Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha a munkahelyeteken kötelezőv...

Ha a munkahelyeteken kötelezővé teszik a védőoltást, mit léptek?

Figyelt kérdés
Nálunk kötelezővé tették, de engem nem izgat különösebben, mert eleve be akartam magam oltatni (meg is van mindkettő), ennek ellenére azt mondom, nem tehetnék kötelezővé.

2021. júl. 19. 10:30
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
91%
Hidd el nem jó csövesnek lenni... Utolsó forintjaim vannak. Csomó számlámmal elvagyok maradva...
2021. júl. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
88%
És akinél valami negatív reakciót vált ki, azért állam bá viseli majd a következményeket? Tudom, hogy kicsi rá a lehetőség, de én jobban félek a vérrögtől, mint ettől a vírustól, ami már átment rajtam egy kis orrfojással :/
2021. júl. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
95%
Ja, most olvasom, hogy a céged tette kötelezővé? (Azt hittem eü. dolgozó vagy) Akkor nem állam bá, hanem a cégvezetés jöhet velem bíróságra. Szerintem ezt ők nem tehetik kötelezővé. Én mindenképpen jogászhoz fordulnék.
2021. júl. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
88%
És mi van, hah jogászhoz fordul? Majd kirúgják más miatt. Annyira csak nem lesznek hülyék, hogy az oltásra fogják. És úgy már perelni is felesleges.
2021. júl. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
89%
Miért kellett a 11-es válaszom nullára pontozni? Megtörtént esetet írtam le. Vagy nem szabad? Rosszat írtam ezzel? Ez a valóság.
2021. júl. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
77%

#16-os, ezzel az a baj, hogy a barátnőd hagyta magát zsarolni és befolyásolni, hagyta magát kényszeríteni és nem állt ki határozottan a véleménye mellett. - Pont úgy, ahogy sajnos sok ember napjainkban... a nyomás hatására oltakoztak, hogy 'szabadabbak' lehessenek, élvezzék a diszkriminációs kártya adta előnyöket.

Munkahelye lehet egy embernek élete során bármennyi, viszont egészsége csak egy van, amit meg kell becsülni, fenn kell tartani véleményem szerint és nem kockára tenni a kétes eredetű oltóanyagok által.

Akármivel is próbálta fenyegetni, rábeszélni a főnöke a barátnődet az oltásra, vissza kellett volna szólni, akárcsak annyit, ha megkérdi miért nem oltatja be magát, hogy:"Mert nem biztonságos :)." Ezzel csak az igazat mondja, mégha az emberek többsége nem is képes elfogadni. Ilyen időket élünk, ki kell mindenkinek állnia a véleménye mellett keményen, mert ha azt látják rajtad, hogy elbizonytalanodsz, mikor az oltakozással b@$**gatnak, nem fogják abbahagyni. Ez egyre rosszabb lesz és elnyomják majd az oltatlanokat még inkább.


Ettől függetlenül jó, hogy megosztottad ezt a tapasztalatodat. A közeljövőben rengeteg ilyen eset lesz majd, de szurkolok, hogy senki se hagyja magát és inkább keressen egy normális, EMBERHEZ MÉLTÓ munkahelyet.


#10 voltam, és én teljesen komolyan gondoltam amit írtam. Nem felvágásból írtam ilyet, képes lennék magam feltalálni hajléktalanként, és inkább legyek egészséges az anyagi bizonytalanságban, minthogy egy nem biztonságos kísérleti vakcinával oltakozzak, aminek ki tudja milyen hatásai lesznek majd az egészségemre pár év múlva. Még ha fizetnének tízmillárdot, akkor sem, nincs az a pénz, amiért vállalnám.

Lehet én vagy az elborult sokak szerint, de én csak kitartok az elveim mellett. Mert olyan nem árt ha van az embernek ebben a katasztrofális időszakban.

Viszont aki felvette az első 2 oltást, az komolyan azt hitte, hogy majd évente kell menni a többi dózisra? Vagy addig, amíg tartanak a hullámok nem fékeztük meg a járványt eléggé?... Jelenleg 'lehetőség lesz' 4 hónappal a 2. adag után felvenni a 3.-at, de ettől eltérhetnek az orvosok, lehet rövidebb idő is elég. :). Most még csak van rá LEHETŐSÉG, pár hónap múlva már zsarolva lesznek az emberek, hogy ha nem oltatják be magukat a további adagokkal, az hátrányokkal jár majd. Aztán majd 4.,5.,6. és így tovább. Mindig lesz valamelyik variánsra fogni, vagy majd a számokkal rémisztgetni.


Persze sokak szerint én vagyok a konteós hülye, nyilván. :)

2021. júl. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
70%

Egyetértek a 17-essel, még a TV-ben is elhangzott az, hogy ez egy kísérleti vakcina. A Pfizer oldalán a Pfizer megköszöni azt, hogy az emberek részt vesznek a kísérletben. Ez nem, nem konteó, meg lehet ezt tekinteni a Pfizer oldalán. Egy oltás kifejlesztése sok-sok év, ezt meg összedobták félév alatt, ráadásul eddig az Mrns alapú vakcina az egész világon tiltott volt, most élesben tesztelik embereken. Ez egy új módszer, hosszútávú mellékhatásokról nulla tapasztalat, és feljegyzés van. Lehet rákot okoz, lehet bármi mást, lehet, hogy semmit. Nem tudjuk. Én nem állítom azt, hogy az oltásban chip van, meg Bill Gates rakta bele a chippet, amivel majd irányítani fogja a világot, meg 5G, meg egyéb agyhalott dolgok, én csak annyit mondok, hogy az egészségemre vigyázok, ahogy tudok. Sportolok, nyomom a vitaminokat, orvoshoz járok amikor szükséges, gyümölcsöt, zöldséget eszem, és változatosan étkezem. Én mindent megteszek, hogy ne robbanjak le, és majd a jövőben, mint leendő közszolgálatis az országot, a hazát, és a népemet szolgáljam. Viszont allergiás vagyok nagyon sok mindenre, az orvosok sem tudják, hogy mégis hogy hatna a vakcina a szervezetemre, lehet jönne egy sokk, és menten meghalnék, lehet olyan allergiás reakcióm lenne, hogy hónapokig küzdenék durvább kiütésekkel, ezeket nem lehet megjósolni. Én szívesen fogom a hazámat, és a népemet szolgálni, ha hagyni fogják, és nem fognak ilyen dolgokkal ellehetetleníteni. Ez a hivatástudat, már most nagyon sok dolgot feladtam, és változtattam az életemen ahhoz, hogy ezt elérjem, de azért vannak határok, az, hogy az egészségem, vagy az életem rámenjen erre a pályára azt nem vállalnám ilyen szempontból. Az más, hogy ha szolgálat közben érne mondjuk lövés, vagy egyéb, mert nyilván azzal számolni kell, ha valaki ilyen pályára készül, de azért még a felszerelésem előtt nem szeretnék egy életre lerokkanni, vagy meghalni fiatalon.

A másik része a dolgoknak pedig az, hogy egyes cégek viselkedése mindenen túlmegy. Ha valakit zsarolnak ezzel, akkor hangrögzítő bekapcs, vagy videó, elmenteni, és megvárni az elbocsájtást. Addig a papírokat sem kell aláírni, míg részletesen mindent el nem olvasott az illető, a papírokon ne közös megegyezés legyen, hanem elbocsátás részletes indoklással, igenis, ha zsarolni, fenyegetőzni tudnak, akkor merje is a cég felvállalni. Aztán ezzel a dologgal ne is belföldön foglalkozzunk, hanem egyből Uniós szinten akár. Esetleg sorstársakat is kereshet az ember, hogy ki az aki ugyanígy járt. Ne seperjünk ilyen komoly dolgokat a szőnyeg alá!

Természetesen aki felveszi a vakcinát mindentől függetlenül az az ő dolga, csak engem ne beszéljen rá senki, mert köszönöm szépen, én nem akarom. És teljesen elhatárolódom az olyan idióta elméletektől miszerint gyíkemberek uralják a bolygót, a Föld lapos, meg stb. Abszolút nem említem magamat velük egy lapon, s nem vagyok vírusszkeptikus sem. A vírus létezik, olykor öl is, főleg az idősekre, krónikus betegekre veszélyes. Én ezt fel is fogtam, el is fogadtam. De vegyük figyelembe azt is, hogy aki be van oltva az is elkaphatja, és az is fertőzhet tovább. És ezt sem én találom ki, ezt elmondta az Operatív törzs, elmondta még sok-sok orvos a tv-ben is, meg még kb ezer helyen le is írták. És a vírus szövődményeitől sem menekül meg az sem, aki be van oltva.

2021. júl. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
86%
Úgy tudom hogy csak az eübe kötelező 🤔
2021. júl. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
93%
Őrület ami itt folyik.Megvàrnám míg kirúgnak,aztán elindulnék a bíróságra.Akkor sem oltatnám be magam a kedvükért,ha milliókat ígérnének érte.
2021. júl. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
83%

Ezzel az a baj, hogy a munkáltató nem vallaná be, hogy emiatt rúgott ki. Én írtam a 11-es kommentet. Barátnőmnek se volt választása. Könnyű mondani, hogy hagyja ott. Persze. Mintha lehetne egy nap alatt új munkahelyet találni. Meg van szorítva az ember. De már sajnáltam. Főleg az alázás volt durva, hogy ott mindenki előtt regisztrálja magát.


Én egyedül vagyok alkalmazott a munkahelyemen. Nekem még nem mondták. Nem is kérdezték be vagyok-e oltva. Bár nyilván tudják, hogy nem, mert sosem mondtam, hogy xy napra van időpontom napközben.

2021. júl. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!