Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi ez a mai munkáltatóknál a...

Mi ez a mai munkáltatóknál a nyelvvizsga mánia? Akkor is kérik amikor kb soha nem kell nyelvtudás (pénzügy és könyvelés terület)

Figyelt kérdés

2023. jún. 7. 08:00
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
86%

Pénzügyön dolgozom és mindennap használom esetemben az angolt.


Már csak abból kiindulva, hogy ha valakinek nem megy a nyelv, pl. egy idegen nyelvű számlát sem tud lehet értelmezni 100%-osan, az említett területek pedig elég gyakran találkoznak ilyesfajta dolgokkal, persze kivétel ha egy 100%-ban magyar cégről beszélünk, aki 100%-ban magyar dolgokat vesz (de szerintem ez egy elég ritka dolog).

2023. jún. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
97%
Lehet hogy telített az a piac így szűrik ki az embert.
2023. jún. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
24%
Több munkahelyen megfordultam, ahol nyelvtudásra volt szükség, de soha senki nem kért tőlem nyelvvizsgát.
2023. jún. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
8%
Dettó mint a 3as. Ha nyelvtudást kérnek, akkor se a papír érdekli őket.
2023. jún. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim válasza:
25%

Én azt nem értem miért van még mindig valaki meglepődve azon, hogy a nyelvtudást olyan alapnak tekintik, mint a jogsit... Mindkettő nélkül lehet élni, de sokkalta macerásabb.


Én már csak azért sem értem, mert már a mindennapi élethez is kell angol tudás, nem hogy munkához... Saját szüleimen látom, hogy sajnos megküzdenek ezzel, mert nekik még orosz volt...

2023. jún. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
86%
Pénzügyi, könyvelői vonalon pont elég gyakran van szükség az angolra.
2023. jún. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 A kérdező kommentje:
Számlát lehet értelmezni alap nyelvtudással is.
2023. jún. 7. 08:40
 8/63 anonim ***** válasza:
12%

Mi ez, hogy a mai munkáltatóknál?

Ember, már több éve a jobb munkahelyekre alapkövetelmény egy középfokú nyelvvizsga. Ha neked nincs, így jártál. Meg lehet csinálni. Én úgy mentem érettségizni, hogy volt egy középfokú nyelvvizsgám. Nem rinyálni kell, hanem tanulni és fejleszteni magad.

Egyébként pedig nehogy felháborodjál azon, hogy nyelvvizsgát kérnek egy olyan világban, ahol már szinte az óvodások is tudnak angolul.

2023. jún. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
94%

Én is azt látom, hogy ilyen területre nyevvizsga elvárással hirdetnek.

Direkt lecsekkoltam, értehetlen a munkát illetően az elvárás.

Kis magáncégek, vagy vállalkozók.

Én azt gondolom, ha nem nemzetköziben dolgozó a cég, akkor egyszerűen csak szűrő.

Úgy mint évtizedekkel ezelőtt az érettségi.

Természetesen multiknál ebben a szektorban is alap a nyelvtudás. Sőt az adott nyelven negy a hirdetés.

De, hogy Tóthné Röcsögefalva Jolánka egyéni vállalkozó Bivalyherélő-alsón miért kéri? :D

2023. jún. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 A kérdező kommentje:
Szerintem inkább azért kérik mert trendi és presztízs. Kis magyar kkv-nak kb 90%-nak nem is kell, mert az ügyvezető sem tud semmilyen idegen nyelven.
2023. jún. 7. 08:54
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!