Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A nők tényleg ennyire jók...

A nők tényleg ennyire jók lennének az IT-ben, informatikában? Ha már minden második lassan ide akar kerülni?

Figyelt kérdés

Mert azt látom, hogy ezerrel igyekeznek most az IT szektorba (magam frontend programozó vagyok), de természetesen egyből veetői helyekre, miközben azt se tudják sokszor, hány bit egy byte. Nem vicc, lett női vezetőnk, akinek SEMMI köze nem volt az informatikához.

Az gondolkodtatott el, hogy miért pont az IT? Mert ez tipikusan férfi szakma? Vagy a pénz a mozagtórugó, hogy legyen meg az egyenlő kereset? Jöjjenek az ügyes programozók, kollégák vagy kolléganők, nekem aztán mindegy. De hogy 50% nő legyen pusztán nemi alapon ezt csak én nem értem mitől van? Most ez az újabb agymenés a cégnél. Bébiszitternél, óvónőnél miért nem kell az 50% férfi? Vagy a kőbányában is az 50% nő? És miért elsősoroban a vezetői pozikat érinti ez az egyenlősdi?



2021. febr. 8. 00:32
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/73 anonim ***** válasza:
96%
Nem a vezetőnek kell a szakma mélységeit ismerni, hanem az embereinek. A vezetőnek nem ez a munkája.
2021. febr. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/73 A kérdező kommentje:

15:

"Amíg 100% férfi volt nemi alapon, addig miért nem zavart senkit a dolog?"

Soha nem volt diszkriminálva senki nemi alapon az IT-ben (ahogy máshol sem), különösen nem 100%, sikerült tehát egy óriásit hazudnod.

Az meg milyen érv már, hogy ha egy cégvezető férfiakt lát egy foglalkozásban, az automatikusan férfiakat vesz fel? :DDD Piacgazdaság van te okos, senkit nem érdekelt idáig soha, hogy milyen nemű, bőrszínű vagy származású az illető, ha kente-vágta az informatikát. Kollégáim jelentős része indiai, van, aki közülük csak angolul beszél. Szerinted őket miért vették fel? Mert 50%-os indiai kvóta van, vagy mert bagóért elvállalnak bármit?

Még miindig érdekel, hogy kell-e a bányába is az 50% nő, mert csak megkerülted a kérdést. De mondhatnám a kedvedért általad bizonyára lenézett segédmunkát is, talán kevesebb lenne ott a minimálbérért füttyögő, ha több nő kerülne be.

2021. febr. 8. 12:56
 23/73 A kérdező kommentje:

17:

Senkit nem tesz alkalmatlanná a neme az IT-re, mint ahogyan alkalmatlanabbá sem. Ez a legnagyobb csúsztatás, amit ti férfigyűlölő, besavanyodott nők szoktatok alkalmazni. Az, hogy miért jelentkezik több férfi IT-be, mint nő, godnolom azértz, mert reáltudományra jobban ráál a férfiak agya. Ez még termsézetesen egyáltalán nem azt jelenti, hogy a nők butábbak lennének bármivel, egyszerűen így vagyunk drótozva.

Viszont mindez még mindig nem magyarázzta meg, hogy miért pont az IT-be törleszkednek a feministák, miért nem segédmunkába, ahol aztán tényleg 100% férfit találunk?


18: a farkam is kicsi és anyám se szeretett, lépjünk tovább.

2021. febr. 8. 13:04
 24/73 A kérdező kommentje:
23: *alkalmassá sem.
2021. febr. 8. 13:04
 25/73 anonim ***** válasza:
100%

"godnolom azértz, mert reáltudományra jobban ráál a férfiak agya"


Kezdjük a nevelésnél, pici korban.

A kislányoknak a külsejüket dicsérik meg, a kisfiúknak a teljesítményüket, a lányokat inkább humán területen indítják versenyeken (szavalás pl.), a fiúkat inkább reál területen (matek pl.). Én is szívesen mentem volna általános iskolában matekversenyre, de nem erősítették ezt bennem, pedig jó voltam matekból, kitűnő lett az érettségim is, úgy, hogy magolni nem tudok.


"miért nem segédmunkába, ahol aztán tényleg 100% férfit találunk?" - Mennyit fizetnek egy segédmunkásnak, és milyen a többség értelmi szintje azon a területen? A segédmunkások szoktak utcán primitív módon odaszólni a nőknek, szerinted mit tennének egy kolléganővel?

2021. febr. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/73 anonim ***** válasza:
96%

Nyilván a legtöbb ember a lehető legjobb fizetést akarja a képességeihez képest - aztán valaki ezt nem jól látja át, más meg képes eladni magát jól, és azért kerül olyan helyzetbe.


Óvódában is lenne amúgy 50% férfi simán, ha a férfiak jelentkeznének oda, de nem, mert az szerintük b...is, meg annyi pénzért? Akkor inkább elmegy segílyért.


Pl. amíg nem volt a covidos kiegyenlítés, iskolaorvosnak nemhogy férfi, még nő sem jelentkezett, vagy aki igen, az is nyugdíjkorhatár körül volt... nem azért, mert jaj, csúnya feminizmus, hanem mert éhenhalni lehetett annyi pénzből. Örültek volna, ha egy férfi jelentkezik, tényleg.


A bányás hasonlat meg... nyilván van olyan munka, amire egy nő a biológiai felépítése miatt nem alkalmas. Egy IT-s munkára, ha eleget tanult, akkor igen.

2021. febr. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/73 A kérdező kommentje:

25:

Való igaz, a lányoknak a külsejét dicsérik inkább, a fiúknak a teljesítményüket. Ennek megfelelően párválasztás során jellemzően a nők diktálnak, ők választanak, ők azok, akik a feltételeket szabják, főleg a 20-as éveikben. Tehát nagyon nem úgy van az, hogy anőkelvannaknyomva, hanem az erőviszonyok más-más területen érvényesülnek.

Viszont még mindig nem magyaráztad meg, hogy ebből miért következik az, hogy 50% nő kell, hiszena lehetőség mindenki előtt, nemtől függetlenül adott? Miért a (jól fizető) munkahelyeknél akarsz akkor 50%-ot betuszkolni, miért nem akkor a társadalmi gondolkodást megváltoztatni a nevelést illetően? Ja, hogy ez egy hosszabb folyamat, te meg egyszer élsz és MOST kell a sok pénz pusztán azon az alapon, hogy puncid van?


"Mennyit fizetnek egy segédmunkásnak, és milyen a többség értelmi szintje azon a területen? A segédmunkások szoktak utcán primitív módon odaszólni a nőknek, szerinted mit tennének egy kolléganővel?"

Akkor megvan a megoldás: 100% női segédmunkás kell!!! Amúgy IT-ben, illetve jól fizető vezetői pozikban nem zaklatnak a féfiak? Milyen érdekes! :DD

2021. febr. 8. 13:23
 28/73 anonim ***** válasza:
96%

Ja igen, amúgy reálos nőismerőseim elmondásából tudom, hogy még egyetemen is kapják az ívet a reálos nők, és sokkal többet szekálják őket, mint a férfiakat - simán ki is hullik az, aki közülük önbizalomhiányosabb. Férfiakból is kihullana, ha ennyiszer hallanák azt az OKTATÓKTÓL!!!, hogy "lehet, hogy az évfolyamodon jó vagy, de azt tudnod kell, hogy igazi szakember csak az ellenkező nemből lehet, mert ők okosabbak", meg lépten-nyomon belekötnének a külsejükbe. Ha igénytelen a nő, az a baj, akkor lehet mondani rá, hogy Brezsnyev szemöldökű meg hogy vodkával sem, ha meg láthatóan ad magára, akkor meg rögtön jön az, hogy "milyen szakember lehet az, aki ennyit foglalkozik a külsejével, akkor biztos nem foglalkozik eleget a szakterületével" - olyan nőkre mondtak ilyeneket, akik nem is k...san voltak felöltözve meg bulisminkben, hanem csak kicsit kifestették a szemüket meg csinos ruhát vettek fel mondjuk egy magasabb sarkú cipővel.


Abba meg tényleg ne menjünk bele, hogy a kisfiúkat meg a kislányokat hogyan nevelik. Értelmiségi családba születtem, diplomás, értelmes emberek gyerekeként, aztán az én nyakamba szakadt a házimunka, mert az öcsém az fiú. És ez még tényleg egy értelmesebb, viszonylag felvilágosult család. Másoknál tényleg meg sokszor még ma is megy az, hogy a lány az legyen kedves, simulékony, jámbor, az úgysem fog érteni a tudományhoz, mert az férfias szakma stb... ilyen neveléssel, ilyen hozzáállással meg pl. a multik világában nem fog tudni érvényesülni, ahol az a lényeg, hogy ki hogyan adja el magát egy interjún. Sokszor már azzal előnyben van egy férfi, hogy őt nem alázatosságra nevelik. Vagyis idáig, mert mostanában volt egy paradigmaváltás, hogy már nem néznek egy nőt csak azért ellenszenvesnek, mert magabiztos és tudja a saját értékét.

2021. febr. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/73 anonim ***** válasza:
90%

Az 50%-os kvótát én sem értem, tényleg az alapján kellene válogatni, hogy ki mennyire alkalmas rá. De nem gondolnám, hogy ennyire elvetemült lenne az a gondolat, hogy az 50% irreális lenne... az erőltetett kicentizéssel tényleg baj van.

De pl. ha a Parlamentet nézzük, ott is sokan hápognak a női kvóta miatt, meg hogy alkalmasság... az ott levő embereknek kb. 80%-a alkalmatlan nemtől függetlenül. Németh Szilárdnál egy nőstény birka alkalmasabb lenne ott, basszuskulcs.

2021. febr. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/73 anonim ***** válasza:
100%

Figyi, én nem személyeskedtem, meg nem írtam ilyen alpárian, te se tedd.


Ha gyerekkorban is ugyanúgy elismernék a lányok teljesítményét is, nem csak a külsejét, akkor szépen átalakulna ez az elavult gondolkodásmód, és nem kellenének a kvóták. Nekem nem kell a kvóta, küzdöttem én eleget saját erőmből azért, hogy most 36 évesen olyan területen dolgozzak, ami érdekel, és ne valami társadalom által elvárt tipikus női munkám legyen, amit utálok, csak azért, mert ilyen neműnek születtem, és nem a másiknak.

Én amúgy nem szeretem, ha a külsőmet dicsérik, azért nem tettem semmit, az csak van, és legtöbbször nem is őszinte dicséret, csak valami üres közhely.

2021. febr. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!