Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy letett egyetemi végzettség...

Egy letett egyetemi végzettség amit azonban nyelvvizsga miatt fizikai diplomával nem zártam le képvisel munkaerőpiaci értéket?

Figyelt kérdés

Végeztem az egyetemen januárban volt az államvizsga, sikeres stb

de nincs nyelvvizsga így a fizikai diploma nem adható ki (az amnesztia engem nem érint az csak 20.08.31-ig élt...)

Van egy igazolásom hogy sikeres államvizsga jeles érdemrend stb..... oké.


Na de ezzel pályázhatok olyan állásokat amihez diploma kell?

Vagy ez így semmi, egy nulla?

mert a munkahely nem vesz fel olyat, akinek „majdnem van“ diplomája majd felvesz olyat akinek ott van a kezében?


2021. márc. 11. 09:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/83 anonim ***** válasza:
#69: sok olyan vezetőnek van nyelvvizsgája/diplomája, akik alkalmatlanok az ország vezetésére. De legalább eredetiben nézhetik a Netflixet, csodajó! 😆
2021. márc. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/83 anonim ***** válasza:
Ja, meg parolázhatnak a Rochildekkel..az ország eladósításáról...
2021. márc. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/83 anonim ***** válasza:
81%

#71: ahogy sok nyelvvizsgás sem tud egy értelmes mondatot sem kinyögni, a lényeget kellene már megérteni.

Globalizáció van, van egy szint, ami felett értelmes nyelvtudás nélkül nem nagyon lehet boldogulni. Ha meg nem várjuk el, akkor majd ott hisztizik a sok pályakezdő, hogy nem tud elhelyezkedni, diploma van, de nem veszik fel, mert még magkodni sem tud semmilyen nyelven. Annak ellenére, hogy kötelező, mégis kritikán aluli a magyarok nyelvtudása. Kivesszük a pakliból a kötelezőt, mert páran lusták megtanulni azt a minimumot ami egy középfokhoz kell, akkor biztos jobb lesz.


#69

2021. márc. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/83 anonim ***** válasza:
0%
#73: hát az biztos, hogy egy nyelvtudás nélküli nyelvvizsga xart sem ér. De legalább kiadják a diplomát aztán el lehet felejteni, mert nem mindenki használja, nem mindenkinek van szüksége idegen nyelvre a diplomás munkájához. Nem mindenki akar SSC-ben dolgozni meg kiszolgálni a globalistákat.
2021. márc. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/83 anonim ***** válasza:
#73: nem hinném, hogy ez lustaság kérdése lenne. Pláne, hogy nem mindenki végez büfészakot.
2021. márc. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/83 A kérdező kommentje:

"Nem mindenki akar SSC-ben dolgozni meg kiszolgálni a globalistákat."


így van,az én leendő munkakörömhöz még magyarul se nagyon kell tudni nem idegen nyelven. Számolni kell, vegyszerismeret kell, növénypopuláció, talajtan, hidrológia-nagyon meg se kell szólalni nem angolul még magyarul se.

2021. márc. 11. 13:53
 77/83 anonim ***** válasza:
100%
"AZ az 1 db nyelvvizsga sokszorta nehezebb mint a 6x 15 egyetemi vizsga együtt. Én ezt ÁLLÍTOM." Akkor, ezek szerint nagyon durván leromlott az oktatás színvonala 12 év alatt, vagy a nyelvizsga lett nehezebb. Menj nyelvterületre dolgozni pár hónapot és utána próbáld meg. Nagy eséllyel már nagyon rágörcsölsz.
2021. márc. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/83 anonim ***** válasza:
45%

Én felvetettem már egy korábbi kommentben, hogy esetleg rossz módszerrel tanul nyelvet, de nem kaptam rá reakciót.

Csak át akarja ugorni az egészet. Biztos a szakmájában is ilyen igényes.

2021. márc. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/83 anonim ***** válasza:
Valaki irta, hogy már gimiben volt felsőfokúja is. Nekem is megvolt gimiben két középfokúm és egy felsőfokúm, később is szereztem nyelvvizsgákat. Előtte olyan áltlaánosba jártam, ahol kevés idegennyelvet tanitottak és hirtelen csöppentem a lecsóba egy erős gimiben erős nyelvoktatással. Általánoban egy, gimiben két idegennyelvet tanultunk, én mindkettőből a haladó csoportba jelentkeztem, úgy , hogy az egiyk nyelvet előtte általánosban nem tanultam, csak különórára járattak a szüleim egy ismerőshöz. 14 évesen képes voltam hónapok alatt feltornázni magam a többiek szintjére, akik ezt a nyelvet évekig tanulták előtte általánosban és két osztálytársam is volt köztük, akik kint éltek évekig az USÁban. Én meg előtte nem tanultam iskolában angolt... ezt add össze, kérdező. Végig ötös voltam mindkét nyelvből , 14 évesen képes voltam hónapok alatt leküzdeni több évnyi hiányosságot és felvenni a kesztyűt egy olyan nylevi csoporban, ahol többen is éltek külföldön.... Úgyhogy ne haragudj, de én rosszul vagyok az ilyen mindent kimagyarázó emberektől, akik mindenféle álinodkkal jól megmagyarázzák, miért is buktak el ötször egy középdfokún..... mindez az internet elterjedése előtt történt, úgyhogy nekem csak magnókazettán volt lehetőségenm németet és angolt hallgatni, mégis leraktam még gimiben két középfokút és egy felsúfokút... Elképesztőnek tartom, hogy hogy diplomázhat valaki jelesre egy felsőoktatási intézményben, aki nem képes ötödjére sem egy középfokút letenni. Arra inkább nem mondok semmit, hogy azt mondod, az egyetemi vizsgáid sokkal knnyebbek voltak, mint a B2 nyelvvizsga.
2021. márc. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/83 A kérdező kommentje:

". Arra inkább nem mondok semmit, hogy azt mondod, az egyetemi vizsgáid sokkal knnyebbek voltak, mint a B2 nyelvvizsga."


Hát pedig ízlelgesd csak ezen állításomat!


számold össze hány vizsgám volt az egyetemi éveim alatt ( + szakdolg + szakmai gyak + államvizsga stb...) és én ÁLLÍTOM hogy az ÖSSZES együtt nem volt feleolyan nehéz se mint az az egy szem nyelvvizsga...az nekem TELJESÍTHETETLENNEK TŰNIK!!



Nullszanszos!! Az összes vizsgámnak nekimegyek akármikor újra! Államvizsga?? 50 tétellel doktori bizottság előtt? LÓSZAR! SEMMI!!

Na de a nyelvvizsga? Na az NULLSANSZOS!!

2021. márc. 28. 10:33
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!