Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy letett egyetemi végzettség...

Egy letett egyetemi végzettség amit azonban nyelvvizsga miatt fizikai diplomával nem zártam le képvisel munkaerőpiaci értéket?

Figyelt kérdés

Végeztem az egyetemen januárban volt az államvizsga, sikeres stb

de nincs nyelvvizsga így a fizikai diploma nem adható ki (az amnesztia engem nem érint az csak 20.08.31-ig élt...)

Van egy igazolásom hogy sikeres államvizsga jeles érdemrend stb..... oké.


Na de ezzel pályázhatok olyan állásokat amihez diploma kell?

Vagy ez így semmi, egy nulla?

mert a munkahely nem vesz fel olyat, akinek „majdnem van“ diplomája majd felvesz olyat akinek ott van a kezében?


2021. márc. 11. 09:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/83 anonim ***** válasza:

Bevallom sose néztem meg egy professzorom szakmai hátterét, mert olyan egyetemre jártam, ahol biztosított volt a nívó, másrészt az összes tanár elmesélte az első óráján. Amolyan bemutatkozásként. Az viszont dicséretes, hogy utánanéztél, bár továbbá se értem miért számodra olyan hihetetlen, hogy nincs benne az angol. Lehet később tanult meg vagy nem érezte elég erősnek, hogy beleírja vagy csak nem volt elvárás.


Amúgy lány vagyok és milyen érdekes, hogy én tudok normálisan válaszolni neked.

2021. márc. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/83 anonim ***** válasza:
92%
Lényeg az, 5 éves egyetemi tananyag elsajátítása könnyebb mint egy nyomorult B2-es nyelvizsga letétele.
2021. márc. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/83 anonim ***** válasza:
Középiskolában nem tanultál nyelvet?
2021. márc. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/83 A kérdező kommentje:

"Lényeg az, 5 éves egyetemi tananyag elsajátítása könnyebb mint egy nyomorult B2-es nyelvizsga letétele."


ÍGY VAN !!!!!!! PONTOSAN!!!!! és ez az amit sokan nem hisznek el hogy egyetemen 1 db vizsga se volt ami megizzasztott (4-5 minden) de a nyelvvizsga na az 5x is kifogott rajtam.

mi ebben a hihetetlen fel nem fogom.


AZ az 1 db nyelvvizsga sokszorta nehezebb mint a 6x 15 egyetemi vizsga együtt. Én ezt ÁLLÍTOM.

2021. márc. 11. 11:10
 45/83 A kérdező kommentje:

"Középiskolában nem tanultál nyelvet?"


Középiskola.... le vagy maradva. Általános 4. oszt-tól van nyelv....

kötelezően.

2021. márc. 11. 11:11
 46/83 A kérdező kommentje:

És mégis nézd meg az eredményeket, a diákok zömének jó 10 év nyelvtanulás után alig megy még a középfokú nyelvi érettségi is... egy pohár vizet nem tudnak kérni 10 év után (se)


én azért tudok de ez még édeskevés a vizsgához.

2021. márc. 11. 11:13
 47/83 anonim ***** válasza:
55%
Három éve érettségiztem, mire ez megvolt nekem és hat másik osztályomnak már volt felsőfokúja angolból, és legalább kétszer ennyinek középfokúja. Nem elit iskola volt, sima budapesti gimnázium. A mai világban annyira körülveszi az embereket az angol nyelv, hogy nagyon nulla energiabefektetés kell, hogy egy B2-es se jöjjön össze. Még csak nem is a nívósak közül mint például a Cambridge, hanem egy sima Euroexam.
2021. márc. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/83 anonim ***** válasza:
55%
Szóval negyedik osztály óta képtelen voltál megtanulni egy B2-es szintet? :D Az, hogy még egy vizet se tudsz rendelni rád nézve szégyenteljes. Komolyan, bárhova utazok már udvariasságból megtanulok pár alapmondatot.
2021. márc. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/83 A kérdező kommentje:

" Komolyan, bárhova utazok már udvariasságból megtanulok pár alapmondatot."


És a "pár alapmondat" mire elég egy nyelvvizsgán hm?

A bukásra. azon kívül? hm?

2021. márc. 11. 11:16
 50/83 A kérdező kommentje:

"Szóval negyedik osztály óta képtelen voltál megtanulni egy B2-es szintet?"


Így van. Ahogy a diákok jó része (se) amikor én végeztem a 30 fős osztályból egy darab embernek lett vizsgája. 1nek a 30ból.


de nyilván máshova csodaemberek járnak csak ide jártak ilyenek. Hát világos.

2021. márc. 11. 11:17
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!