Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Külföldön dolgozók! Mi a...

Külföldön dolgozók! Mi a véleményetek arról a mentalitásról, hogy mi ne kommenteljünk ide?

Figyelt kérdés

Egyre többször tapasztalom, és látom az utóbbi időben, hogy ha valaki külföldre távozott kritikát mond a magyar munkahelyzetről vagy politikáról, akkor az leosztást kap, akár nyilvánosan, akár privát üzenetben. A legtipikusabbak a "Ki a fenét érdekel, hogy mi van külföldön?" és "Ha már kint vagy, minek szövegelsz visszafele?"-típusú beszólások. Ennél trágárabban szokták, de úgy nyilván nem idézem. De igazából, ha valaki akár csak mellékesen megemlíti, hogy külföldön él, az a komment nem marad 100%-os pontozású.

Nem is tudom. Az egy dolog, hogy már 11 éve kint élek (esetemben Hollandia). De nálam ez nem úgy működik, hogy kint vagyok, elvagyok, és nem törődöm többet az otthoni dolgokkal. Nyilván vannak otthon rokonok és barátok, akiknek érdekel a sorsa.

Egyesek avval jönnek, hogy mivel nem élem át az otthoni dolgokat, így nem lehet reális rálátásom. Nos, 20 éve, vagy annál régebben ez igaz lehetett, főleg a rendszerváltás előtt. Akkor a külföldön élő tényleg csak az otthoni ismerősökkel váltott évi 1-2 levélből tudhatta meg, hogy mi a helyzet odahaza. De napjainkban az infók egy kattintásra vannak, és az amber akár órákat beszélgethet skype-on az otthoniakkal. Tehát elég röhejes ez a felvetés.

Hogy tiszta legyen, szavazni nem szoktam elmenni, az szerintem is az otthon élők reszortja.


2019. szept. 29. 10:06
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 anonim ***** válasza:
50%

Más a sajtó, és más a való élet.

A sajtó például sosem fogja leközölni (sem a hazai, sem a külföldi), hogy meredeken mennek felfelé az élelmiszer árak.

Hogy a migránshelyzet csak parasztvakítás.

Te csak pletykákból és nyíltan kormánypárti/ellenzéki sajtókból nyert értesülések alapján akarod osztani az észt, hát ne csodálkozz, ha nem tolerálják.

2019. szept. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/65 anonim ***** válasza:
43%

#11

Mit véleményezel?

Amit a rokonaid mesélgetnek? Honnan tudd, hogy az a frankó?

De akár véleményezheted is, de ne fórumokon oszd az észt, mert ott tényleg megkaphatod a magadét azoktól, akik másképp látják a dolgokat mint a rokonaid, hanem véleményezd a rokonaidnak!

Egyébként senkinek semmi baja azokkal, akik külföldön dolgoznak - hiszen évtizedekig ezért harcoltunk - mert ők mihelyt összeszedik egy kicsit magukat hazajönnek és az országot erősítik a pénzükkel, a munkájukkal, a vállalkozásukkal, a ingatlanukkal, a családjukkal.

Nem szólják-szarják a hazájukat külföldön és külföldről, hanem dolgoznak és visszatérnek!

Azokkal van baj, akik elmennek, de előtte itt mérgezték a levegőt, külföldön is csak a sokszor megalapozatlan, hazug fos folyik belőlük és minden alkalmat és platformot megragadnak, hogy hazafröcsögjenek.

Ha te is az utóbbiak közé tartozol, akkor ne csodálkozz!

Egy hazátlan, gyökértelen alak vagy, aki a hasonszőrű rokonaival, ismerőseivel inkább a helyi pletykákról beszélgessen és az országunk ügyeit bízd ránk!

2019. szept. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/65 A kérdező kommentje:

Lényeg, ami lényeg: Egy magyarnak, aki odahaza is volt felnőtt dolgozó ember, és megtapasztalta a negatívumokat, külfödre költözve reális összehasonlítási alapja alakul ki. A véleményét pedig joga van leírni. Legjobb lenne ezt tiszteletben tartani, és nem pedig vulgáris módon nekiesni, csak mert meg meri dícsérni a nyugatot Magyarországgal szemben.

Annyiból amúgy érintett vagyok, hogy másfél évig sehol nem fizettem biztosítást, évekkel később az APEH megtalált, és behajtatta. :)

2019. szept. 29. 12:07
 14/65 anonim ***** válasza:
42%

Nem válaszolok privátra, meg egyébként is hadd tudja a többi is.

Ha többször is feletted ezt a kérdést és törölték, nyilván okkal. Remélem ez is megy a levesbe.

A válaszokat már amúgy is megkaptad többszörösen, nem tudom minek pörögsz még a témán? Nem tudod elfogadni ha az emberek más véleményen vannak, mint te vagy mi? Erősen úgy tűnik.

2019. szept. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/65 A kérdező kommentje:
17: Jelen formájában semmilyen szabályt nem sért a kérdésem. A második törlés egy véletlen mellényúlás lehetett.
2019. szept. 29. 12:24
 16/65 anonim ***** válasza:
30%

#15

Neked van valami mentális, felfogást nehezítő problémád van?

Milyen alapon szidnád Trumpot, akit az amerikaiak megválasztottak? Az ő dolguk, vagy nem?

Észak-Koreához is mi közöd? Ameddig nekik megfelel, ez meg az ő dolguk!

Te valami emberek és államok felett álló megmondóember vagy, a te (és a rokonaid:) büdös nagy igazságával?

Azért meg külön sajnálni kellene, hogy az állam a jogos adóját behajtotta rajtad, miután megléptél? Tényleg milyen szemét egy ország vagyunk!:D

Vagy Hollandiában nincs adó?

2019. szept. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/65 A kérdező kommentje:
19: Az adóbehajtás pedig nem volt egészen jogos, hisz már nem otthon éltem és dolgoztam. Hollandiától jogos lett volna.
2019. szept. 29. 12:31
 18/65 anonim ***** válasza:
77%

#22

Tehát te sem Hollandiában, sem Magyarországon nem fizettél adót (innen nem jelentkeztél ki az adókörből, ott meg nem fizettél) és még ki mered nyitni a szádat?

A példád nagyon szar volt és téged minősít!

2019. szept. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/65 A kérdező kommentje:
23: Miért tartozna valaki annak az államnak, ahol már nem él?
2019. szept. 29. 12:42
 20/65 A kérdező kommentje:
És egészségügyi biztosításról volt szó, nem adóról.
2019. szept. 29. 12:43
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!