Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek, ha a felmondási...

Mit tegyek, ha a felmondási időm alatt a kollégáim/főnököm bosszúból verbális és érzelmi bántalmazásokkal akarnak megtörni?

Figyelt kérdés

2 éve dolgozom a cégnél, a közelmúltban átszervezés miatt volt pár jövés-menés és mostanra én lettem a leggyengébb láncszem szakmailag és személyiségileg is. Régebben se éreztem már magamat odavalónak, de mostanra annyira rossz már, hogy 3 napja beadtam a felmondásom.


Azóta folyamatosan masszív bicskanyitogató megjegyzéseket tesznek rám, köpködnek, kutyának néznek, egyértelmű hogy érzelmileg meg akarnak törni amiért otthagyom a céget. És ez egy irodai munka, nem prolikkal dolgozom együtt.


Valamelyik nap a feleségem és gyermekem kontextusában volt egy komoly szexuális jellegű sértegetés (nem írom le) ami miatt a sírógörcs és verekedés között próbáltam egyensúlyozni. Főnököm szintén vegzál, irreálisan dobálja nekem a feladatokat, felmondásom óta drasztikusan többet mint a többieknek. Szabadságom már nincs szóval nem tudok semmit kivenni, tb pedig nem játszik meg semmi bajom úgyse írna ki a háziorvos 1 hónapra.


De ezt ép ésszel nem tudom felfogni, azt se, hogy bírom még ki a maradék 27 napot.

Ti mit tennétek most a helyemben, hogy ne szenvedjek ennyit?



2023. nov. 18. 10:48
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

#10: Ha nem megyek be, fegyelmivel kirúgnak aminek az indoklását a rózsaszín munkakönyvembe (amit a következő helyen le kell adnom, hogy igazoljam hol dolgoztam a CV-m szerint) pedig beírják és kívánhatsz utána sok szerencsét, hogy valaki így vegyen fel...

Vagy ezt mégis hogy értetted?

2023. nov. 18. 19:32
 12/25 anonim ***** válasza:
Munkaügyi bíróság.
2023. nov. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
A betegállományt választottam. Kicsináltak volna 16 év munkaviszony után. Őszintén megmondtam az orvosomnak, hogy mi a szituáció. Látta, hogy kiégtem. Sőt, tanácsolta is, hogy váltsak munkát, addig betegszabin pihenjek, mert ennek nem lesz jó vége.
2023. nov. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Mondd azt, hogy éjszakánként halálfélelmed van, össze-vissza ver a szíved, időnként az ájulás kerülget, félsz, hogy összeesel a munkahelyen, és neked annyi. Valamit hozzál össze az érdekedben!, amit muszáj komolyan vennie a dokinak is és kiír keresőképtelennek addig, amíg a vizsgálatok tartanak, ha már az őszinteséget nem tudja értékelni.
nov. 19. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Velem is kb ugyanez volt nyáron.

Én majdnem 2 hónapig táppénzen voltam, mivel nekem több hónap volt a felmondási időm.


Épp ésszel nem lehet kibírni ha terrorizálnak.

nov. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

"Ha nem megyek be, fegyelmivel kirúgnak aminek az indoklását a rózsaszín munkakönyvembe (amit a következő helyen le kell adnom, hogy igazoljam hol dolgoztam a CV-m szerint) pedig beírják és kívánhatsz utána sok szerencsét, hogy valaki így vegyen fel"

1, a rózsaszín kiskönyv nem munkakönyv, TB kiskönyv

2, nem fogják beleírni az indoklást, max, hogy igazolatlan hiányzás november 32-33-án

3, nem kötelező leadnod, azt mondod elhagytad, elveszett a postán, megette a kutya és kifognak neked állítani egy újat.

nov. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

#16:


"3, nem kötelező leadnod, azt mondod elhagytad, elveszett a postán, megette a kutya és kifognak neked állítani egy újat."

----------------------------

És akkor az ott dolgozott éveket hogy tagadom le? Mit fogok mondani a következő melóhelyen? Hogy 2 évig vakartam a pö***m otthon a TV előtt?

Vagy ilyenkor mit érdemes kamuzni? (mert nyilván azt kell majd ha nem akarok naplopónak tűnni)

nov. 21. 19:07
 18/25 anonim ***** válasza:

"És akkor az ott dolgozott éveket hogy tagadom le?"


Miért kéne letagadni? A kérdező problémája ezzel kapcsolatban a munkaviszony megszűnésének módja, nem a ledolgozott évek száma.

nov. 22. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
18: A kérdezővel beszélsz.🙂
nov. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
A kutya nem fogja tudni, hogy miért mondtál fel az előző helyen. HR-es vagyok, Magyarországon senki korábbi munkahelyeit nem ellenőrizgetik, és nem beszélnek az előző főnökkel sem, csak téged kérdeznek meg, hogy miért váltottál, arra meg azt mondasz, amit akarsz. Ausztriában, Németországban szoktak kérni előző munkahelyről referenciát, na az szívás lehet, mert ki tudja, mit kamuzik össze rólad a főnök.
nov. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!