Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért csak annak jár a karácso...

Miért csak annak jár a karácsony, akinek van gyereke?

Figyelt kérdés

Vendéglátásban dolgozok. Amiért nekem nincs gyerekem, már nem is ünnepelhetem a karácsonyt, mert be voltam osztva. Kértem, hogy legalább a 25-e legyen szabad, de nem. Én dolgozok helyettük is, ezt ők nem dolgozzák le semmikor.


Akinek nincs gyereke, annak nincs családja, nincs kivel ünnepelni? Van apám, anyám, párom, tesók, unokatesók, unokahúgom.


Nem tervezek gyereket.


2022. dec. 27. 11:22
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
51%

Én dolgozok helyettük is, ezt ők nem dolgozzák le semmikor.


Nekik egy vagy szabadság vagy pihenőnap. Amikor neked lesz kiadva, ők fognak dolgozni.

2022. dec. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
82%
A vendéglátásban mindig ez volt/van/lesz. Ha nem tetszik, akkor váltani kell.
2022. dec. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
18%

Nem annak jár a kaácsony, kinek van gyerek, hanem a gyereknek!

Másrészt minden valamennyire is gondokodni képes ember tudja, hogy a vendéglátás - meg egy csomó más foglalkozás - azzal jár, hogy az ünnepeken át is kell dolgozniuk.

Másrészt miért kellene ledolgozniuk? Gondolom, szabadnapot vesznek kis.

2022. dec. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
13%

Nosza, akkor vállalj te is gyereket, és akkor megkapod a karácsonyt.

Ja, hogy akkor sokkal több mindenről kell lemondanod?

Én kérek elnézést...

2022. dec. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
84%

Ezt ismerem, én is szakácsként dolgozok, a családos emberek nincsenek tekintettel az egyedülállókra, tehát ők azzal a kifogással jönnek hogy mivel családdal akarják tölteni az ünnepeket, ezért amig élsz te köteles vagy minden fontos ünnepnapon dolgozni, míg ők szabadságot felmentést kapnak azokra a napokra. Tehát a szar ünnepnapokat vállalják, pl március 15, vagy október 23.

De a valós ünnepnapokon, újév, és karácsony, augusztus 20, ők akarnak szabqadok lenni.


Itt nem lehet mást csinálni mint te is hazudol, pl ha vannak még szüleid vagy testvéred hazudni hogy velük töltöd te is végig.

2022. dec. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
97%

Nálunk is folyamatos üzem van (közlekedés). Sem előtte, sem abban a 10 évben, amikor én csináltam a beosztást, és azóta sem foglalkoztunk ezzel. Ahogy következik, úgy jöttek.

Aki akarja, cserélje el.

2022. dec. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
22%

5, és?

Majd ha neked lesz gyereked, te leszel otthon

Én ápolónő voltam sokáig, soha nem volt vita. Szenteste otthon volt, akinek gyereke volt. Cserébe dolgoztunk karácsony napján, mikor az idősebb kollégák az unokákat várták.

2022. dec. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
93%

Én hagytam már ott munkahelyet azért, mert igazságtalan volt a szabad napok kiadása.

2 "brigád" dolgozott a helyen, arról volt szó, hogy az ünnepeket felváltva visszük. Amikor a harmadik karácsonyt is a mi csapatunkra osztották, akkor felmondtam.

2022. dec. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
11%

Aki lepontozta a #4-es válaszomat, az érvelni is tud, vagy csak a lepontozásig tart a tudomány?


Amíg világ a világ, a (kis)gyerekes szülők lesznek előnyben részesítve a karácsonyi/húsvéti szabadságolásokkor. És azért az is hozzátartozik a történethez, hogy gyerek mellett nem fenékig tejfel az élet, legalább már ezt ne sajnáljuk tőlük...

2022. dec. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
83%
Már nem azért a két forintért, de a gyerekvállalás egyéni döntés, amit az ember önszántából hoz meg, hadd ne kelljen már sajnálni őket, hogy “jaj mennyi mindenről kell lemondaniuk”. Ők akarták, ők dolguk megoldani, de attól még ez nem jogosítja fel őket arra, hogy pl a munkahelyen bármi előnyt kapjanak a gyerekre hivatkozva!
2022. dec. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!