Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért csak annak jár a karácso...

Miért csak annak jár a karácsony, akinek van gyereke?

Figyelt kérdés

Vendéglátásban dolgozok. Amiért nekem nincs gyerekem, már nem is ünnepelhetem a karácsonyt, mert be voltam osztva. Kértem, hogy legalább a 25-e legyen szabad, de nem. Én dolgozok helyettük is, ezt ők nem dolgozzák le semmikor.


Akinek nincs gyereke, annak nincs családja, nincs kivel ünnepelni? Van apám, anyám, párom, tesók, unokatesók, unokahúgom.


Nem tervezek gyereket.


2022. dec. 27. 11:22
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
77%
20, és akit zavar, hogy ünnepnapon munka van, miért megy a vendéglátásba?
2022. dec. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
100%

21.


A felvetés jogos. De a vendéglátásban is ki lehetne osztani a szabad napokat igazságosan.

A párom is vendéglátásban dolgozik évek óta. Náluk megoldják, hogy az ünnepek alatt mindenkinek ugyanannyi szabadnap/munkanap legyen.

2022. dec. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 A kérdező kommentje:
Ki mondta, hogy azzal van bajom, hogy ünnepnapon munka van? Nem azzal van bajom (nyilván nem egy szerencsés helyzet), de az, hogy már 4. éve, hogy én dolgozok karácsonykor, és rám van kiabálva, hogy nekem nincs családom, az gyomorforgató. Kapják meg a 24-ét a karácsonyozásra, meg a húsvét egyik napját, esetleg a pünkösdöt, de nem minden kics.szett ünnepet, hogy mondván nekik karácsony van. Én meg rohadjak a munkahelyen minden ünnepen.
2022. dec. 27. 12:20
 24/57 anonim ***** válasza:
100%
#21 engem pl nem zavar hogy időnként ünnepnapon dolgozni kell, amennyiben ez korrekt, pl idén én karácsonykor dolgoztam, cserébe a szilveszter az enyém. Mindenki választhatott hogy vagy szilvesztert vagy karácsonyt akart. Az is csak egy ünnepet kapott akinek gyereke van. Ez így korrekt. Ha nekem mindkét ünnepen dolgoznom kellene hogy a gyerekesek otthon bulizhassanak én is felmondanék a fenébe. Tehát nem derogál ünnep alatt dolgozni, ha nem az összes ünnepnap alatt dolgozni kell, tudod a pacikukinak is van vége.
2022. dec. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
36%
22, én dolgoztam az eü-ben elég sok ünnepen. Most már nincs kicsi gyerekem, simán vállalok szentestét, bármit. Mert amikor nekem volt ovisom, kisiskolásom, vállalták mások. Ez normális helyen így működik. Szilveszterkor is megyek, hadd menjen buliba a fiatal.
2022. dec. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
12%
Csepp logika azért van benne hogy miért így csinalják.
2022. dec. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
98%
Ó... Dolgoznál nálunk! Itt meg akit beosztanak, annak az a baj, hogy nincs otthon, akit meg nem, annak az, hogy nincs dupla pénz. Szóval hülyéknek nem lehet igazságot osztani. Az az igazság, hogy nálunk megbeszéljük, már akivel lehet normálisan beszélni. Vagy az egyik vagy a másik nap menni kell. Akinek fontos a 24. a készülődés miatt, az jelzi. Van akinek a 23. is megfelelő a sütéshez vagy olyan a párja, hogy ő megfőz. Nincs két egyforma érdek. Akinek meg nagyon nem fekszik az ünnepi munkavégzés az szabi vagy táppénz. A gyerekes kifogást én sem szeretem. Mi is megoldottuk mindig, akár egy nappal előbb vagy később. A gyerektelen is valaki fia vagy lánya, akit várhat a szülő, mitől lennék különb én meg az én gyerekem? Szóval normális helyen ez megbeszélés kérdése. Nem normális helyen meg nem csak ezzel van probléma, onnan érdemes továbblépni.
2022. dec. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:
53%

Nálunk szinte az összes vendéglátó egység bevolt zárva.

Amúgy nem kötelező se gyereket szülni, se ilyen heleny dolgozni. Mindig is a gyerekesek élvezték az elsőbbséget és azt ne mond, h most tudtad meg...

2022. dec. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
69%

Mert hagyod.


Ne félj, mikor a kölkesek velem akarták játszani ezt a sportot, megmondtam, hogy nem, kicsim, én most megyek haza a családomhoz, te meg azt csinálsz, amit csak akarsz. Legalább a kölköd megtanulja, hogy nem lehet mindig mindent.


A f*sznak is van ám vége. Viseljem el, hogy egész évben retek munkát végeznek, mert oda sem bírnak figyelni rendesen, későn jönnek, korán mennek, otthagynak a szarban, gusztustalan sztorikat mesélnek ebédnél a szarós-hányós lárvájukról, behozzák a nyakunkra és még karácsonykor ia tartsam miattuk a hátam? Az apjuk tarka faszát, azt.


Ha a szüleim ezt meg merték volna csinálni anno, úgy vágták volna ki őket tizedéért a munkából, mint a huzat. Ne vicceljünk már. Túléli a kis pulyaláda, hogy az anyja egy nappal később tartja a karácsonyt.

2022. dec. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
89%
A betegszabival kinyalhatják a seggem. Ha beteg vagyok, mindenki leszarja a szabadnapjukat. 🥳
2022. dec. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!