Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha beteget jelentek a munkahel...

Ha beteget jelentek a munkahelyemen, akkor muszáj táppénzes papírral igazolni? (Mi történik,ha nem tudom?)

Figyelt kérdés

Tehát mondjuk szimplán elrontom a gyomrom vagy ilyesmi és emiatt nem tudok dolgozni. Ilyenkor nem megyek el orvoshoz.

Valaki segítsen, mert még soha nem voltam táppénzen.

Ha nem tudom leigazolni, akkor mi történik?


2020. dec. 16. 21:19
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó vagyok, nálunk is ez van 30 és 31-én én vagyok beosztva, mert nekem már nagyobbak a gyerekek, viszont 31-én délben hazaengednek. És atviszek 6 napot januárra. De nem hagyom őket cserben.
2020. dec. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:
De semmiképpen nem fogok tudni dolgozni egyéb okok miatt.
2020. dec. 16. 23:15
 23/32 anonim ***** válasza:
40%
Te most betegségre akarsz felkészülni vagy lógni akasz?
2020. dec. 17. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

Ne agyalj annyit.

Kérsz táppénzes pappírt , esetleg előtte 1-2 nappal amikor szabira mentél volna h ne legyen az h pont akkor vagy beteg amikor szabad akartál lenni, az tényleg átlátszó lenne. Szóval doki és old meg.

nem nagy ügy.

Jobb mint a betelefonálok h jajj h megy a hasam.. behív rábeszél és annyi a szabadnapnak.

2020. dec. 17. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
mondjuk ha a kollegák egyuttműködőek lennének akkor megbeszélném veluk h előtte vagy utánna én dolgozok helyettük ls ök helyettesítsenek engem . Lehet ugy nekik is jobb lenne?
2020. dec. 17. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

Azért mindenkinek egy-egy napot kiadhatnának... Elhiszem, hogy kevés az ember. Nekem is volt olyan munka helyem diakként, hogy 2pihenőnapot nem tudtam egésznyáron egy melletti napokat nem, hogy szabit és egy idő után idegesíti az embert,merr amúgy az jár.


Hasmenéssel amúgy sem lehet egyből orvoshoz menni. Főleg ha futkarozik az ember wcre. Visszamenőleg 4napra kiírnak táppénzre. Nekem volt, hogy szombaton rosszul voltam hasmenés meg minden, hétfőn bementem háziorvoshoz és imádkoztam, hogy ne kelljen wcre futnom... Na és itt kérdezte az orvos, hogy pénteken voltam e dolgozni, mert ha nem akkor kiír.

2020. dec. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
Lehet nem fognak kirugni de pontosan ezek azok az apró ballépések amit a vezetők és kollégák is ferde szemekkel néznek. Megjegyzik s mi tagadás igazuk lehet. Rá lehet jönni a simliskedésre csak van aki nyel egyet s jegyzi s van aki kimondja h hazudsz. Nyilván az első a jellemző a munkahelyek többségére.A diplomatikus viselkedés nagy hátránya egy cég részéről h te akkor is kellemetlenül érzed magad. Tudják h mi a szitu csak épp nem mondják. Éreztetik. És ez a legrosszabb. Nem mindig az elbocsájtás a legrosszabb. Hidd el veled együtt sok embernek nincs kedve bemenni 2 ünnep között s van aki menne mert épp nincs munkája a helyzet miatt.
2020. dec. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

A legjobb mindenképp ha viszel orvosi igazolást. Nem nagy ugy.

Ne törődj azzal h jajj mit mondanak a kollegák ki mit gondol.

Te tedd ahogy jónak látod, menj el táppénzre may szolj elötte 1 nappal h nem érzed jol magad h ne legyen egyből az h nem mész.

Remélem segítettem

2020. dec. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

Azt írod van még szabadságod.

Nem tudom mik az egyéb okok.

Esetleg őszintén elmondhatják a főnököd el, hogy miért nem tudsz munkát vállalni az adott időpontban.Végül is mindenkinek

lehet olyan magántermészetű dolga amit csak a szabadsággal tud megoldani.Én tennék erre egy kísérletet.A főnök is ember, lehet megérti a problémád.

2020. dec. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Nálam is hasonló volt a szitu.

Én elmondtam mi a problémám mégsem értettek meg.

De legyen nállad jobban azt kivánom!

Ha a főnököd megérthet akkor próbáld meg, de ha mégsem jön össze és te aznap mégis táppénzre mész akkor sokkal nagyobb sz.rban leszel mert tudni fogja h nem akartál.

Szoval mérlegeld mert rizikós

2020. dec. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!