Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek, ha egy percet se...

Mit tegyek, ha egy percet se bírok tovább a jelenlegi munkahelyemen?

Figyelt kérdés

Egy korábbi munkahelyemen egy személyiségi zavaros kolléga és az igen monoton munka miatt nem bírtam tovább, fel is mondtam a semmire, amikor már azt hittem, az irodaablakon fogok kiugrani...


Jelenleg az a fő gondom, hogy nem igazán az a munkám, mint amire felvettek. Ezen kívül nem vagyok rendesen bejelentve. Ezen kívül ígértek home office-t, de mégsincs és 2 órát utazom. Ezen kívül káosz, megbecsültség hiánya, nem az én társaságom stb.


Ti is voltatok már ilyen helyzetben?

Fogok tudni a jelenlegi helyzetben váltani?

Adott esetben hogyan ne tűnjek túlképzettnek valahol?


2020. okt. 19. 12:56
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
100%

Pedig sajnos sok embertől hallom, hogy nem talál állást - azon ismerősök száma, akik meg a vírus alatt vesztették el állásaikat szintén több tucatra tehető.

Szerintem a hirdetések nagy része csak kamu, vagy lehet így akarnak adathalászatot végezni, elvégre egy CV esetében ott van rajta az összes fontos információ, amivel esetleg 1-1 marketinges "zaklathat" utána - tel. szám, lakcím és egyéb fontos adatok.

Vagy ez az itthon rossz szokás, hogy meg kell adnod egy bérigényt. Ha sokat írsz, azt mondják túl sokra tartod magad, ha keveset, akkor meg azért nem kellesz, mert csak annyira tartod magad. Gondolom ezzel a bérigénnyel már alapból jól megszűrik a jelentkezőket - ami megjegyzem talán Magyarországon az egyedüli, ahol munkáltató oldaláról ilyesmit kérnek... Persze mit várunk, ha mondjuk annyi teher és egyéb költség rakódik a munkabérre, hogy egy pl 400e Ft-s bruttóból te a végére csak 266e Ft nettót kapsz meg, azaz állambácsi 134e Ft-t nyerészkedik csak rajtad, havi szinten...

És a vicc az is, hogy 266e Ft nettó ebben az országban sajnos már egy jó fizetésnek számít (mondjuk emiatt egy másik kérdésnél lepontozták a válaszomat, nem is értettem miért...). Nem lehet mindenki felső vezető, IT-s vagy politikus.

2020. okt. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 A kérdező kommentje:
Amúgy sokan nézték már át a LinkedIn-emet, CV-met. Senki se mondta, hogy szörnyű lenne, sok javaslatot meg is fogadtam...
2020. okt. 20. 10:27
 33/37 anonim ***** válasza:
100%

Én i14 év után most váltok, végem van, elég volt.

A mondás szerint nincs az a szénásszekér amire nem lehetne még többet pakolni...... pedig van.

Végiggondoltam, aki mer az nyer, de minimum nyerhet alapon beleugrottam a bizonytalanba.

Azt tudni kell, hogy jó szakmám van, talán ezért mertem megpróbálni.

2020. okt. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 A kérdező kommentje:

Kb ott tartok, hogy megölöm magam.


Csak a kérdés kiírása óta vagy 30 pályázat, szoftverfejlesztői, irodai admin is és 3 visszautasítás, de a legtöbb cég még erre se méltat.



F.szom kivan hogy az ember lelkesen küzd erre az élettől ez a jutalom, hogy átverik a munkahelyen, bejelentve nincs, napi 100 percet utazzon esti egyetem mellett amikor nem ezt ígérik

2020. okt. 22. 12:06
 35/37 anonim ***** válasza:
100%
Hány év munkatapasztalatod van?
2020. okt. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 A kérdező kommentje:

Bő 3 éve dolgozom, zömében irodában, lassan 1 éve IT, ott ilyen... Nehezen megfogalmazható, de volt már kódolás is.

Pár hét kereskedelem is volt, gondolkozom, hogy arrafelé tendálok.

2020. okt. 22. 12:42
 37/37 A kérdező kommentje:

Már az nem fontos, hogy szoftverfejlesztő legyek, csak innen el... Jó messzire.



A fehér, normális bejelentést igénylem.


Hosszú távon majd egy szakmát szeretnék, ami biztonságot ad. De egyelőre az se fontos, csak el innen.

2020. okt. 22. 12:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!