Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a fontosabb? A büszkeség...

Mi a fontosabb? A büszkeség az önbecsülés vagy az hogy legyen miből a közértben kaját venni meg villanyszámlát fizetni?

Figyelt kérdés

11 hónap munkanélküliség után sikerült elhelyezkednem. A munkát csak azért vállaltam el mert 11 hónap után úgy le voltam égve hogy úgy voltam vele mindegy csak fizessenek.

Hát jó nagy trágya egy hely egy csomagolóüzem, ahol minimálbérért bohóckodunk.

És elvárnák persze hogy a minimálbérért még kussoljak és végjak jó pofát a túlórákhoz amit nem fizetnek vagyis ingyen dolgozunk elvárják hogy munkaruhát magam vegyek pedig szerződés szerint jár. Többi dolgozó mondja hogy van ám itt más is, majd rájövök ha egy ideje itt vagyok. Mondjuk szabi nincs csak papíron.


Vagyis a dolgozókat nettó hülyének nézik ők meg hagyják. De mit is tehetnének? Ha szólnak bármiért repülnek ott és azonnal.


Én meg nem tudom mit tegyek? Szóljak és repüljek? Vagy kussoljak és örüljek hogy 11 hónap után legalább ez van?


Vagyis mi a fontosabb? Az önbecsülés? Vagy az hogy ha bemegyek a közértbe kenyérért legyen miből kifizetni? Mert büszkeséggel meg önbecsüléssel nem lehet jóllakni, és nem lehet belőle a villanyszámlát se befizetni, valamint a lyukas seggű gatyámra se megoldás.


2015. szept. 20. 19:46
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:

"Egész életemben tudtam mi a fontos,

Az első a túlélés és lesz_rni mi kínos"

2015. szept. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 Firedoom ***** válasza:
100%
Keress masik munkalehetőséget, amint lesz jobb válts! Célszerű elore érdeklődni a tobbi munkastol, Nehogy ugyan ilyen pofaraeses legyen belole. Addig viszont kénytelen vagy dolgozni. Le is irtad: Munka nelkul kaja sincs.
2015. szept. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Büszkeségből nem tudsz megélni. Keress folyamatosan más munkalehetőségeket és az első adandó alkalommal válts.
2015. szept. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
Munkából munkát keresni sokkal jobb ómen. Kicsit nehéz, de nem megoldhatatlan: időnként még el is kérheted magad kitalált, de ellentmondást nem tűrő történetekkel (ha igazolást tudsz keríteni persze), de a maradék szabadidőd rovására is megéri olyasmit találni, ami nem ingyentúlórás. Aztán persze jó lenne valami ellenőrzésfélét izzítani rájuk, mert mégiscsak rengeteg ember szív pár tetű telhetetlensége miatt, hadd gyakoroljanak, hogy semmi szükségük nekik se arra, hogy rengeteg családot szívassanak pár garasért.
2015. szept. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
Nem akarok lekezelő lenni, de ha eddig csak ezt a munkahelyet találtad akkor miből gondolod, hogy találsz jobbat?
2015. szept. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
tanulni. nyelveket is. érdeklődőnek lenni. számtech ismeretek is fontosak. ha ez megvan akkor meg fogsz élni
2015. szept. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

Tanulni? Hát van a családban diplomás munkanélküli, aki még ilyen állást se talál mint én. Ha jönne hozzánk dolgozni szóba se állnának vele-és épp azért mert diplomás. Még ki is röhögnék.

Vagy itt vagyok én: Államigazgatási Főiskola, később Külker, majd kieg képzés PPKE-BTK.

De mindez titok ám, meg ne tudják a munkahelyen mert helyből repülök!

Úgy adtam be a jelentkezésem, hogy csak a középisk érettségit írtam be.

2015. szept. 21. 08:41
 8/33 anonim ***** válasza:
Én nem értem ha -ennyi- végzettséged van, akkor miért csomagoló üzembe vagy? Ne mond hogy legalább egy bolti eladói állást nem találsz. Ezzel simán egy Tesco-s pénztárosi munkát kapsz.
2015. szept. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:

A legfontosabb az, hogy nem haljunk éhen. Aztán az, hogy legyen tető a fejünk felett. A büszkeség és a belső dolgok sajnos kényszerűségből csak ezután jöhetnek.


Viszont folyamatosan keresnék másik helyet, mert beletörődni semmi rosszba nem szabad! Az olyan, mintha belülről meghalnál.

2015. szept. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

Ne mond hogy legalább egy bolti eladói állást nem találsz.


Na ne viccelj. Találnék. kell a halálnak. Már dolgoztam boltban benzinkúton is. Annál retkebb munka nincs. Akkor inkább irány a szénbánya.

Amikor a főnök közli a boltban hogy itt a fizud, de volt 30.000 lopáskár a hónapban, amit a két eladó közösen fizet, tehát mínusz 15 a fizudból.

Megtörtént!!


Vagy benzinkút. Egy gyökér kocsis beletolatott a pavilon üvegébe. Majd elhajtott. Kamerás felvétel volt rendszám volt de b*****szhattuk: külföldi kocsi. A kár: több százezer! és ki fizette? Hát nem a kocsis. Akkor ki? Hát mi a dolgozók. Akik semmiről se tehettek a világon.

Illetve fizettem volna, de ott is hagytam a helyet abban a pillanatban. De volt olyan dolgozó aki meg nem hagyta ott, hanem inkább fizetett.

2015. szept. 22. 08:30
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!