Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Új munkahely, állandóan engem...

Új munkahely, állandóan engem szívató munkatárs, mit csinálnátok?

Figyelt kérdés

A vírus következtében vesztettem el az állásomat, most találtam új munkahelyet egy multinál (könyvelési terület), de örültem, hogy valamilyen állást egyáltalán találtam a jelenlegi helyzetben.


A betanulás időszakára egy szenior kollégát rendeltek mellém, akivel borzasztó minden együtt tanult perc. Maximalista, ő írta a cég összes tananyagát, a kákán is csomót keres, az irodában szinte egy állat. Úgy beszél velem, mint egy óvodással, ha hibázok, kérdezni nem lehet, mert minden kérdés hülye kérdés szerinte, "hogy tudok ekkora ökörséget mondani", meg "használjam már a józan eszemet egy pillanatra". Nyilván normál keretek között (mert most örülök, hogy van munkám), de megvédem magamat, ha ő adott ilyen instrukciót valamire (mert sokszor önmagának is ellent mond, de mindig neki van igaza).

Így már minden nap, amikor vele kerülök kapcsolatba, előtte gyomoridegem van...


A főnököm szerint minden rendben a teljesítményemmel, mert nehéz a tanulási folyamat, nagyon komplex a munkakör, így nem elvárt, hogy rögtön tökéletesen végezzem a munkám, azért betanulás az időszak neve. Nem szeretnék neki panaszkodni, mert nem venné ki jól magát, úgy érzem.


Ti mit tennétek a helyemben? Szeretnék tanácsokat kérni, mert már most gyomoridegem és migrénem van, mert jön a hétfő.



2020. aug. 9. 17:26
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:

Multiban van HR ahol jelezheted a megalázó bánásmódot.

De a főnöknek is mindenképp szólj.

Én így csinálnam:főnöknek kétszer, ha nem történik semmi, HR re vinném.

Ha úgyis szóba kerül a felmondás akkor miért ne futnál le előtte pár kört.

2020. szept. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
100%
Hogy találtad ezt az állást?
2020. szept. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
100%

Fölvenném a stílusát, és hasonlóan szólnék vissza. Ha valamit pl. nem értek, úgy kérdeznék vissza, hogy próbálja meg érthetően újra megfogalmazni, mert az előbbi magyarázata egy nem ért egy nagy határ sz...t sem. Ha azt mondaná, hogy tudok ekkora ökörséget mondani, akkor megmondanám, hogy hozzá hasonló ökröktől tanultam.

Valami lelki sérült alak lehet, aki kicsinálja azt, akinél érzi, hogy lehet. Ha hagyod magad, akkor olyan jelentést fog adni rólad, hogy hülye vagy, és akkor meg azért nem tartanak meg.

2020. szept. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
100%

Igen nekem mikor egy ilyen elmebeteg tanított be és szóltam finoman H szarul tanít akkor bosszút esküdött és onnantól próbált tönkretenni minden módon. Befeketiteni stb

Szóval utolsó tanácsa elég kétélű fegyver.mivel ezeket a szarembereket kritizálni se lehet, finoman se.

2020. szept. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
Miért nem lehet,mi a reakció?
2020. szept. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy áskálodik, befeketít. Hazugságokat terjeszt hogy tönkretegyen. Úgy tesz mikor mások ott vannak, mintha tanítana, de négyszemközt nem segít csak gyűlolkodik. Aztán ha nem tudod a munkát magadtól akkor te vagy hülye.

Teljesen más arcát mutatja mások előtt és hazudik, hogy mindenki az új kollégát higgye a rossznak. És mivel az újat ugye senki se ismeri, könnyebb elhinni, hogy ő a hunyó. Nekem akkor se hittek, mikor lebuktatta magát.azt mondták hogy én provokáltam ki, és nem tudják én mit követtem el ellene, hogy ez az arany ember így viselkedik.

2020. szept. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
És tudod mit követtél el, hogy így viselkedik veled?
2020. szept. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
100%

Persze. gyilkosság, sikkasztás, lopás, zsarolás, stb.

Mégis mit gondolsz? Az ilyennek az a baja, hogy egyáltalán jött egy új kolléga.

De már nem dolgozom ezzel az elmebeteggel szerencsére.

2020. szept. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 A kérdező kommentje:
#18-nak igaza van, szerintem is az a baja ezeknek, hogy jött egy új ember.
2020. dec. 3. 15:57
 20/39 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, mit gondolsz, mért pont ide vettek fel? Mert itt a mentorod mindenkit kirúgat a próbaidő után, így bizonyítva, hogy MINDENKI hülye őrajta kívül. Mindenképp ki fog rúgatni, eleve azért beszél veled selejtként, mert veled bizonyítja, hogy magán kívül mindenki az, hogy ő sej, de értékes. Kvagyorsan keress másik helyet, innen úgyis ki leszel rakva (ahogy az előtted lévők is).
2020. dec. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!