Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért csak annak jár a karácso...

Miért csak annak jár a karácsony, akinek van gyereke?

Figyelt kérdés

Vendéglátásban dolgozok. Amiért nekem nincs gyerekem, már nem is ünnepelhetem a karácsonyt, mert be voltam osztva. Kértem, hogy legalább a 25-e legyen szabad, de nem. Én dolgozok helyettük is, ezt ők nem dolgozzák le semmikor.


Akinek nincs gyereke, annak nincs családja, nincs kivel ünnepelni? Van apám, anyám, párom, tesók, unokatesók, unokahúgom.


Nem tervezek gyereket.


2022. dec. 27. 11:22
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
20%

Szerintem 1 nap a karácsonyból mindenkinek járna. Viszont a kisgyerekeseknek adnám a 24-ét, mert jellemzően az a legszűkebb család, az ajándékozás napja, ezt az első napot hadd töltse a gyerek a szüleivel. Kamaszoknál már nagyjából tökmindegy, a felnőtteknek pedig végképp nem nagyobb esemény a 24-e, mint a 25-e vagy 26-a. Idős szülőkkel, testvérekkel a másik 2 nap is elég összejönni.

Voltam egyedülálló, dolgoztam végig a 2 ünnep közt, és dolgoztam szilveszterkor is (nálunk karácsonykor, ünnepnapokon senkinek nem kellett), engem nem zavart. Szívesen hagytam meg a szabadság lehetőségét ezeken a napokon olyanoknak, akiknek jobban kellett. Ha fakultatívan karácsonyi meló is lett volna, abból is bevállaltam volna 2 napot. Akár a 24-ét is, ha késő délután hazaérek, nekem az elég.

2022. dec. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
92%

Amúgy én azt nem birom hogy viszont a pénz is kell nekik tehát a kölykösök úgyvannak hogy ők nem dolgoznak húsvétkor, karácsonykor. Viszont az értéktelen ünnepnapokon arra hivatkoznak hogy mivel a tiéd volt sok ünnepnapos pénz ezért most ők következnek, tehát gyakorlatban ugyanannyi pénzt kapnak mint én, de cserébe a jó ünnepnapok mind szabadok számukra.


Mert öszintén egy október 23 vagy március 15, mire jó ha szabad???

Nem ünnep

2022. dec. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
98%

A kérdésben szó nincs róla, hogy a beosztásnál figyelembe veszik ki, mikor menne. Itt konkrétan annyiról van szó, hogy mivel a kérdezőnek nincs gyereke, így úgy gondolják neki mindig rendelkezésre kell állni, neki egy nap sem jár a karácsonyból, mert hát a másiknak kölyke van. Kérdezem én: kit érdekel? Nyilván rajtuk kívül. A gyermektelen is valakinek a lánya/fia, feltételezhetően neki is van családja, szülők, tesók, rokonok, férj/feleség, barát/barátnő, miért is járna jobban a gyerekesnek ez a nap?! (vagy bármelyik másik?)

Ráadásul a kérdező egyik kommentbe írta, hogy 4 éve minden évben ez megy. Azért a lófsznak is van vége. Ez színtiszta diszkrimináció. Te mehetsz, mert ügyesen kitoltál magadból egy gyereket, te nem, mert te nem szültél. Én már rég otthagytam volna amúgy az ilyen munkahelyet.

2022. dec. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:
99%

“Na, hát ezért nincs gyereked.”


Vagy talán azért - most kapaszkodj meg -, mert nem kell neki gyerek. Hihetetlen, ugye? 😱

2022. dec. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
89%

"Na, hát ezért nincs gyereked"


Nem kell a vergődésed, te fejfájás. Azért nincs gyerekem, mert nem akarok. Ne aggódj, veled ellentétben az én kezem nem csak azért kérték meg, mert véletlenül felcsináltak. Szívesen!

2022. dec. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
88%
Ennél a kérdésben szereplő szituációnál talán már csak az a szánalmasabb, mikor megjelenik a sok momzilla, aki ép ésszel képtelen felfogni, hogy nem mindenkinek álmai netovábbja szétkúrni a testét egy gyerek miatt, akivel aztán hosszú-hosszú éveken át szív, mint a torkosborz, a nyugalma, az idegrendszere, a pénztárcája, sokszor a házassága is bánja az egészet. Valamiért az ő fejükben az a tévképzet fogalmazódik meg, hogy kivétel nélkül mindenki akar kölyköt és még ők szánakoznak, hogy “bezzeg neked senki nem csinál”. 🤦🏻‍♀️ Irtó gáz.
2022. dec. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:
5%

Az egész élet igazságtalan.

De amúgy lehet menni gyárba pl, ott senki nem melózik.

2022. dec. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:
18%

Most függetlenül némely gyerekes szülő arroganciájától, ugyanolyan visszataszító némely gyermektelen illető megnyilvánulása is, ugye.

Másrészt a magánügy vs közügy kérdése, egy társadalomban minden magánügy közüggyé válik hosszútávon.

2022. dec. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:
93%
Csak az ő haraguk meg lehet érteni. Minden is a gyerekeseknek van ígérve, pontosítok, akiknek most kicsi a gyereke. Hogy valaki 15-20 éve szült, az le van szarva már ugyanúgy. És az 1 gyerekesek is kezdenek kiesni a fánkos tálból. Ezeknek meg mindenre is van kedvezmény, megy a nyalás a többiek rovására és még ezt is kevesellik. Undorító. És az a legundorítóbb, hogy pont ezek osztódnak a leggyorsabban, nem az értelmiség.
2022. dec. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:
17%
Vendéglátásban eleve szívás dolgozni, kivétel, ha van valami jól menő venglátóhelyed. Pont olyan, mint a többi szakmunka vagy betanított munka. Te vagy az igahúzó és csinálod a nagy pénzt a tulajnak, a te meg csak gombokat kapsz ebből és ünnepekkor mehetsz melózni. Ha ragaszkodsz ehhez a munkakörök, akkor csinálj egy saját helyet és akkor mindjárt szebb lesz az élet. Vagy képezd magad és akkor mehetsz irodába és garantáltan semmitse kell csinálni az utolsó 2 hétben.
2022. dec. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!