Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 29 éves munkanélküli F vagyok....

29 éves munkanélküli F vagyok. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Bölcsész diplomám van, angol és német középfokú nyelvvizsgám is. Mondanom sem kell talán hogy mennyit érek ezzel a röhejes végzettséggel. Itt Pécsen sehova se kellek, dolgoztam szakmában is egy kis ideig, itt ott de most teljesen kilátástalan a helyzetem. Szüleimmel élek ők tartanak el... Ki tudja meddig még

2020. jan. 4. 18:15
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
78%
Akkor bántsátok tovább az okosságaitokkal. Hányinger ami itt megy. Közben meg a legtöbb nagy tanácsadó egy szorongó, depressziós, antiszociális ember. Csak itt nagy a szája mindnek. Minden jót! Sajnálom kérdező, hogy ez megy itt.
2020. jan. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
42%
Menj el segédmunkásnak építkezésre, de arra nagyon figyelj, hogy jelentsen be, legyen szerződés és minden stimmeljen, ha bármi probléma történik a dokumentumokkal tudsz menni reklamálni. Segédmunkás mindig kell és általában egy műszakos, nem fizet rosszul, ha JÓ helyre mész, de nagyon sok szabadidőre ne számíts! Egyébként a legjobb akkor lenne, ha kimondottan egy mester mellé mennél segédnek(ács/kőműves, stb), ők szinte biztos, hogy kifizetnek és nem simliznek annyit, mint egy generál komplett kivitelező. Ha különböző projekteken dolgozol(például uszoda felújítás/építés), akkor meg sokkal szigorúbb minden, szóval nagy valószínűséggel becsülettel kifizetnek.
2020. jan. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
74%
Gondolom, akik fikáznak téged, amiért töri szakra mentél, azok a töri érettségin is alig kettessel mentek át. Mindegy, most nem is ez a lényeg. Gyúrj rá a nyelvtudásra, nem tudom, felétek vannak-e ügyfélszolgálatos munkák, SSC-k, de itt Budapesten felsőfokú némettel meg nagyon erős angollal 280-300 nettót simán meg lehet keresni.
2020. jan. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
74%

Azert ne ird le magadat. Egy ismerosom peldaja:

Egy ismerosom tanari diplomaval lett kozepvezeto egy nemet multi magyarorszagi leanyvallalatanal, szerepet jatszott a kivalasztasaban az, hogy tud nemetul. Persze ehhez nem csak Pecsben kell gondolkozni es raerosithetsz a nyelvtudasodra, hogy a tarsalgasi szint jol meglegyen.


Masok itelkezeset en sem szeretem. Ne itelj, hogy ne iteltess.

2020. jan. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
68%
Mennyi roha-dék, szemétláda kommentelő van itt.
2020. jan. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
63%
A nyelvtanulást ne add fel. Irány az idegenforgalom.
2020. jan. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
89%

A fika-mika kommentelők sose voltak pályaválasztó fiatalok vagy esetleg sose hoztak rossz döntést az életükben?

Kedves Kérdező, ne is törődj velük. Az a jó hírem, hogy Te azért jóval nagyobb előnnyel indulsz a piacon, mint hiszed. Csak a hosszas munkanélküliség ki alakít az emberben egyfajta kisebbség érzetet és hajlamos azt gondolni, hogy neki semmi se sikerülhet..

Szóval, először is szeretnél dolgozni. Ez már egy nagy előny, hidd el, mert van az a fajta ember, aki az istenért se hajlandó egy normális önéletrajzot írni vagy megemelni a telefont, ha interjúra hívják. Van egy abszolvált egyetemi kepzésed, most itt mindegy, hogy bölcsész vagy közgazdász, vagy elefánt idomár. Van egy kész diplomád és hidd el, a sok nagyszájú az életben nem tudna idáig eljutni. A diplomát nem ingyen adják, meg kell érte dolgozni. A munkaerő piac polarizáldása és a nem megfelelő tájekoztatás a gimnáziumban/középiskolábam az oka, hogy sokan nem tudnak elhelyezkedni. Nekünk annyi volt kiadva a gimiben, hogy aki tovább akar tanulni, az vegye meg az éves felsőoktatási kiadványt, olvassuk el és ennyi... Nagy segítség, tényleg.

Van két nyelvvizsgád, amit szintén kevesen mondhatnak el magukról. Szóval a helyzeted nem elkeserítő. És van hol laknod, az se mellékes.

Probálkozol más városokban is? Esetleg Pest környéke? Vannak tanfolyamok is, amiket instant elvégez az ember fél vagy egy év alatt és azzal lehet könnyebb munkát találni. Gondolok itt hegesztő, barista, bartender stb munkákra.

2020. jan. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
19%
Nem értem ezt a kérdező bevèdèst, én normális kommentet írtam, semmi szidàs nem volt benne mégis le lettem pontozva. Na mindegy.
2020. jan. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
67%
SSC-kbe kb. bármikor felvesznek bármilyen diplomával és nyelvtudással, főleg némettel.
2020. jan. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, Pécsen milyen ssc k vannak az IT Servicesen kívül?
2020. jan. 12. 15:03
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!