Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A nők tényleg ennyire jók...

A nők tényleg ennyire jók lennének az IT-ben, informatikában? Ha már minden második lassan ide akar kerülni?

Figyelt kérdés

Mert azt látom, hogy ezerrel igyekeznek most az IT szektorba (magam frontend programozó vagyok), de természetesen egyből veetői helyekre, miközben azt se tudják sokszor, hány bit egy byte. Nem vicc, lett női vezetőnk, akinek SEMMI köze nem volt az informatikához.

Az gondolkodtatott el, hogy miért pont az IT? Mert ez tipikusan férfi szakma? Vagy a pénz a mozagtórugó, hogy legyen meg az egyenlő kereset? Jöjjenek az ügyes programozók, kollégák vagy kolléganők, nekem aztán mindegy. De hogy 50% nő legyen pusztán nemi alapon ezt csak én nem értem mitől van? Most ez az újabb agymenés a cégnél. Bébiszitternél, óvónőnél miért nem kell az 50% férfi? Vagy a kőbányában is az 50% nő? És miért elsősoroban a vezetői pozikat érinti ez az egyenlősdi?



2021. febr. 8. 00:32
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/73 anonim ***** válasza:
72%
Amúgy meg az első kérdésedre a válasz: mert nincs hozzá közöd, magánügy, egyrészt. Másrészt meg pont ez az hozzáállás, amit le kellene vetkőzni. Hogy automatikusan feltételezzük, hogy a nő lelép, ha teherbe esik. Ha a kvalitásaihoz képesti jó állást kap, nagyobb eséllyel a pasas megy gyesre ideális esetben.
2021. febr. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/73 anonim ***** válasza:
93%
Mondjuk az IT egy részét pont lehet otthonról is végezni, és GYED/GYES mellett azért lehet dolgozni, csak a CSED mellett nem, ami az első fél év szülés után, azt hiszem. Én nem tudom, lesz-e gyerekem, de ha lesz, én minél hamarabb vissza akarok állni munkába, ha lehetőséget ad rá a munkáltató így otthonról, nekem pont ilyen a jelenlegi munkám. Tudom, hogy vannak a mártír ősanyák, akik szerint ez nem kivitelezhető, de pont elég olyan példát ismerek, akik amint lehetett, visszaálltak a munkába még GYED/GYES alatt. Nekem most is van egy másodállásom távmunkában teljes munkaidős főállás mellett.
2021. febr. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/73 anonim ***** válasza:
Kicsit azért el is tekeredtünk a fő kérdéstől szerintem.
2021. febr. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/73 A kérdező kommentje:

"nagyobb eséllyel a pasas megy gyesre ideális esetben"

Ez a nagyobb eséllyel és ideális esetben egy mondaton belül kissé bizonytalannak hangzik ám :D

52: én nem tudom, te mit akarsz, de amíg kapja valaki a fizetést + állami juttatást 3 éven keresztül, addig hidd el, a reaálitás nem az, hogy az illető nagyon dolgozni akar :D És ezt a cégvezetők is tudják, nem hiába kérdeznek rá arra, amin te önérzetesen felháborodsz. Sajnos nem úgy van az, hogy a kisasszony magányügye minden, ha az én pénztárcámat érinti közben a dolog.

2021. febr. 9. 00:38
 55/73 Miss Endzsi ***** válasza:
94%
Tudod azért a 3 évért meg is kell dolgozni. Gyereket nevelni nem könnyű, nekem csak egy kismacskám volt eddig, akihez kelni kellett hajnal többször, foglalkozni vele egy órát, hogy visszaaludjon, ez nagyon kimerítő mentálisan. E kimerültség mellé neked toppon kell lenni, nem kiabálhatsz, nem sírhatsz a gyerek előtt, egész nap figyelni kell rá, nem hagyhatod egyedül. Ez így lehet könnyűnek hangzik, ha lesz lehetőséged az életben találni egy nőt, aki még szülne is neked, akkor próbáld csak ki egy hétig.
2021. febr. 9. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/73 A kérdező kommentje:

55: köszi, a helyzet az, hogy egy szóval sem mondtam, hogy könnyű. Arról volt szó, hogy ha van egy céged, akkor mik a szempontjaid. És mint ilyen, nem arra szeretnéd fordítani a cég megtermelt pénzét, hogy az alkamazottadat meg annak a gyerekét pénzeld, miközben az semmit nem dolgozik.


Amúgy tényleg jól elment a téma, és így 55 választ követően sem jutottunk előre abban, hogy miért kell 50% nő a jól fizető munkahelyekre, míg a segédmunkás esetében jó a 100% férfi.

2021. febr. 9. 04:31
 57/73 Miss Endzsi ***** válasza:
73%
Akkor mégis ki fizesse ki, ha nem a cég? Az államnak se a semmiből van a pénze, ha az állam fizetné, azt ugyanúgy a cégeken hajtanák be.
2021. febr. 9. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/73 anonim ***** válasza:
100%
Hiába nem hiszed el, én akkor sem használnám ki a 3 évet csak gyereknevelésre, részben az ilyen begyöpösödött gondolkodásmód miatt, meg engem nem elégít ki a háztartás, más is kell. Az biztos, hogy társnak nem akarok olyan férfit, aki ebben nem támogat, és elvárja, hogy 3 évig babázzak. Amúgy meg nézd meg, mennyi a GYES összege, éhen halni is kevés...
2021. febr. 9. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/73 anonim ***** válasza:
100%
Mi van, ha a nő meddő?
2021. febr. 9. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/73 anonim ***** válasza:
85%
Pályakezdőként én a férfiakat irigyeltem, mert engem még interjúra sem hívtak be. Most az IT-ben dolgozom, nincs gyerekem, 37 leszek idén, és egyre inkább úgy vagyok vele, hogy nem is akarok.
2021. febr. 9. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!