Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tényleg olyan nehéz munka a...

Tényleg olyan nehéz munka a háztartásbeli munkakör?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 29. 11:31
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:

"Szerintem senki nem panaszkodott. Az, hogy ingerszegény, nem megbecsült*, nem jár fizetés érte, ez nem panaszkodás hanem tény.



(*: itt főleg társadalmi megbecsülésre gondolok, nem feltétlenül a szűk családra)"


Hát pedig a kérdést valami ihlette... az pedig a panaszkodás lehetett, hogy valakik panaszkodtak.

De majd ha kérdező úgy gondolja leírja mire gondolt mikor a kérdést feltette és nem kell találgatni.


Lehet, hogy tény, de az is tény, hogy elég szomorú ha egy ember életét random Katikák meg Józsikák megbecsülése és véleménye irányítja.

Ha valaki elégedett az életével akkor nem kell, hogy érdekelje. Azért van ennyi lelki nyomoronc ember, mert mindig másoknak akarnak megfelelni. De mindegy.

2022. ápr. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:

#41

Ma reggel egy másik kérdés alatt pörgött fel nagyon ez a háztartásbeli-téma, szerintem az ihlette ezt a kérdést.

2022. ápr. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
68%

Teljesen mindegy ez egy meddő vita. 10 emberből 9-nek a házimunkáról a gyereknevelés és a takarítás-főzés jut az eszébe.

De ha valaki ezzel akar szórakozni írjon ki róla egy kérdést kinek mit jelent a háztartás fogalma.

Vannak jó páran akik idős rokonokat meg autista gyereket nevelnek de ez arányilag elenyésző.

Ebben az esetben kemény dió, de ha erre lett volna kíváncsi akkor odaírta volna példának.

2022. ápr. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:
64%

#43

Szerintem nem annyira elenyésző azok száma, akik segítik így vagy úgy az idős rokonokat. Kvázi minden idős ismerősömet olykor-olykor segítik a gyerekei, unokái.

2022. ápr. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
66%

Ne legyen már ennyire értetlen a fejed! Amiről írsz, hogy olykor-olykor segíti az nem intenzív betegápolás napi 24 órában.

Össze-vissza beszélsz.

2022. ápr. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:

#45

Nem beszélek össze-vissza. Arról beszélek, hogy a háztartásbeliség KISMILLIÓ különböző dolgot jelenthet.

És nem, nem elenyésző azok száma akiknek heti párszor kell idős rokonnak segíteni. Nyilván nem csak a 0-24 ápolás és pelenkázás van, de bizony az is idő ha be kell neki vásárolni, elvinni kezelésre, elvinni vizsgálatra, fát hasogatni neki, újratelepíteni a számítógépét, lenyírni a füvet neki, stb. Mégis miért lenne elenyésző azok száma, akik ennyit szoktak segíteni a saját anyjuknak/apjuknak???

2022. ápr. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:
50%

Nem tudom de én befejeztem veled bocsi :)


Ha valaki heti párszor segít egy rokonának az nem háztartáseli munkakör és nem teljes állás. Tehát nem ide tartozik.


Most akkor dönts már te is mivel érvelsz, mert eddig nem olykor-olykor alkalmakról volt szó hanem itt dühöngtél, (ha egyáltalán te voltál, mert én már nem tudom) hogy már pedig ha beteg rokonokat meg gyerekeket kell ápolni akkor nincs megállás, most meg heti párszor segít valaki valakijének.


Ha valaki heti párszor segít valakijének akkor az még dolgozhat mellette, de aki napi 24 órában el sem tud mozdulni egy fekvőbeteg mellől az nem tud.

A kérdés egyértelműen azokról szólt akik a háztartáson kívül nem dolgoznak. Vagyis az ápoltjuk mellett folyton ott kell lenni.

És erre írtam, hogy ez elenyésző, nem ritka, de akkor sem annyira gyakori eset, hogy mindekinek ez jusson elsőre az eszébe.

2022. ápr. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:

#47

De, a "háztartás"-hoz hozzátartozik más is a takarításon kívül, akkor is ha neked nem tetszik. :D

Ha nem tűnt volna fel akkor a korábbi példám egy PÉLDA volt, amivel azt akartam érzékeltetni hogy a háztartás nem feltétlenül csak abból áll hogy elindítom a mosógépet. :D

Nem tudom mi ennyire érthetetlen azon, hogy heti 3x2 óra segítés idős rokonnak PLUSZ a takarítás PLUSZ a gyereknevelés PLUSZ a kertészkedés PLUSZ még kb 6millió másik lehetséges dolog az bizony fel tud érni egy teljes állással - sőt, megerőltetőbb is annál. Nem tudom ezt miért kell foggal-körömmel tagadni meg kiforgatni... :D

2022. ápr. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:
50%
Én meg azt nem értem ezt a kommentet miért kellett végigröhögni.. De szerintem még te magad sem érted.
2022. ápr. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:
0%

Egyébként lehet neked hozzátartozik mert mindenkiről neked kell gondoskodnod, de másnak meg nem, szerencsénkre nem a te életedet kell élnünk.

Na ezen röhögd szét magad! Meg a lehangoló sorsodon.

2022. ápr. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!