Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért csak annak jár a karácso...

Miért csak annak jár a karácsony, akinek van gyereke?

Figyelt kérdés

Vendéglátásban dolgozok. Amiért nekem nincs gyerekem, már nem is ünnepelhetem a karácsonyt, mert be voltam osztva. Kértem, hogy legalább a 25-e legyen szabad, de nem. Én dolgozok helyettük is, ezt ők nem dolgozzák le semmikor.


Akinek nincs gyereke, annak nincs családja, nincs kivel ünnepelni? Van apám, anyám, párom, tesók, unokatesók, unokahúgom.


Nem tervezek gyereket.


2022. dec. 27. 11:22
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
89%
Nem járt, ugyanúgy bent rohadtunk évekig már 25-én felszerelkezve a karácsonyi maradékokkal és két ünnep között és 31-én délig és két ünnep között is. Nem érdekelt senkit, hogy kisgyerek van és idős ellátandó szülő.
2022. dec. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 anonim ***** válasza:
85%

9-es


Gyereket mindenki önként vállal, a vele járó nehézségekkel együtt. A gyerekvállalás csak a szülők dolga, nekik kell megoldani. Nem igazságos, hogy miattuk ki van tolva a gyerektelen kollégákkal.

2022. dec. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 anonim ***** válasza:
76%
9, nem kötelező gyereket vállalni, aki pedig csak sajnáltatni tudja magát, mert szabad akaratából gyereketvállalt, vagy azt hiszi, hogy emiatt ő kiváltságokat érdemel, az inkább ne is szaporodjon.
2022. dec. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:
91%
A vedéglátás mindenkinek ilyen. A tesóim is abban dolgoznak, mindegyiküknek kicsi gyerekeik vannak, mégis dolgozniuk kellett karácsonykor.
2022. dec. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 anonim ***** válasza:
95%

Őszinte leszek, én szívesen bevállaltam ezeket a műszakokat, de a "nekem gyerekem van, ezért különleges bánásmódban részesülök" felfogástól én is agyf.szt kaptam. Kb én vittem egy idő után az összes sz.r műszakot, mert nem szültem gyereket, ha egyszer azt mondtam, hogy nem vállalok be egy cserét vagy csak az egyik ünnepen szeretnék szabad lenni, akkor a vezetőség megértette, de az anyukák már jöttek is nekem, számonkértek. Egy idő után kvázi 0 magánéletem volt, mindig lehetetlen időkben melóztam, szerencsére ki is kerültem abból a légkörből.


Szerintem ez úgy egészséges, hogy tiszteletben tartják a nem gyerekesek azt, hogy a gyerekes dologzóknak több otthoni feladatuk van, de cserébe a gyerekes szülőknek meg azt kéne tiszteletben tartaniuk, hogy attól, hogy annak is lehet munkán kívül élete, akinek nincs gyereke. Ezer másik okkal lehet elfoglalt munkán kívül is az ember, és ha már a gyermektelen munkatárs ilyen rugalmas miattuk, egy-két alkalommal nézzék el neki, hogy ő is szeretne egy kis magánéletet élni.


Amit írtál a szabadnapokról az bennem mindig felviszi a pumpát. Nem szerettem sohasem amikor kaptam magam mellé egy munkatársat, aki mindig úgy tekintett egy szabadnapomra, mintha én lógnék a munkából, az orra alatt morogta, hogy mennyi munkája volt, amíg én ide-oda mászkáltam. Én se írkáltam be például a nyaralásos képei alá, hogy "Én meg közben úsztam a munkában.". Évente x szabadnap jár mindenkinek, ha ezt kivette és a munkahely elfogadta, onnantól kezdve azt neki nem kell utólag ledolgoznia, és rosszul sem kell éreznie magát azért, mert addig a munkatársai dolgoznak. Majd amikor a munkatársai szabiznak, ő fog dolgozni helyettük.

2022. dec. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 anonim ***** válasza:
90%

#9 Például én az előbb.

"Amíg világ a világ, a (kis)gyerekes szülők lesznek előnyben részesítve a karácsonyi/húsvéti szabadságolásokkor." Ez az, amin változtatni kell. Gyerek nélkül sem fenékig tejfel az élet, legalább már ezt ne sajnáld tőle. Az meg hogy csak azért vállaljon valaki gyereket, mert a munkaadói igazságtalan barmok, egy fejfájdító hülyeség...

2022. dec. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 anonim ***** válasza:
13%

#13, ki sajnáltatja magát? ...

Itt az, aki gyereket nem vállal, de minden szabadságot magáénak akar, aztán sír, ha nem jön össze...


Bármennyire meglepő dolgot mondok, de a munkahelyen a főnökök is emberek (talán még szülők is), és nagy valószínűséggel karácsonyt is tartanak, így aztán egyáltalán nem meglepő, hogyha a gyerekeseknek előbb adnak szabadságot karácsonyra, és a gyermekteleneknek osztják ki a munkanapot, mert dolgozni meg kell.

2022. dec. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 anonim ***** válasza:
97%
#17 Igen, pont ezt a gusztustalan szokást kell megszüntetni. Egy gyerekesnek se jusson előbb szabadnap karácsonyra, mint gyermektelennek, nekik is legalább annyira jár a szabad karácsony.
2022. dec. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 anonim ***** válasza:
87%
Épp hogy a gyerekesek sajnáltatják magukat, mert “brühühü nekem gyerekem van, mennyi mindenről le kellett mondanom”. Mindenkinek egyéni szoc.problémája, hogy ÖNKÉNT gyereket vállalt, akkor a felelősséget és a lemondást is vállalja, ami ezzel jár, ne különböző előnyeket akarjon kicsikarni a gyerek mögé bújva! Annak is van élete és lehet családja, akinek gyereke nincs, szóval baromira gáz, aki azért akarja magát felmentetni az ilyen jellegű ünnepnapok alól, mert ő kinyomott magából 1-2 kölköt…. nem volt kötelező!
2022. dec. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 anonim ***** válasza:
90%
Eleve nem értem, hogy az, akinek gyereke van, és úgy érzi, a karácsony már pedig jár neki szabadnapként, miért nem olyan állást vállal, ahol ez alapvetően jár?... neki kéne elsősorban biztosítani ezt magának, nem másoktól elvárni, hogy úgy táncjanak ahogy ő fütyül, csak mert ő úgy döntött, nem húz gumit...
2022. dec. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!