Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A nők tényleg ennyire jók...

A nők tényleg ennyire jók lennének az IT-ben, informatikában? Ha már minden második lassan ide akar kerülni?

Figyelt kérdés

Mert azt látom, hogy ezerrel igyekeznek most az IT szektorba (magam frontend programozó vagyok), de természetesen egyből veetői helyekre, miközben azt se tudják sokszor, hány bit egy byte. Nem vicc, lett női vezetőnk, akinek SEMMI köze nem volt az informatikához.

Az gondolkodtatott el, hogy miért pont az IT? Mert ez tipikusan férfi szakma? Vagy a pénz a mozagtórugó, hogy legyen meg az egyenlő kereset? Jöjjenek az ügyes programozók, kollégák vagy kolléganők, nekem aztán mindegy. De hogy 50% nő legyen pusztán nemi alapon ezt csak én nem értem mitől van? Most ez az újabb agymenés a cégnél. Bébiszitternél, óvónőnél miért nem kell az 50% férfi? Vagy a kőbányában is az 50% nő? És miért elsősoroban a vezetői pozikat érinti ez az egyenlősdi?



2021. febr. 8. 00:32
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/73 anonim ***** válasza:
100%

De kérdező, a 70-es válaszodra: te honnan tudod, hogy azok az emberek tényleg hazudtak? Neked meg arra vannak prekoncepcióid, hogy na, férfi, akkor biztos neki van igaza, neki hiszek. Persze, a sz.atás az oké dolog, simán. Már az nem oké, hogy vki szerepet ajánl orális szexért cserébe. Arról nem is beszélve, hogy azért pl., ahol ennyire durva visszhangot kapott az eset, pl. Harvey Weinsteinnél, konkrétan voltak bizonyítékok, hogy pl. akadályozta a mozgásában az illetőt, akivel akart vmit, bántalmazott színészeket forgatás közben.

Arról nem is beszélve, hogy csomó esetnél, aminél fúj itt mindenki, hogy jaj, miért most jött elő, az a poén, hogy nem is most jött elő, hanem volt, aki már anno szólt, csak 1) akkor még nem voltak olyan fórumok, amik ekkora nyilvánosságot kaptak, 2) ott tussolták el a zaklatók, ahol tudták. Meg lehet mondani, hogy menjenek rendőrségre, amikor nemhogy 30, 10 évvel ezelőtt is jellemző volt, hogy a rendőr elkezdi vágni a pofákat a megerőszakolt nőn, meg azt kérdezgetni, hogy mennyire volt kihívó ruhában, mintha a kihívó ruha az bármiben legitimálná azt, hogy egy nőt az akarata ellenére szexuális aktusra kényszerítenek.

2021. febr. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/73 anonim ***** válasza:
80%
Kérdező, neked pszichológus kellene...
2021. febr. 10. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/73 anonim ***** válasza:
53%
Azért vannak vezető pozícióban mert jelenleg ez a politikai elvárás. Illetve informatikába is erőltetik, hogy több nő legyen ami nem baj, csak miért kell rögtön vezetőnek lennie?
2022. máj. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!