Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A nők tényleg ennyire jók...

A nők tényleg ennyire jók lennének az IT-ben, informatikában? Ha már minden második lassan ide akar kerülni?

Figyelt kérdés

Mert azt látom, hogy ezerrel igyekeznek most az IT szektorba (magam frontend programozó vagyok), de természetesen egyből veetői helyekre, miközben azt se tudják sokszor, hány bit egy byte. Nem vicc, lett női vezetőnk, akinek SEMMI köze nem volt az informatikához.

Az gondolkodtatott el, hogy miért pont az IT? Mert ez tipikusan férfi szakma? Vagy a pénz a mozagtórugó, hogy legyen meg az egyenlő kereset? Jöjjenek az ügyes programozók, kollégák vagy kolléganők, nekem aztán mindegy. De hogy 50% nő legyen pusztán nemi alapon ezt csak én nem értem mitől van? Most ez az újabb agymenés a cégnél. Bébiszitternél, óvónőnél miért nem kell az 50% férfi? Vagy a kőbányában is az 50% nő? És miért elsősoroban a vezetői pozikat érinti ez az egyenlősdi?



2021. febr. 8. 00:32
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/73 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nőként mondjuk szimpatikus lenne, ha erről nyíltan lehetne beszélni állásinterjún, mert hiába vállalom, hogy fele-fele arányban lennénk otthon a párommal a gyerekkel, ha más nők teleharsogják a netet azzal, hogy sose bíznák a gyereket az apjára, akkor érthető, hogy a munkaadó nem hiszi el.
2021. febr. 9. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/73 A kérdező kommentje:

60: Igen, és biztos azért nem hívtak be, mert nő vagy, nem pedig azért, mert nem voltál elég jó. "Férfiakat" sem hívnak be, hanem csak néhány férfit, akik közül egyet vesznek fel. Most amúgy IT-ban dolgozol, akkor mi is a gond?

Ez most pozitívum, hogy a pénzt választod a gyerek helyett?

2021. febr. 9. 14:47
 63/73 A kérdező kommentje:
Egyébként könnyú úgy nem akarni, hogy már egyre inkább ha akarnád se lehetne, mert 37 vées korodig nem akadt senki, aki le akarta volna veled élni az életét. Tipikus karrierista nőtípus, az önnyugtatás meg kifogáskeresés (gonosz férfiak) persze megy ezerrel.
2021. febr. 9. 14:53
 64/73 anonim ***** válasza:
100%
Nem a pénzt választottam a gyerek helyett, hanem nem hajtom minden áron a gyerekvállalást. Anyám pedagógus, épp elég rossz példát látok, hogy ne potyogtassam a vakvilágba a porontyokat. A párkapcsolat nem pottyan az égből, de látom, hogy mennyire szidod a nőket, szóval ezt te is látod, mindkét nemnek megvannak ebben a nehézségei. Én amúgy nem mutogatok a férfiakra, mert az senkinek nem hibája, ha nem illik össze valakivel, egyszerűen az ismeretségi körömben nem akadt olyan, akivel összeillettünk volna, ez van. Én nem vagyok bulizós, többre értékelek egy teljesítménytúrát, utazásnál nem a tengerparton döglés érdekel, inkább a kulturális, természeti érdekességek, nem vagyok tipikus kocka sem, de jól megértetem magam a felhasználókkal. Egyébként egy pályakezdő tapasztalatai sokszor nem fedik le az álláshirdetések elvárásait a pályakezdőkkel szemben, szóval ez az elég jó egy érdekes kérdés, pályakezdőként az ember még nem elég jó egy tapasztalt szakmabelihez képest, hiszen alig lépett ki az iskolából, de elég jó arra, hogy belerázódjon a szakmába, rugalmas, még gyorsan tanul, könnyű egy cég saját rendszeréhez igazítani. Nézd, én jelentkeztem szakmabeli pályakezdő pozícióra annak idején, megvolt hozzá minden képesítésem, és azzal utasítottak el, hogy nem az én érdeklődésemnek megfelelő. Hát ezt talán én jobban tudom.
2021. febr. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/73 anonim ***** válasza:
100%
Bővíteni akartam a szakmai ismereteimet egy részletekbe menő informatikai OKJ képzéssel. Egész jó képzésnek tűnt. Kicsúsztunk a képzési időből. A sulivezető (férfi) több oktatójával is összeveszett, nem fizette ki őket rendesen, csalt, ahol nem szégyellt. Az egyik modult ő tartotta, mert arra nem kapott tanárt. Többségében nők voltunk a csoportban. A modul programozási részét (ami benne volt a hivatalos tananyagban, a képzési szerződésben is) ezzel a mondattal ugrotta át: "Ez titeket úgysem érdekel." Megjegyzem, többször volt olyan tananyagrész, amivel ő is tökölt félórákat, órákat, mi meg addig malmoztunk. Senkinek nem lett papírja belőle, cserébe jó drága volt. Nem mondom, hogy teljesen haszontalan, mert több hasznos modul volt, és jó oktatók voltak (az egyikük tálalt ki, hogy át lettek verve), de akkor is, én nem vagyok milliomos, hogy mellényzsebből kifizessek ennyi pénzt.
2021. febr. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/73 A kérdező kommentje:

64: te annyira felelősségtudatos értelmiségi nő vagy, annyira nem potyogtatsz a vakvilágba gyereket, hogy végül egyet sem potyogtatsz. Nézd meg az Idióták paradicsoma c. film nyitó jelenetét.

Párt olyanok nem találnak, akik egész életükben a tökéletest várják, de még 40-esként sem adják fel az ábrándképet, hogy az a valaki valahol csak rájuk vár. Remélem, azért beszereztél legalább egy macskát.

Engem meg azért utasítottak el egyetemi felvételikor, mert két szakra is beadtam a jelentkezést, és hogy ebből ők nem tudják, hogy engem mi érdekel (szerintük nyilván egyik sem igazán). Látod, ez nem férfi vagy nő kérdés.


65: Igen, ez egy bunkó, sztereotíp megjegyzés volt.

De még mindig nem derült ki, hogy ettől miért kellene kötelezően az 50% nő.

2021. febr. 9. 17:39
 67/73 anonim ***** válasza:
91%

Lehet, hogy nem is lehet gyerekem, hormonproblémáim voltak kamaszkoromban, megmondták az orvosok, hogy ez is benne van a pakliban, szóval az idióta megjegyzéseidet tartsd meg magadnak.


Az ilyen sztereotípiák miatt erőltetik a kvótát, amit az a szemét tanár is csinált, mert másképp azoknak sincs esélyük, akik tehetségesek. Viszont nyilvánvaló, hogy a kvótával vannak problémák, mert ha van egy ismerőse a gyökér cégvezetőnek, inkább beültetik azt, mint egy idegent, tehetségtől függetlenül, és akkor a hozzád hasonlókban az fog lejönni, hogy a nők nem értenek a szakmájukhoz, pedig ez nincs így.


Nekem az egyik kolléganőm tehetséges programozásban, azzal is szeretne foglalkozni, de pályakezdőként nem vették fel programozónak, ezért a tesztelésről akar továbblépni. Hasonló korú férfikollégáim simán kaptak programozói állást.

2021. febr. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/73 A kérdező kommentje:

67: a kvótával nem az a baj, hogy a cégvezető esetleg a saját ismerősét, mondjuk szeretőjét rakja be.

Az a baj vele, ami a nácikkal volt baj, az a baj, most épp nem származás, hanem nemi alapon megy a megkülönböztetés. Az a baj, hogy lövészárkot ás férfi és nő közé, és egyenlőtlenséget meg elnyomást hazudik oda, ahol semmi ilyesmi nincs, vagy csak alig tetten érhető. Az a baj, hogy elferdít statisztikákat, az a baj, hogy saját "tudományt" gyárt, mint a kommunisták és nácik. Az a baj, hogy az erőszaktevésre való haljamot férfi tulajdonságként mutatja be, a nőket pedig mind elnyomott áldozatoknak. Az a baj, hogy egy puszta vád alapján tesznek tönkre karriereket, kergetnek férfiakat öngyilkosságba, mindenféle bírósági eljárás vagy ítélet nélkül.

Persze most már a mai feminizmusról beszélek.

2021. febr. 9. 19:40
 69/73 anonim ***** válasza:
85%
Akit a kvóta öngyilkosságba kerget, azt ne haragudj, de nem sajnálom, én is sok szart átéltem már, sok megalázást, agressziót, mégis talpon tudtam maradni.
2021. febr. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/73 A kérdező kommentje:
Nem a kvóta kerget öngyilkosságba hülye, hanem a karaktergyilkolás, ami a feminácizmus része. Te lehet, hogy átéltél agressziót, megalázást, de ezt nem a teljes társadalom részéről, nem fordultak el barátaid tőled egyik pillanatról a másikra csak azért, mert megsz*pattál mondjuk néhány karrierista pitsát, aki miután nem kapott filmszerepet, egyből - ja nem is egyből, hanem 10-15 év után - megtört áldozatnak hazudta magát. Ilyenekből, a megkseredett, elférfiasodott, elnőietlenedett nullákból áll ez a szekta.
2021. febr. 9. 21:31
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!