Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A nők tényleg ennyire jók...

A nők tényleg ennyire jók lennének az IT-ben, informatikában? Ha már minden második lassan ide akar kerülni?

Figyelt kérdés

Mert azt látom, hogy ezerrel igyekeznek most az IT szektorba (magam frontend programozó vagyok), de természetesen egyből veetői helyekre, miközben azt se tudják sokszor, hány bit egy byte. Nem vicc, lett női vezetőnk, akinek SEMMI köze nem volt az informatikához.

Az gondolkodtatott el, hogy miért pont az IT? Mert ez tipikusan férfi szakma? Vagy a pénz a mozagtórugó, hogy legyen meg az egyenlő kereset? Jöjjenek az ügyes programozók, kollégák vagy kolléganők, nekem aztán mindegy. De hogy 50% nő legyen pusztán nemi alapon ezt csak én nem értem mitől van? Most ez az újabb agymenés a cégnél. Bébiszitternél, óvónőnél miért nem kell az 50% férfi? Vagy a kőbányában is az 50% nő? És miért elsősoroban a vezetői pozikat érinti ez az egyenlősdi?



2021. febr. 8. 00:32
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/73 A kérdező kommentje:

26: értem, tehát minden férfi, aki nem megy jellemzően női szakmába, az segélyért megy. Megvolt a nap legostobább általánosítása, köszönjük.

Nem tud szenet lapátolni, követ fejteni, oké. Tud menni viszont takarítani, szemetet szedni, közmunkát végezni, ételfutárkodni, sőt, meg tudni fogni egy puskát, hogy a csatatéren dögöljön meg adott esetben. Akkor ezen helyekre is kell az 50% nő, igaz?

2021. febr. 8. 13:32
 32/73 anonim ***** válasza:
100%
Takarítók között pont nőket látok többet, a honvédségben is vannak hivatásos nők.
2021. febr. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/73 anonim ***** válasza:
100%

Hol mondtam azt, hogy mindegyik? Nyilván, akinek jobb képesítései vannak, az elmegy máshova. De sok olyan pasast láttam már, akinek, ha pl. ez volt az opció, meg takarítónak menni, akkor inkább segély, mert ő nem lesz b...is, meg azért a pénzért nem éri meg.

Ott van értelme beszélni arról, hogy adjanak-e a nőknek esélyt, vagy egy minimális kvótáról beszélni, ahol tényleg nagy felelősségű és jól fizető munkáról van szó.


Amely munkákat nem fizetik meg, ott azért felesleges kvótáról beszélni, mert nincs annyi jelentkező gyakran (most a covidos időszakról ne beszéljünk).

A takarítók közül még mindig nők vannak többségben, szóval nem is csak 50%... nem nagyon szoktak ugrándozva tapsikolni még azok a férfiak sem egy ilyen melóért, akik erre képesek a tudásuk szerint max. Bárhol jártam, csak női takarítót láttam.

2021. febr. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/73 A kérdező kommentje:

28:

"Férfiakból is kihullana, ha ennyiszer hallanák azt az OKTATÓKTÓL!!!, hogy "lehet, hogy az évfolyamodon jó vagy, de azt tudnod kell, hogy igazi szakember csak az ellenkező nemből lehet, mert ők okosabbak", meg lépten-nyomon belekötnének a külsejükbe."

Lehet, hogy két külön valóságban élünk, de én úgy tapasztaltam, hogy a professzor urak a csinos lánykákat ezerszer könnyebben átengedik a vizsgán akkor is, ha tökhülye, viszont van némi dekoltázs.

Az is kijelenthető tényként, hogy egy nő bármilyen lehetőséghez jóval könnyebben hozzájut, mint egy férfi, pusztán punci alapon, azért, mert adott (befolyásos) férfiak "csak" a külsejüket nézik. Nem is kell hozzá topmodellnek lenni, elég csak átlagszépnek. Ez az, amit te, meg a nőtársaid diszkriminációként azonosítotok.

Csak hogy jelezzem, az utcán élő hajléktalanok 95%-a férfi (nyugi nem kérdezek rá, hogy oda is kell-e 50%-os kvóta).

2021. febr. 8. 13:41
 35/73 anonim ***** válasza:
94%
Remélem van reinkarnáció és következő életedben nőnek születsz és megtapasztalhatod a valóságot, mert eléggé képzeletvilágban élsz. :-)
2021. febr. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/73 A kérdező kommentje:

33: én meg nem láttam még olyan férfit, aki ha nem volt más lehetősége, ne ment volna el takarítónak, vagy bármi más kuli munkát végezni, hogy ne kerüljön utcára.

Viszont láttam olyan nőt, nem egyet, aki munka helyett inkább megházasodott. (Majd utána férfi elnyomásról, meg háztartási rabszolgaságról panaszkodott.)

2021. febr. 8. 13:45
 37/73 anonim ***** válasza:
84%

34:


a vizsgán lehet, hogy könnyebben átengedi pár férfi őket (szerencsére azért nem ez a jellemzőbb), de azért elhelyezkedni szakmában nehezen fognak tudni. Igen, van olyan is, amikor egy nő csak a bájai miatt kap jó állást, de azért az sem a többségi eset. Inkább jellemző az, hogy nőket azért nem vesznek fel magasabb pozícióba, mert mi lesz, ha gyereket akar szülni. Meg sem fordul senkinek a fejében, hogy esetleg a férfi is elmehet gyesre még akkor sem, ha a nő keres jobban a kapcsolatban. Ha ilyenre van példa. akkor meg ott sajnálkoznak a férfi mellett, hogy szegénykém, férfiatlanított a csúnya nőd, milyen anya ez a retek.


Hajléktalanoknál: mivel a férfiak hajlamosabbak az alkoholizmusra, és jobban kibírják a körülményeket, ezért óhatatlanul több lesz közöttük a csöves, ha a nők gyakrabban és gyorsabban kihullanak.

2021. febr. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/73 A kérdező kommentje:

34:

A gyereknevelés 60 millió éve női princípium és elsődleges létfeladat, és ezt nem az elmúlt 5-10 év politikája fogja felülírni, akkor sem, ha neked és a szektatársaidnak anyagilag ez sokkal jobban megéri.

Érdekes kérdés egyébként, ha már felvetetted: szerinted mi a nőiesség?

Gondoskodni, kötődni, szeretni tanulni ls tanítani - vagy sokat keresni és 10-12 óra munkával "önmegvalósítani", a családdal pedig kevés időt tölteni?


"Hajléktalanoknál: mivel a férfiak hajlamosabbak az alkoholizmusra, és jobban kibírják a körülményeket, ezért óhatatlanul több lesz közöttük a csöves, ha a nők gyakrabban és gyorsabban kihullanak."

Ez a megjegyzésed olyan szinten embertelen és mély ostobaságról tesz tanúbizonyságot, amire tényleg alig léteznek már szavak.

Mi az, hogy a nők előbb kihullanak köztük? Hova hullanak? A halálba? Eleve nem is kerülnek utcára...

Tisztában vagy azzal, hogy a hajléktalanok nagy része elvált férfi, csak azért, mert a jogrend szinte minden esetbena nőnek kezdvez? Hogy a bírók többségő nő, és gyermekelhelyezési perekben 95% felett kapja a nő a gyereket? Ezen felül viszi a fele királyságot, mert a szociális segély ugye nem elég, a férfi pedig megdögölhet család és fedél nélkül.

2021. febr. 8. 14:37
 39/73 A kérdező kommentje:
*37-nek ment
2021. febr. 8. 14:37
 40/73 anonim ***** válasza:
100%

"A gyereknevelés 60 millió éve női princípium és elsődleges létfeladat, és ezt nem az elmúlt 5-10 év politikája fogja felülírni, akkor sem, ha neked és a szektatársaidnak anyagilag ez sokkal jobban megéri.

(...)

Tisztában vagy azzal, hogy a hajléktalanok nagy része elvált férfi, csak azért, mert a jogrend szinte minden esetbena nőnek kezdvez? Hogy a bírók többségő nő, és gyermekelhelyezési perekben 95% felett kapja a nő a gyereket?"


...amikor a k. anyját annak a bírónak, amiért pont a saját, fennhangon hangoztatott elveid alapján dönt :D

2021. febr. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!