Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy letett egyetemi végzettség...

Egy letett egyetemi végzettség amit azonban nyelvvizsga miatt fizikai diplomával nem zártam le képvisel munkaerőpiaci értéket?

Figyelt kérdés

Végeztem az egyetemen januárban volt az államvizsga, sikeres stb

de nincs nyelvvizsga így a fizikai diploma nem adható ki (az amnesztia engem nem érint az csak 20.08.31-ig élt...)

Van egy igazolásom hogy sikeres államvizsga jeles érdemrend stb..... oké.


Na de ezzel pályázhatok olyan állásokat amihez diploma kell?

Vagy ez így semmi, egy nulla?

mert a munkahely nem vesz fel olyat, akinek „majdnem van“ diplomája majd felvesz olyat akinek ott van a kezében?


2021. márc. 11. 09:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/83 anonim ***** válasza:
100%
A kommentemmel arra akartam célozni (ízlelgesd nyugodtan te is ...), hogy manapság mindenféle ember bekerülhet a felsőoktatásba és rengeteg szak van, ahol nagyon gyenge az oktatás szinvonala és a követelmények igencsak alacsonyak. Egyáltalán nem tartom magamat sokra, de ahogy írtam, 14 évesen meg tudtam oldani, hogy feltornázzak egy több éves lemaradást az iskolában abból a nyelvből , amit az általánosban nem tanultam (anyukám ismerőse tanitgatott különórákon ) és két osztálytársam élt az USÁban, mikor odakerültem, nekem meg életemben nem volt előtte iskolai angol órám sem. 16 évesen letettem a német középfokot, 17 évesen az angol középfokot, még mindig 17 éves végzősként a német felsőt. Az egyetem elején az angol felsőt. Mindegyik gond nélkül meglett. Más is irta a topikban, hogy voltak hatan az osztályában felsőfokúval és több nyelvvizsgával.... nekem is volt még osztálytársam, akinek szintén két közép- és egy felsőfpkúja volt , mire leérettségiztünk. A középfokú nyelvvizsga kamaszok szintjére van kalibrálva. .... Volt olyan osztálytársam, aki nyolcadik osztály végén tette le a német középfokot, úgy jött gimibe, hogy már volt neki. És nem voltunk nyelvtagozatos osztály, se kéttannyelvűsök. Úgyhogy hidd el, elé ciki. De nem te vagy az első , akitől ilyesmit olvasok. Az az igazság, hogy nem nektek való lenne a felsőoktatás, túl sokan kerülnek be manapság.
2021. márc. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/83 anonim ***** válasza:
66%

"számold össze hány vizsgám volt az egyetemi éveim alatt ( + szakdolg + szakmai gyak + államvizsga stb...)"


Szerinted hogy számoljam össze, mikor azt sem tudom, a te képzéseden hány tantárgy van és hány vizsga ?? Hogy tud valaki ekkora sületlenségeket leírni ?


" én ÁLLÍTOM hogy az ÖSSZES együtt nem volt feleolyan nehéz se mint az az egy szem nyelvvizsga...az nekem TELJESÍTHETETLENNEK TŰNIK!"



Nyugodtan állíthatod. Ettől még igazad nem lesz abban, hogy a nyelvvizsga nehéz lenne. Elképesztő az egész topik. A fogalmazásmódodról is süt, hogy nem vagy túl intelligens - pl . milyen kifejezés az, hogy "fizikai diploma" ?

2021. márc. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/83 anonim ***** válasza:
Az én volt középiskolai osztályomban (sőt, az egész évfolyamon - négy osztály volt) a diákok 90%-ának volt nyelvvizsgája (minimum 1, de legalább a harmadának kettő, esetleg három). Ezt add össze, kérdező. Másnak gimiben sem okoz gondot, hogy letegye, te meg jóval idősebbként panaszkodsz, hogy milyen nehéz.
2021. ápr. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!