Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Külföldön dolgozók! Mi a...

Külföldön dolgozók! Mi a véleményetek arról a mentalitásról, hogy mi ne kommenteljünk ide?

Figyelt kérdés

Egyre többször tapasztalom, és látom az utóbbi időben, hogy ha valaki külföldre távozott kritikát mond a magyar munkahelyzetről vagy politikáról, akkor az leosztást kap, akár nyilvánosan, akár privát üzenetben. A legtipikusabbak a "Ki a fenét érdekel, hogy mi van külföldön?" és "Ha már kint vagy, minek szövegelsz visszafele?"-típusú beszólások. Ennél trágárabban szokták, de úgy nyilván nem idézem. De igazából, ha valaki akár csak mellékesen megemlíti, hogy külföldön él, az a komment nem marad 100%-os pontozású.

Nem is tudom. Az egy dolog, hogy már 11 éve kint élek (esetemben Hollandia). De nálam ez nem úgy működik, hogy kint vagyok, elvagyok, és nem törődöm többet az otthoni dolgokkal. Nyilván vannak otthon rokonok és barátok, akiknek érdekel a sorsa.

Egyesek avval jönnek, hogy mivel nem élem át az otthoni dolgokat, így nem lehet reális rálátásom. Nos, 20 éve, vagy annál régebben ez igaz lehetett, főleg a rendszerváltás előtt. Akkor a külföldön élő tényleg csak az otthoni ismerősökkel váltott évi 1-2 levélből tudhatta meg, hogy mi a helyzet odahaza. De napjainkban az infók egy kattintásra vannak, és az amber akár órákat beszélgethet skype-on az otthoniakkal. Tehát elég röhejes ez a felvetés.

Hogy tiszta legyen, szavazni nem szoktam elmenni, az szerintem is az otthon élők reszortja.


2019. szept. 29. 10:06
1 2 3 4 5 6 7
 31/65 A kérdező kommentje:
30: Azt, hogy többet keres, mint odahaza sokan irodában dolgozva.
2019. okt. 8. 14:34
 32/65 anonim ***** válasza:
39%
Az a hülye bunkó ostoba paraszt mentalitás az, ami azt mondatja ezzel a szerencsétlen külföldi partvishuszárral, hogy irigykedünk rá. Hát nem, pajtás. Csak szeretnéd. Az, hogy ott se vitted többre, az nem irigység tárgya.
2019. okt. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/65 A kérdező kommentje:
32: Ha én a keresetből jobban kijövök, mint otthon, akkor szerintem jogosan érzem úgy, hogy többre vittem. A végzett munka jellege ilyen szempontból nem számít.
2019. okt. 8. 15:07
 34/65 A kérdező kommentje:
Emlékszem, máshova volt, hogy leírtam, hogy én mosogató- és takarítómunkákat végzek Hollandiában, a minimálbért sem mindig keresem meg, mégis el tudok jutni külföldre nyaralni, egyszer még másfél hét New York is összejött. Na erre mindjárt jött olyan reakció, hogy ez csak trollkodás lehet, mert ilyen nem létezik. :D
2019. okt. 8. 15:10
 35/65 anonim ***** válasza:
26%

Kisebbségi komplexusod van, hogy ennyire verned kell a mellényed, hogy hú te külföldön dolgozol és többre vitted, mint a senkiháziak odahaza?

A stílusoddal van baj. Elég nagy.

2019. okt. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/65 A kérdező kommentje:
35: Reagálok a kommentekre, elmagyarázom, amit el kell. De a stílusod alapján neked is lehet valami komplexusod, amit úgy akarsz kompenzálni, hogy itt beszólogatva kommentelgetsz.
2019. okt. 8. 18:18
 37/65 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező, köszi, hogy kiálltál mellettem.

Igen én most kint takarítok, előtte reklamációs osztályon dolgoztam otthon, egy nagy cégnél, és a sok felelősség meg cseszegetés mellé kaptam egy kis aprót.

Itt meg megkeresem a havi 2000 eurót, azt lehet irígyelni barátom és, hogy 21 èvesen no letemre már van önerőből egy szépen rendbetett, a tol z ig felujitott lakasom :) es szeretem a munkam mert jo nyugis. ennyi.

2019. okt. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/65 A kérdező kommentje:

37: Szívesen. Máskor is, bármikor. :)


Ami eszembe jut: Szerintem pont az ilyen kötözködősek azok, akik nem képesek reálisan átlátni a mi helyzetünket. Nevezetesen azt, hogy az internetnek köszönhetően megváltozott az egész. Valaki említette az áremelkedést fentebb. Igen, tudok róla. Több ismerőstől, és személyesen is tapasztalom, amikor hazalátogatok. Akkor meg mi a gond? Ebből látszik, hogy ők sem tudják, miért szólnak be, csak egyszerűen be kell szólni valamiért. Megideologizálni pedig mindent meg lehet. A rosszindulatot és az irigységet is.

2019. okt. 13. 08:46
 39/65 anonim ***** válasza:
80%

Rengeteg olyan hozzászólást olvastam már én is, higy amikor valaki kiírja hogy külföldön él és dolgozik akkor nekiesnek mint bolond tehén az anyjának.


Van benne egy adag irigység is ( a pénzre és nem a munkára) illetve alapból ilyenek azok az emberek.


Másfél éve már én is külföldön vagyok és nem bántam meg hogy kijöttem. Lényegesen magasabb színvonalon lehet élni. Ami odahaza luxus volt az itt már majdnem alap.


A magyarországi történéseket követem de nem szólok bele mert nem érdekel plusz tenni sem tudok ellene.

2019. okt. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/65 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem nagyon nem mindegy, hogy milyen stílusú az illető ember véleménye.

Sokan kiköltöznek és onnantól azt hiszik, ők az istencsászárok és mindenki csodálja ám csak őket, mert mondjuk makogó angol/német stb nyelvtudással kaptak egy szobalányi posztot. Ja igen, lehet, hogy többet keresnek, de azért ne mondja már azt, hogy akkor ő többre vitte, mint mondjuk egy itthoni tanár vagy ügyvéd (most direkt mondtam olyan diplomás szakmákat, amikkel nem olyan egyszerű kint munkát kapni) :) vicces. Nem szabad persze lenézni a takarítókat, munkásokat, fontos a munkájuk, de nekik sem kéne fensőbbrendűnek érezni magukat és osztani az észt egy tanult embernek. Ez olyan mentalitás, mint ami a szocializmusban volt, hogy csak a gyárban dolgozó az ember, a diplomás meg csúnya burzsuj, akinek büdös a munka.

Egyébként a te stílusod is hasonló, kérdező. Nem fogom irigyelni tőled azt, hogy takarítasz, akkor sem, ha többet keresel és a Bahamákra mész. Cserébe viszont te se okoskodj másoknak, hogy menjenek csak ki mosogatni, mert ez milyen csuda jó élet és nem is kell ennél több. Nekem nem csak az a fontos ugyanis, hogy sok pénzt kapjak, hanem az is, hogy ne utáljam a munkámat/ne rokkanjak bele fizikailag.

Egyébként nekem is van Németországban, Ausztriában élő rokonom, aki beszámol róla, hogy mi történik, de attól még nem okoskodok bele az ottani dolgokba, mert az, hogy látom pár ember szemével, nem ugyanaz azzal, hogy ott is élek és úgy tapasztalok. Ja és a 11 évvel ezelőtti itthoni helyzet sem ugyanaz, mint a mostani, szóval nem vagy képben teljesen, bármennyire is azt hiszed.

2019. okt. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!