Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért csak annak jár a karácso...

Miért csak annak jár a karácsony, akinek van gyereke?

Figyelt kérdés

Vendéglátásban dolgozok. Amiért nekem nincs gyerekem, már nem is ünnepelhetem a karácsonyt, mert be voltam osztva. Kértem, hogy legalább a 25-e legyen szabad, de nem. Én dolgozok helyettük is, ezt ők nem dolgozzák le semmikor.


Akinek nincs gyereke, annak nincs családja, nincs kivel ünnepelni? Van apám, anyám, párom, tesók, unokatesók, unokahúgom.


Nem tervezek gyereket.


2022. dec. 27. 11:22
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:
87%

51,

Mondjuk egy irodában is dolgozni kell folyamatosan, a home office sem nyugalmas, folyamatos meetingek is ami igencsak stresszes tud lenni.

A vállalkozás meg még ennél is stresszesebb, egy vállalkozónak rengeteg fönöke van(a vevők) akiknek meg kell felelni, törvényi háttér stb.

2022. dec. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:
98%
Az én munkahelyemen nem elég, hogy annak van mindig minden elnézve, akinek gyerekei vannak, de már a nagymamák seggét is nyalják... :/ "Mert nekem sütnöm kell, nekem ott az unoka, blabalabla." mindezt úgy, hogy minden nap, minden héten látja a szaros unokáját. Más meg le van .arva, gebedjen bele a melóba. Nem értem.
2022. dec. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:
100%

Szintén folyamatos üzemben dolgozok, vendéglátás után :)

Én örömmel dolgozom karácsonykor, mert annyira nem érdekel a dolog. Szüleimmel megajándékozzuk egymást január elején.

De mikor a karácsony mindhárom napját kivevő kolléga megpróbált bele guilt-trippelni abba, hogy vállaljam már át a szilvesztert meg a január elsejét, meracsalád, akkor kicsit pofán röhögtem. Volt ideje ünnepelni a családdal karácsonykor, én hadd ünnepeljem meg a szilvesztert cserébe.

2022. dec. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim ***** válasza:
100%

52-es, amúgy ez az. Nekem a családom (már a szüleim, nagymamám, unaktestvéreim) 4 órára laknak. Nem elég egy nap, hogy meglátogassam őket, igazából kettő se, mert amint végetér egy 5-6 napos blokk (azért nem hetet mondok, mert random napokon dolgozunk), kell egy fél nap, hogy kimossam a munkaruhám, bevásároljak, kitakarítsam a lakást, stb. Szóval kb. fél évente látom őket, mikor szabit veszek ki, hogy menjek.

És akkor sír nekem valaki, hogy neki látnia kell a vele egy városban élő rokonait, akivel literálisan bármikor találkozhat munka után, a velem egy városban élő barátaimat én is hetente látom... Hát how about no :D

2022. dec. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim ***** válasza:
100%

Én is szívesen viszem a túlórákat és a két ünnep közötti napokat, mert dupláját adják nálunk. De nem szeretem, ha nem illetnek meg ugyanazok a jogok, mint egy ugyanolyan munkaerő, mint amilyen én vagyok.


Szellemi munkakörben vagyok, rengetegszer "károsítottak" már meg a gyerekesek és azt is elítélem, aki ezt hagyja nekik. Mikor az én munkám minősége is szar miattuk vagy mikor nem lehet rájuk számítani, mert hirtelen lelépnek, home officeban elérhetetlenek, egyik napról a másikra vesznek ki hirtelen szabit... Nem is értem, milyen főnök az, aki ilyeneket megenged, főleg projektzáráskor. Felháborító és nevetséges, hogy ilyeneknek vagyunk kitéve. Volt, hogy felvettek 4 gyakornokot a csapatba és a felettesünk úgy gondolta, hogy 2 hónap alatt lövi el az összes szabiját év végén gyerekezős kirándulásra meg karácsonyozásra és ezt novemberben tudatta velünk. Azt sem tudtuk, mit hogy csináljunk, elérhetetlen volt, pedig az ő feladata lett volna mentorálni a gyakotmokokat is. Álltunk ott ketten, mint egy fasz, 12 órákat ültünk benn a másik főállású kollégával, mert cserben lettünk hagyva a szarban. Na ezt többet nem csinálom, azonnyomban mondok fel ott, ahol ezt engedik, miközben nekem a nyári szabijaimat márciusban be kellett már írnom, hogy elfogadják.

2022. dec. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:
98%

Ku..ara fel se vennék gyerekest.

Vagy alkalmazkodjon mint a többi

2022. dec. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim ***** válasza:
100%
Én teljesen megértelek. Sajnos minden munkahelyen ez van, nemcsak a vendéglátásban, hogy tolják maguk előtt a gyereket előre, mint valami pajzsot és elvárják, hogy kivételezzenek velük. Minden iskolai szünetet kivesznek a gyerekre hivatkozva, két ünnep között nem dolgoznak, szombati munkanap is nekik legyen szabi a gyerek miatt (amikor egyébként iskola óvoda ugyanúgy van, de mindegy...). Ők mindent elvárnak, hogy nekik minden járjon, de amikor más akarna kérni, hogy hagy menjen most ő, akkor vérig vannak sértődve. Nővéreméknél ugyanez. Szeretne kivenni nyáron ő is egy hét szabit, hogy elutazhasson a párjával kicsit pihenni és rögtön mint a sáskák megjelennek, hogy jaj ne már, akkor mi lesz a gyerekükkel, ha nekik kell dolgozni menni. És persze nekik a szabadságuk is több még több pénzt is kapnak a gyerekek miatt még van mellette egy csomó támogatásuk és még ezek ellenére is ők sírnak állandóan mindenen.
2022. dec. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!