Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A nők tényleg ennyire jók...

A nők tényleg ennyire jók lennének az IT-ben, informatikában? Ha már minden második lassan ide akar kerülni?

Figyelt kérdés

Mert azt látom, hogy ezerrel igyekeznek most az IT szektorba (magam frontend programozó vagyok), de természetesen egyből veetői helyekre, miközben azt se tudják sokszor, hány bit egy byte. Nem vicc, lett női vezetőnk, akinek SEMMI köze nem volt az informatikához.

Az gondolkodtatott el, hogy miért pont az IT? Mert ez tipikusan férfi szakma? Vagy a pénz a mozagtórugó, hogy legyen meg az egyenlő kereset? Jöjjenek az ügyes programozók, kollégák vagy kolléganők, nekem aztán mindegy. De hogy 50% nő legyen pusztán nemi alapon ezt csak én nem értem mitől van? Most ez az újabb agymenés a cégnél. Bébiszitternél, óvónőnél miért nem kell az 50% férfi? Vagy a kőbányában is az 50% nő? És miért elsősoroban a vezetői pozikat érinti ez az egyenlősdi?



2021. febr. 8. 00:32
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/73 A kérdező kommentje:
10: pontosan.
2021. febr. 8. 04:37
 12/73 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem nem kell aggódni. Egy cég sem engedheti meg azt a luxust magának, hogy csak azért vegyen fel valakit egy állásra, mert nő. Muszáj érteniük a munkájukhoz a felvett nőknek is, hiszen, hogyha nem így van, akkor nem fog nyereséget termelni, ezért a cég hátrányba kerül, végül csődbe.
2021. febr. 8. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/73 anonim ***** válasza:
91%
Én azért tanultam ezt, mert pici korom óta érdekelt. Viszont a szemem most 30 fölött már nem bírja, ezért szeretnék projekt irányba elmenni. Amúgy ha nem ártana a látásomnak, akkor jobban bele is tudnék merülni. Amúgy egy főnöknek nem kell érteni a szakmához, neki irányítani, szervezni, tárgyalni kell tudni. Nem a szakértő vezetők korát éljük.
2021. febr. 8. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/73 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az előző cégemnél férfi volt a főnököm, akinek szintén fingja nem volt az intormatikáról. Egy egyszerű szervert nem tudott kezelni, a távoli asztal meg olyan volt neki, mintha kínai lenne.


Szerintem ez nemtől független, én egy női informatikust ismertem, de az penge volt benne.

2021. febr. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/73 anonim ***** válasza:
92%

"Nem vicc, lett női vezetőnk, akinek SEMMI köze nem volt az informatikához."

Ha alkalmatlan ember kerül vezetői pozícióba, az elsősorban annak a hibája, aki felvette. (egyébként nem ismerem a céget, de sok esetben a vezetőnek nem a konkrét munkához kell értenie, hanem a vezetéshez)


"Az gondolkodtatott el, hogy miért pont az IT? Mert ez tipikusan férfi szakma? Vagy a pénz a mozagtórugó, hogy legyen meg az egyenlő kereset?"

Természetesen egy nőt kizárólag a férfiakkal való versengés motiválhat bármire, az véletlenül sem, hogy ő is pénzt akar keresni, mert ő se ingyen kapja a kaját a boltban.


"De hogy 50% nő legyen pusztán nemi alapon ezt csak én nem értem mitől van?"

Amíg 100% férfi volt nemi alapon, addig miért nem zavart senkit a dolog? Ha valaki egész életében férfiakat lát x foglalkozásban, akkor automatikusan a férfit fogja felvenni ő is, emiatt meg ugyanilyen képességű nők munkahelytől esnének el. Az 50% meghatározást túlzásnak tartom, de az okokat alapvetően értem.

(Egyébként pszichológiai kutatások vannak rá, hogy nem jó a tisztán férfi vagy tisztán női munkahely, egy bizonyos arányban meg kell lennie mindkettőnek, különben fokozódik az agresszió a populáción belül, és az ront a munkahelyi légkörön.)


"Bébiszitternél, óvónőnél miért nem kell az 50% férfi?"

Lenne értelme, mert a gyereknek fontos a férfikép az életében, és sajnos sokan ezt nem kapják meg (aki elvált anyával él és az apja fütyül rá, vagy akinek az apja alkoholista). Csak sajnos kevés a jelentkező, pont a konzervatív nemi szerepek miatt.


"Vagy a kőbányában is az 50% nő?"

Minden tiszteletem a bányászoké, amiért évtizedek óta képesek higgadt türelemmel elviselni, hogy ők a hivatkozási alap minden olyan irodai nyikhaj számára, akik rettegnek a nőktől.

2021. febr. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/73 anonim ***** válasza:
5%

Már nincsenek bányászok, vannak bányagépek, kotrógépek, giga dömperek, stb.


#15, te is rendesen férfifóbiában szenvedsz, szóval nem kell irodai nyikhajoznod.


Valószínű a kérdező baja az, ami az ilyen férfi-női munkahelyek sajátossága, hogy igenis a férfiak alkalmasak a pozícióra, csak a mai modern, liberális gondolkodás miatt bekerülnek a nők is.

Emiatt az ilyen munkahelyek átalakulnak frusztrált, virtuális fszveréssé, ami női részről fakad, hogy bizonyítsanak.

Ezek meg az alap munkahelyi egészséges légkörhöz nem tartozhatnak.


De a liberálok gondolják azt, hogy ami évszázadokon keresztül remekül működött, azt ők egy tollvonással akarják pár év alatt megszüntetni.


Nem fog menni.


Ha a fene fenét eszik is, egy férfi munkaerő 1000x jobb, nem akarok közhelyeket írni, bár a mai modern nőket egyesével fel kell világosítani mindig, mi a fsz az alapvető különbség a két nem között...

2021. febr. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/73 anonim ***** válasza:
91%

#16; Mi működött remekül? Az, hogy a nő maradjon otthon, de ott is kb. Kuss a neve, és kvázi a férfi tulajdonát képezte?


Érdemelnének az indokaid, hogy szerinted egy nő miért nem alkalmas az ilyen munkára? Nem vagyok informatikus, gépészmérnök vagyok, ahogy korábban írtam.


De kíváncsi vagyok, mi az az anatómiai eltérés, ami a férfit alkalmasabbá teszi egy informatikai munkára, és ami miatt egy nő alkalmatlan?

2021. febr. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/73 anonim ***** válasza:
90%
17! Nem fogja tudni megindokolni, valami minimálbéres rusnya állat lehet, akinek nem jutott soha nő és itt éli ki magát.
2021. febr. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/73 anonim ***** válasza:
95%
Semmi baj nincs azzal, ha egy vezető nem ért az adott szakmához, ha ért az emberekhez, ez pedig inkább humán erősség, esetleg gazdasági.
2021. febr. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/73 anonim ***** válasza:
11%
Ha a vezető nem ért hozzá akkor vezetni se tudja rendesen.
2021. febr. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!