Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Külföldön dolgozók! Mi a...

Külföldön dolgozók! Mi a véleményetek arról a mentalitásról, hogy mi ne kommenteljünk ide?

Figyelt kérdés

Egyre többször tapasztalom, és látom az utóbbi időben, hogy ha valaki külföldre távozott kritikát mond a magyar munkahelyzetről vagy politikáról, akkor az leosztást kap, akár nyilvánosan, akár privát üzenetben. A legtipikusabbak a "Ki a fenét érdekel, hogy mi van külföldön?" és "Ha már kint vagy, minek szövegelsz visszafele?"-típusú beszólások. Ennél trágárabban szokták, de úgy nyilván nem idézem. De igazából, ha valaki akár csak mellékesen megemlíti, hogy külföldön él, az a komment nem marad 100%-os pontozású.

Nem is tudom. Az egy dolog, hogy már 11 éve kint élek (esetemben Hollandia). De nálam ez nem úgy működik, hogy kint vagyok, elvagyok, és nem törődöm többet az otthoni dolgokkal. Nyilván vannak otthon rokonok és barátok, akiknek érdekel a sorsa.

Egyesek avval jönnek, hogy mivel nem élem át az otthoni dolgokat, így nem lehet reális rálátásom. Nos, 20 éve, vagy annál régebben ez igaz lehetett, főleg a rendszerváltás előtt. Akkor a külföldön élő tényleg csak az otthoni ismerősökkel váltott évi 1-2 levélből tudhatta meg, hogy mi a helyzet odahaza. De napjainkban az infók egy kattintásra vannak, és az amber akár órákat beszélgethet skype-on az otthoniakkal. Tehát elég röhejes ez a felvetés.

Hogy tiszta legyen, szavazni nem szoktam elmenni, az szerintem is az otthon élők reszortja.


2019. szept. 29. 10:06
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 A kérdező kommentje:
De ezt bírom, amikor nem a kérdésre válaszolnak, hanem leakadnak valami mellékes dolgon.
2019. szept. 29. 12:44
 22/65 anonim ***** válasza:
49%
Ha még annyit sem tudsz, hogy a TB tartozást a magyar állam adó módjára beszedi, akkor megérdemled a sorsodat. Nem én akadtam fent egy apróságon, te fröcsögtél az államra. Csak reagáltam rá.
2019. szept. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/65 A kérdező kommentje:
Lényeg, ami lényeg, azokat az embereket, akikről a kérdésem szól, egyértelműen az irígység hajtja. Az ő szótárukban a dicsekvés egyenlő a vagánykodással és a felvágással.
2019. szept. 29. 12:54
 24/65 A kérdező kommentje:
Az még az érdekes, hogy ez a vagdalkozás szinte csak magyar fronton megy. Például egy angol, francia vagy német oldalon érdekesmód semmi gond nincs avval, ha egy amerikába vagy máshova vándorolt honfitárs kritikát ír.
2019. szept. 29. 13:09
 25/65 anonim ***** válasza:
54%
Az a jo, ha elbizonytalanodom vagy felmerul, hogy talan haza kellene latogatnom, akkor eleg idejonni, hogy rajojjek, jol dontottem amikor leleptem.
2019. szept. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/65 A kérdező kommentje:
25: A látogatás azért más. Két-három hetet otthon vagy, lazulsz, pihensz, tehát nem dolgozol vagy ilyesmi. Azt persze meg kell gondolni, hogy milyen helyen, kiknek reklámozod, hogy külföldön élsz, mert bele lehet futni fura fazonokba.
2019. szept. 29. 15:42
 27/65 anonim ***** válasza:

En nem latom azt hogy barmi félr diszkriminacio erintené a kint dolgozokat.


Ha nem irnad oda hogy kint dolgozol akkor is lepontoznak. Es anelkül is lehetnek veled ellentetes véleményen.

2019. okt. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/65 A kérdező kommentje:

27: De az, hogy külföldön élek, és úgy kritikai jellegű kommentet írok, egyeseknél igenis kiváltó ok a kötözködésre és a beszólásra. Holott jóllehet ugynanazt fogalmazom meg, mint más, otthon élő magyarok, akiknél ugye nem lehetne arra hívatkozni, hogy nem látják át reálisan a dolgot.

Jobban belegondolva, szerintem egyeseknek úgy jön le, hogy én fel akarok vágni avval, hogy külföldön élek, és igazából jót röhögök azokon, akik otthon vannak, rosszabb körülmények között. Holott szó nincs ilyesmiről. Na de hát ilyen a magyar természet.

A konfliktusokra okozatokat keresni pedig gyakran csakugyan fölösleges, hisz az oldalt látogatók jelentős része csak beszólogatni, trollkodni, meg feszültséget kiadni jár ide.

2019. okt. 2. 09:44
 29/65 anonim ***** válasza:
66%
Én pont most néztem, hogy a tegnap volt egy kérdés takarítói munkával kapcs., hogy az milyen, mit kell ott csinálni én meg írtam hozzá, hogy az miből is áll, stb. hozzátettem, hogy én külföldön dolgozok, erre a hozzászólásom 0%-ban hasznos :) De szerintem ebben van egy jó adag irígység is, meg ez a hülye magyar mentalitás. Nem mintha nem lenne sokszor hovágyam, szerintem másnak is van, és a legtöbbeket a pénz motivál a költözésre. Én is jobban szeretnék otthon lenni, de ültem a kis irodában napi 9 órát minimálbérért, itt meg dolgozom, de legalább van értelme.
2019. okt. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/65 anonim ***** válasza:
55%

#29

Már ne haragudj, de mi a francot lehet azon irigyelni, hogy te külföldön takarítasz? De most őszintén!

Legalább ezt az egy mondatot ne írtad volna oda! :D

2019. okt. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!