Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tényleg olyan nehéz munka a...

Tényleg olyan nehéz munka a háztartásbeli munkakör?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 29. 11:31
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
40%

#26: Nem talált. Éltem már egyedül. Dolgoztam, csináltam levelezőn az egyetemet és a lakában is rám maradt a házimunka minden része.

Értelemszerűen, érvelni képtelen vagy, a beteges elméleteid tolod és véded a panaszkodókat. Szóval maradt a sértegetés. Taps.


#29: Többen is leírtuk, hogy nem a betegápolásról van (csak) szó. Egy csomóan azért hisztiznek, hogy otthon csillogni-villogni kell a lakásnak.

2022. ápr. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:
38%

"De van rokonom akinél nincs megállás, tartós súlyos beteg kiskorú gyereknek ÉS ápolásra szoruló idősnek nem mondhatod, hogy "lol nincs rád időm mert inkább sorozatot néznék". Nem tudom ezen mi ennyire hihetetlen."


De az ápolásra szoruló beteg megint más tészta. Nem erről szólt a kérdés.

2022. ápr. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 anonim ***** válasza:
25%

#31

És mi alapján döntitek el ti ez alatt a kérdés alatt, hogy más miért háztartásbeli? Igenis vannak akik hozzátartozót ápolnak, akkor is ha szerintetek nem a háztartás része a beteg és/vagy idős ember...

A "reproduktív munka" azt jelenti, hogy kb minden ami nem gazdasági értelemben vett munka (alkalmazotti lét vagy vállalkozás), hanem a háztartás, család ellátása. A családnak pedig részei a családtagok, akkor is ha segítségre szorulnak.

2022. ápr. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
26%
De nem hinném, hogy a kérdező erre gondolt mikor föltette a kérdést.
2022. ápr. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:
66%
#33: Képesek vagyunk egy szöveget a környezete alapján értelmezni.
2022. ápr. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
78%

#34

Ha a takarításra gondolt volna, akkor szerintem azt írta volna, hogy a takarításra gondol.


#35

Én is. Épp ezért nem értem, hogy miért egyenlő számotokra a "háztartásbeli" azzal, hogy tisztán tart egy panellakást. Ezer más feladat lehetséges egy háztartásban...

2022. ápr. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:
100%

Hát én speciel pont nem panellakásra gondoltam mert soha életemben nem laktam panelben szerencsére, jól tudom mennyi munka van egy nagy házzal és kerttel, ott még tényleg lehet kiadós munka ami lefárasztja az embert, de egy panelnál már kevésbé.

Ettől függetlenül panaszkodni nyilván nem nagyon kéne ha még gyereket sem nevel az illető és nem gondoz beteg embereket, de akkor sem hiszem, hogy olyanokról szólt volna a kérdés, hogy valaki fogyatékkal élőket vagy időseket gondoz, szerintem szimplán csak arról szól, hogy ha valaki nem dolgozik hanem háztartást vezet az miért annyira fárasztó, hogy panaszkodjon valaki.

2022. ápr. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
91%

#37

Szerintem senki nem panaszkodott. Az, hogy ingerszegény, nem megbecsült*, nem jár fizetés érte, ez nem panaszkodás hanem tény.


(*: itt főleg társadalmi megbecsülésre gondolok, nem feltétlenül a szűk családra)

2022. ápr. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:
22%

Ja meg a másik dolog. Vajon hány embernek ugrik be a háztartásról a takarítás és hánynak az idősgondozás?

Valószínűleg annak jut eszébe az utóbbi aki benne van, vagy a környezetében előfordul mint pl te is.

2022. ápr. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:
75%

#39

Már mielőtt ilyen volt a környezetemben, azelőtt is evidens volt számomra, hogy a háztartás nem egyenlő a takarítással....

2022. ápr. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!