Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha beteget jelentek a munkahel...

Ha beteget jelentek a munkahelyemen, akkor muszáj táppénzes papírral igazolni? (Mi történik,ha nem tudom?)

Figyelt kérdés

Tehát mondjuk szimplán elrontom a gyomrom vagy ilyesmi és emiatt nem tudok dolgozni. Ilyenkor nem megyek el orvoshoz.

Valaki segítsen, mert még soha nem voltam táppénzen.

Ha nem tudom leigazolni, akkor mi történik?


2020. dec. 16. 21:19
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
82%
Szabadságot írnak ki.
2020. dec. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
84%
Ha nem mész orvoshoz, akkor csak szabira tudnak kiírni. Vagy nem kapsz arra a napra fizut.
2020. dec. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Nekem az is jó, mert van még szabadnapom erre az évre, szabit vettem ki a két ünnep között, de nem adták meg. :D
2020. dec. 16. 21:33
 4/32 anonim ***** válasza:
6%
Megnézik az előző napi felvèteleket, hogy mit ettél akkor, mivel rontottad el a gyomrod, ki látta, mikor törtènt, mekkora adagot fogyasztottál, az elkészìtésével akadt-e probléma, ami miatt a helyzet kialakult stb. Vannak bizonyìtási lehetőségek.
2020. dec. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
12%
Hát igen muszáj a táppénzes papír mert ha nemígylenne akkor egész évre beteget jelenthetnél és akkor egész évre kapnád a táppénzt és nemkéne dolgoznod
2020. dec. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

De valójában nem leszek beteg, a háziorvosnak meg nem akarok kamuzni, nekem nem kell táppénz, én csak annyit akarok, h a két ünnep között mindenki hagyjon békén.

Ha van még bent szabadnapom, amit nem adtak meg, akkor ilyen esetben is beírják szabadságnak?

2020. dec. 16. 21:40
 7/32 anonim ***** válasza:
84%

Felhívom a főnököd,elmondod, hogy gyomorrontásod van.Megkéred, hogy írjon 2 nap szabott mert nem szeretnél emiatt táppénzre menni.

Ha azt mondja nem lehet (bár igen, csak mondjuk bunkózik)

Akkor viszont felkeresése a háziorvost.

2020. dec. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
83%

7-es vagyok.

Bocs.Te hívdod fel a saját főnököd.

2020. dec. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
87%

De ha két ünnep között nem engednek el szabira, akkor kell az orvosi igazolás, különben az is lehet, hogy kirugnak mert nem jelentel meg a munkahelyen, előzetesen pedig senki nem igazolta le hogy elmehetsz szabira. A szabit előzetesen kell engedélyeztetni.


Az belefér, hogy mondjuk egy reggel betelefonalsz hogy nagyon fáj a fejed, írjanak ki egy szabit, de így nálad mos nagyon kilog a lóláb, hogy nem engednek el, de te mégse mész be, de orvosi igazolás nincs.

2020. dec. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

De ha szimplán annyit csinálok,h betelefonálok,h elrontottam a gyomrom.

És utána semmilyen táppénzes papírt nem küldök be, akkor utólag ezt szimplán szabadságnak fogják elkönyvelni (ha amúgy is volt még bent szabadnapom)?

2020. dec. 16. 21:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!