Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 29 éves munkanélküli F vagyok....

29 éves munkanélküli F vagyok. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Bölcsész diplomám van, angol és német középfokú nyelvvizsgám is. Mondanom sem kell talán hogy mennyit érek ezzel a röhejes végzettséggel. Itt Pécsen sehova se kellek, dolgoztam szakmában is egy kis ideig, itt ott de most teljesen kilátástalan a helyzetem. Szüleimmel élek ők tartanak el... Ki tudja meddig még

2020. jan. 4. 18:15
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
Én sajnos lemaradtam a most induló ingyenes informatikakurzusról.
2020. júl. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
100%
2020. júl. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
71%

Amit a helyedben csinálnék, hogy keresek egy festő szakembert és elszegődök mellé pár hónapra, közben beiratkoznék egy festő tanfolyamra. Ha nem sikerül festő mestert találni, akkor is elvégezném a tanfolyamot.

Azért ezt csinálnám, mert a leggyorsabban így juthatsz nagyon jól fizető, piacképes szakmához. Horror ami árat elkérnek a festők de így is alig lehet szabad festőt találni, mert sok hónapra be vannak táblázva előre.


Ha a programozóvá válás útján indulsz el, akkor szembe kell nézned azzal, hogy nagyon sok hasonló programozót képeznek és sok helyen több éves gyakorlatot várnak el, még így is sok jelentkező szokott lenni a programozó álláshirdetésekre. Mondhatni túlkínálat van programozókból. Beszélnek hiányról is, de nagyon speciális területekre, sok év tapasztalattal hiányolnak embereket.


Festőként elég lesz, ha feldobsz egy hirdetést az interneten, jönni fognak az ügyfelek, mert szokásosan végigtelefonálják a festőket és nem az ár fog számítani hanem hogy hamar el tudod kezdeni a munkát. Ezt csnálhatod vállalkozóként és már az első hónapban elég munkád lesz, aminek a haszna csak nálad csapódik le. Garantálom, hogy ha katásként kezded a festő vállalkozást, akkor hamar ki fogod nőni a kereteit.

2020. júl. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
Helyedben keresnek a szakmamban vagy ahhoz közelálló munkát angliában vagy németországban... vagy akármilyen más munkat... ha tudsz angolul is németül is, egyszerűen nem magyarhoz kell kimenned és máris senki nem fog átvágni...
2021. máj. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
74%

Én vizualis kommunikáció diplomával mentem ki londonba 15evvel ezelőtt, elősször mosogattam egy étteremben, aztán mikor már ment a nyelv, barista lettem ugyanabban az étteremben... majd egy isteni szikra, megutáltam a vendéglátást, elmentem segédmunkásnak egy gipszkartonoshoz... 5évig nála voltam, majd megcsináltam a papírt, ma már vállalkozó vagyok Londonban jelenleg 5 alkalmazottal, gipszkartonozunk, dugig vagyunk munkával és elég rendes pénzeket keresünk.

Alkalmazottjaimnak átlag 2200£ fizetek havonta. Kb enel egy minimálisan több marad nekem tisztán havonta.

2021. máj. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
74%

45: Rendes vagy, hogy annyit fizetsz az alkalmazottaidnak, mint magadnak. Ez Mo-n úgy néz ki, hogy a vállalkozónak otthon a nagy házában gőzölt arannyal bevont korlátjai vannak az emeletre vezető lépcső mellett, közben a lenézett alkalmazottjainak csak annyit fizet, amennyiért még nem hagyják ott.

Ezért lettem vállalkozó, pontosabban először alvállalkozó. Ha alvállalkozó vagy, akkor a fővállalkozó mindig hazudni fog neked, azt kummantja minden munkáról, hogy éppen hogy csak keveset fizetnek érte és ezért neked is csak keveset tud fizetni és azt is utólag, ugyanakkor ő mindig már előre elkér több 10 milliót, mikor megírásra kerül a szerződés.

Ezért hagytam ott a fővállalkozót és lettem független vállalkozó. Mondjuk így sem egyszerű, mert mások annyit hazudnak a saját munkájukról, mindent beígérnek, a lehetetlent is, hogy ha te becsületes vagy és őszinte, akkor inkább a szépelgő hazugságokat mondókat választják helyetted az ügyfelek.

Ha valaki elég sokat hazudik a saját munkájáról, portékájáról, akkor őt választják, Magyarországon az erőszakosan törtető hazudozóknak áll a zászló. Így is fent lehet maradni, ha kialakul egy ügyfélkör, akik látják benned a jó szándékot, nem panaszkodom, de egy idő után nem lehet tovább fejlődni és ami van, azért is küzdeni kell, hogy ne hordják szét a farkasok. Már gondolkoztam én is, hogy átteszem a székhelyem egy angolszász országba, ahol máshogy mennek a dolgok. Írországra, vagy Skóciára gondoltam (utóbbit még megvárom, hogy sikerül-e különválniuk és visszacsatlakozniuk az Unióhoz, mert ha sikerül nekik lehet, hogy alacsony adókkal fognak cégeket átcsábítani). Te melyik országba mennél Anglia helyett?

2021. máj. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!