulására. Erre jó példa a szavazás, de mint írom, én azt nem szoktam, és egyet is értek vele, hogy azt csak otthon élő állampolgárok gyakorolják.

2019. okt. 24. 15:51
 42/65 anonim ***** válasza:
36%
Plusz a szulok jocskan adoztak az oktatasomert.
2019. okt. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/65 anonim ***** válasza:
30%

#41

Szept 29 óta itt vergődsz ezen, már kiemelted, hozzászólogatsz saját magadhoz, hogy életben tartsd a kérdésed, ami a kutyát nem érdekel már!

Aki akart az megírta a véleményét, mi a fenét akarsz még itt?

2019. okt. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/65 A kérdező kommentje:

40: Én sehol nem írtam, hogy istencsászár vagyok, és nem is bíztattam senkit, hogy tegye azt, amit én. Én az otthoni dolgozó önmagammal hasonlítottam össze a jelenlegit, és ahhoz képest tényleg feljebb érzem magamat. Ahogy a 39-es is írja, ami itt a minimum, az odahaza már luxus. Mellesleg én járok egy társaságba felsőbb végzettségű, diplomás emberekkel, az egybites proli suttyókat én is lenézem. Az általad írt mentalitás (hogy csak a melós dolgozik igazán) amúgy napjainkban is ugyanúgy jellemző.

Mindazonáltal a kérdésem egy általam kifogásolt kommentelőtípusról szól, ezért érthető, hogy kissé nyersen fogalmazok, nyilván nem fogok finomkodni meg mézesmázoskodni a kritikámban. És amúgy sokkal alpáribban is írhatnék így is igyekszem normál módban maradni.

A Németországos példád azért nem jó, mert nem ott születtél és nőttél fel, én viszont Magyarorszáról 26 évesen jöttem ki. Tehát nem full külső szemlélőként nyomom a kritikát.

Való igaz, a helyzet otthon már nem olyan, mint 11 éve. Rosszabb. Erre jó példa a munkanélküli segély max. 3 hónapra redukálása, munkaviszony hosszától függetlenül. Például erről miért ne lehetne meg a véleményem, azért mert én már nem tapasztaltam?

2019. okt. 24. 16:01
 45/65 anonim ***** válasza:
36%

“Tehát nem full külső szemlélőként nyomom a kritikát.”

De igen, úgy nyomod, mert NEM ÉLSZ ITT 11 ÉVE! És ahogy te magad is mondtad, nem ugyanaz a helyzet jelenleg, mint akkor, hanem sokkal rosszabb, amit te nem élsz át, mert nem vagy itt. Úgyhogy innentől fogva a példám is megállja a helyét. 11 év olyan hosszú idő (pláne, hogy azóta itt kormányváltások, komoly átalakítások voltak), hogy most már teljesen mindegy, hogy te történetesen 26 évesen mentél-e ki vagy csecsemőkorodban.

Tovább meg nem is ragoznám, mert igazából már a legelső kommentelő is leírta tömören a probléma okát. Az meg no comment, hogy rosszul vagy a paraszt és/vagy lekezelő megjegyzésektől, ezért te is paraszt és/vagy lekezelő (elnézést, “nyers”) stílusban adod elő magad és minderre az a védekezés, hogy “lehetnék alpáribb is”:)) Ha különbnek tartod magad az ilyen emberektől, akkor miért viselkedsz ugyanúgy, mint ők?

2019. okt. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/65 A kérdező kommentje:

45: Itt most előjöhetnék megint avval, hogy egyesek (a jelek szerint te is) képtelenek megérteni és reálisan átlátni, hogy az internetnek köszönhetően az egész megváltozott. Éltél már külföldön? Tapasztaltad a magad bőrén, hogy milyen onnan visszanézni? Na látod, a másik szemszögből nézve is lehet így vagdalkozni.

És ahogy írtam, nem olyan stílusban írok mint ők, oda sosem süllyednék.

2019. okt. 24. 18:02
 47/65 A kérdező kommentje:

Amúgy meg, emlékszem, még csak pár hónapja éltem kint, de már akkor megkaptam egy fórumon a "Kintről nem tudod reálisan átlátni az itthoni dolgokat."-maszlagot. Pedig akkor is csak annyit tettem, hogy leírtam a friss pozitív tapasztalataimat összehasonlítva az otthoni helyzettel. És a kevés eltelt időt tekintve ez méginkább reális hasonlítási alap volt. De az illető csak fújta a maga hőzöngését, még le is hazaárulózott, meg ilyenek.

A lényeg, hogy röhejes úgy csinálni, mintha még az internet előtti korban élnénk, amikor a külföldre távozott tényleg jelentősen el volt vágva az otthoni dolgoktól. Arról nem is beszélve, hogy én a kijövetelem óta folyamatosan követem az otthoni híreket, ha netezek, 90%-ban magyar oldalakat olvasok. És nyilván a hazalátogatássokkor is szerez az ember tapasztalatot.

2019. okt. 25. 08:39
 48/65 A kérdező kommentje:
Egy másik kérdésnél olvastam a minap, hogy egy kommentelő szerint mi azért élünk külföldön, mert odahaza életképtelenek vagyunk. Mindig van új a nap alatt. :O :)
2019. nov. 1. 03:09
 49/65 anonim ***** válasza:
66%

Volt ismi aki elítélt csak mert otthoni helyzetről tudok tesóim, szüleim , barátok által s mi az hogy van véleményem az otthoni dolgokról...

Ember... Negyed évente haza utazok, tapasztalok s látom, hallom az emberektől mi van. Szavazni én se szavazok, mert nagyrészt itthon vagyok kint s maradok is.

(Többiek nem tehetik meg "átugrok a másik országba látogatóba" felmenőim pedig idősek az utazáshoz)


Nos ez az ember aki megszólt... Fél éve kihoztam magamhoz egy településsel odébb.

Na azóta másképp gondolkodik.


Sokan csak begyökösödöttek, cső látásúak, megkeseredettek s támadnak.

2019. nov. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/65 anonim ***** válasza:
91%

Nem olvasva a válaszokat, de engem két dolog miatt zavar.

Méghozzá azért, mert ott sincs kolbászból a kerítés, és ezt csak azok vallják be szűk körnek, akik végleg visszatelepültek Magyarországra.

Lefestenek egy irreális álomképet, hogy kint a legnagyobb tanulatlan tróger is dőzsölhet minimális munkával aztán azt se tudja hova rakja a pénzét, mert annyi lesz. Nyilván kell az önigazolás hazafelé, hogy nekik mennyire megérte ez a nagy lépés. Még talán magukat is becsapják.

A másik pedig, hogy a kint működő rendszereket próbálják levetíteni, leképezni Magyarországra, mintha elfelejtették volna, hogy itt volt 40 év szocializmus/kommunizmus ami nagyon sok mindent lerombolt, ami nyugaton magától értetődő (pl. szakszervezetek, civil kezdeményezések stb. Hogy csak a legegyszerűbbeket mondjam)

2019. nov. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!