Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A nők tényleg ennyire jók...

A nők tényleg ennyire jók lennének az IT-ben, informatikában? Ha már minden második lassan ide akar kerülni?

Figyelt kérdés

Mert azt látom, hogy ezerrel igyekeznek most az IT szektorba (magam frontend programozó vagyok), de természetesen egyből veetői helyekre, miközben azt se tudják sokszor, hány bit egy byte. Nem vicc, lett női vezetőnk, akinek SEMMI köze nem volt az informatikához.

Az gondolkodtatott el, hogy miért pont az IT? Mert ez tipikusan férfi szakma? Vagy a pénz a mozagtórugó, hogy legyen meg az egyenlő kereset? Jöjjenek az ügyes programozók, kollégák vagy kolléganők, nekem aztán mindegy. De hogy 50% nő legyen pusztán nemi alapon ezt csak én nem értem mitől van? Most ez az újabb agymenés a cégnél. Bébiszitternél, óvónőnél miért nem kell az 50% férfi? Vagy a kőbányában is az 50% nő? És miért elsősoroban a vezetői pozikat érinti ez az egyenlősdi?



2021. febr. 8. 00:32
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/73 anonim ***** válasza:
100%
Nem ismerek olyan férfit, aki bébiszitter vagy óvónő akar lenni. Megalázónak, cikinek érzik.
2021. febr. 8. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/73 anonim ***** válasza:
100%

Én is nő vagyok és IT szektorba készülök. Bár én erőteljesen próbálom elkerülni a kedves női vezetőtök példáját.

Őszinte leszek, engem a kereset motivál. Meg rájöttem, hogy fog az agyam ebben a témában. Engem a pozíció hidegen hagy (abból a szempontból, hogy nem az a célom, hogy vezető legyek) és nem is figyeltem arra, hogy ez kifejezetten férfi szakma lenne, hiszen már az én szakomon is rengeteg lány vagy. Az idők változnak, az leszel, ami szeretnél vagy amihez értesz. Az meg, hogy te kifogtál egy ilyen hölgyet, egy kellemetlen véletlen.

2021. febr. 8. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/73 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
A kereset motivál.
2021. febr. 8. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/73 A kérdező kommentje:
2: az, hogy 50%-ban lesznek nők a cégünknél az is egy kellemetlen véletlen?
2021. febr. 8. 01:07
 5/73 anonim ***** válasza:
84%
Ez téged miért zavar?
2021. febr. 8. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/73 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
A jövőben alap lesz az IT tudás, ennek a haladását látod éppen.
2021. febr. 8. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/73 A kérdező kommentje:
6: tényleg? És miért kell a tech fejlődéséhez 50% nő?
2021. febr. 8. 01:26
 8/73 Miss Endzsi ***** válasza:
96%
Mi problémád van vele? Ha jobbak lesznek benne felmegy 70%-ra is.
2021. febr. 8. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/73 anonim ***** válasza:
93%

Miért? Ez férfi privilégium?

Én még gépészmérnök vagyok nő létemre. Ez érdekel, és jó vagyok benne.

Óvónőnek kellett volna mennem, csak mert egyes férfiak büszkeségét sérti , hogy a nők is ugyanolyan jól érthetnek hozzá, mint ők? Miért a nem számít, és miért nem a szakmai képességek?

2021. febr. 8. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/73 anonim ***** válasza:
80%
Itt nem arról van szó, hogy egy nőt érdekli a téma és tanul és hozzáértő lesz és utána az iparban dolgozik. Itt az idióta kvótakkal van a baj, hogy kell x darab nő, mert anélkül diszkrimináljuk őket meg egyéb hülye agymenések. Ha egy nő jobb, mint a férfi akkor legyen övé a pozíció. Ez a helyes út. Nem az, hogy kell az az x darab nő és az se baj ha nem ért hozzá...
2021. febr. 8. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!