Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Új munkahely, állandóan engem...

Új munkahely, állandóan engem szívató munkatárs, mit csinálnátok?

Figyelt kérdés

A vírus következtében vesztettem el az állásomat, most találtam új munkahelyet egy multinál (könyvelési terület), de örültem, hogy valamilyen állást egyáltalán találtam a jelenlegi helyzetben.


A betanulás időszakára egy szenior kollégát rendeltek mellém, akivel borzasztó minden együtt tanult perc. Maximalista, ő írta a cég összes tananyagát, a kákán is csomót keres, az irodában szinte egy állat. Úgy beszél velem, mint egy óvodással, ha hibázok, kérdezni nem lehet, mert minden kérdés hülye kérdés szerinte, "hogy tudok ekkora ökörséget mondani", meg "használjam már a józan eszemet egy pillanatra". Nyilván normál keretek között (mert most örülök, hogy van munkám), de megvédem magamat, ha ő adott ilyen instrukciót valamire (mert sokszor önmagának is ellent mond, de mindig neki van igaza).

Így már minden nap, amikor vele kerülök kapcsolatba, előtte gyomoridegem van...


A főnököm szerint minden rendben a teljesítményemmel, mert nehéz a tanulási folyamat, nagyon komplex a munkakör, így nem elvárt, hogy rögtön tökéletesen végezzem a munkám, azért betanulás az időszak neve. Nem szeretnék neki panaszkodni, mert nem venné ki jól magát, úgy érzem.


Ti mit tennétek a helyemben? Szeretnék tanácsokat kérni, mert már most gyomoridegem és migrénem van, mert jön a hétfő.



2020. aug. 9. 17:26
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos ilyen emberek mindenhol vannak. Meg kell tanulni őket kezelni (figyelmen kívül hagyni, amennyire lehet), de őt nem lehetett, mindenben hozzá kellett fordulnunk. Egy idő után meg annyira kikészít, dönteni kell, vagy ez vagy egy másik munka, ahol van esély rá, hogy jobb lesz. Pukkadjon meg!
2021. jan. 10. 19:06
 32/39 anonim ***** válasza:
lecsapnám egyszer, lehet ki se rúgnának érte. Előbb-utóbb úgyis visszaszólsz neki, jobb ha előbb teszed.
2021. jan. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
Érthetetlen, hogy nem tűnik fel ott senkinek hogy a betanító kollega miatt mennek el az újoncok mert egy arrogáns.
2021. jan. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
Most már úgyis felmondtél, remélem közlöd a főnökkel, hogy a betanító elmeháborodott kolléga miatt mész el. Én rlbeszélgetnék azzal a kollégával hazafelé menet egy csendes sarkin, de egy életre elmenne a kedve a szivatástol.
2021. jan. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
Szar helyzet ide vagy oda, én higgadtan és kulturáltan közölném vele, hogy milyen formátumban beszéljen hozzám. Ha nem képes emberi lényként kezelni és komminálni velem, meg mutatom másik orcámat is, amit ő egyenlőre nem ismer. Azt lesz ami lesz. Nem egy lábtörlő vagy.
2021. jan. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
Én is szólnék a helyedben a főnöknek. Most már neked mindegy, de legalább bosszút állsz. És nem viheti el szárazon.
2021. jan. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim válasza:

Én épp a másik oldalról akartam kiírni egy kérdést, amikor megtaláltam ezt, nagyon sok dolog alapján akár az én kollégám is írhatta volna :D Csak ez nem könyvelési terület és a vezetők bevédik, még mindig a nyakamon van, és nekem fog kelleni elmenni, mert nem küldik el...

Együtt csinálunk egy munkát. Minden egyes nap több hibát vét. A vezetők szerint nem nagy hibák. Ahhoz képest, hogy nem nagy hibák, állandóan én javítom ki őket, lehúz lelkileg, hogy utána kell takarítanom, nem jut időm a kisebb, könnyebb, relaxálós feladatokra, így ő csinál sok mindent ezekből, és így továbbra is sok a hiba - ördögi kör. A vezetőknek jeleztem, mondták, hogy csináljak statisztikát, hogy hány hiba van egy nap, aztán majd ők átbeszélik a hibákat vele - 1 hónapig csináltam ezt a riportot, sok órám elment vele, és végül meg se beszélték vele, hanem simogatták a kis arcát, hogy hát ezek pici dolgok...És mindezeket, hogy szerintük én túlzok a hibákkal és hogy csináljam a statisztikát, a kollégától tudom, a vezetők meg se mondták nekem! És akkor az ügyfeleket csak a hiba érdekli, nem az, hogy én csináltam-e vagy ő, kapom az ívet rendesen...

Szóval ez milyen, amikor a munkavállaló csinálja a pocsék munkát?? És még bevédik!

1. valakinek a valakije

2. hr-fail: szart vettek fel, nem akarják beismerni, nem akarnak új ember felvételével dolgozni, hiszen van egy okos hülye (ÉN), aki majd javítgatja.

3. a vezetők se tudnak jól dolgozni, és féltik a munkájukat tőlem, ezért visszafognak - én túl maximalista vagyok!!!!

Na, ez az oldal milyen?


Amúgy: szerdán beadtam a felmondásomat :D :D :D A jobb munkaerő. Marad a naponta hibázó.

2021. márc. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:

Utolsó én mindkét oldalt ismerem. Engem is próbáltak betanulás alatt már kigolyózni, jobban mondva nem is tanítottak be, stb nem részletezem.

Mindenesetre nekem más az ha valaki tanulási folyamat alatt hibázik és más az ha valamit képtelen vagy nem is akar megtanulni hosszabb távon se. Én hozzá vagyok szokva a hülyékhez, általában fél évig van türelmem az emberekhez. Látok olyat is akit te írsz, hogy csak a könnyű munkát csinálja meg, azt is kérni kell külön mindig. minden nagyobb dolgot végzetesen elront és inkább oda se adom neki mert sokkal több pluszmunkát okoz. Hiába jeleztem sokszor a főnökségnek, nem történt valtozás, sőt ahogy mondod, én jöttem ki rosszul a dologból, mint aki meg akarja fúrni a masikat. Én nem fogok felmondani, de persze bosszant.

2021. márc. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim válasza:

Igen, ezt elfelejtettem írni, hogy a kolléga már 1 éve nálunk van, szóval nem friss munkaerő. Én is megadtam neki a betanulási időt, sőt, többet, mert komplex a dolog, 3 hónap alatt nem annyira lehet ezt betanulni igazán, meg home office-ban vagyunk, ami miatt még türelmesebb voltam, aztán fejleszteni próbáltam, még egyszer (sokadszor) elmagyarázni neki és nem ment így sem....

Én azt látom, hogy a vezetőségen múlnak ilyen dolgok, ha ők gyengék, lesz.om típusúak, akkor az igyekvő fog szenvedni (lásd a "nem kell ennyire hajtani mindig"-szövegüket...jó, akkor majd 70%-os munkát fogok végezni, látom, ide elég ez is...).

2021. márc. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!