Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a fontosabb? A büszkeség...

Mi a fontosabb? A büszkeség az önbecsülés vagy az hogy legyen miből a közértben kaját venni meg villanyszámlát fizetni?

Figyelt kérdés

11 hónap munkanélküliség után sikerült elhelyezkednem. A munkát csak azért vállaltam el mert 11 hónap után úgy le voltam égve hogy úgy voltam vele mindegy csak fizessenek.

Hát jó nagy trágya egy hely egy csomagolóüzem, ahol minimálbérért bohóckodunk.

És elvárnák persze hogy a minimálbérért még kussoljak és végjak jó pofát a túlórákhoz amit nem fizetnek vagyis ingyen dolgozunk elvárják hogy munkaruhát magam vegyek pedig szerződés szerint jár. Többi dolgozó mondja hogy van ám itt más is, majd rájövök ha egy ideje itt vagyok. Mondjuk szabi nincs csak papíron.


Vagyis a dolgozókat nettó hülyének nézik ők meg hagyják. De mit is tehetnének? Ha szólnak bármiért repülnek ott és azonnal.


Én meg nem tudom mit tegyek? Szóljak és repüljek? Vagy kussoljak és örüljek hogy 11 hónap után legalább ez van?


Vagyis mi a fontosabb? Az önbecsülés? Vagy az hogy ha bemegyek a közértbe kenyérért legyen miből kifizetni? Mert büszkeséggel meg önbecsüléssel nem lehet jóllakni, és nem lehet belőle a villanyszámlát se befizetni, valamint a lyukas seggű gatyámra se megoldás.


2015. szept. 20. 19:46
1 2 3 4
 11/33 anonim válasza:

Ne haragudj, de ha ilyen végzettségekkel nem találsz munkát, hát magadra vess.2 diploma is, azért nyelvvizsgáznod is kellett, hogy ezeket megkapd, tehát beszélsz idegen nyelven. Nyelvtudással meg nem hiszem, hogy ne találnál akármilyen ügyfélszolgálatos melót.


Szerintem te kerülöd a felelősséget, azért vállalsz ilyen munkákat, mint benzinkút, bolt, csomagolóüzem.


Hiába, ez a vége annak, hogy már nincs a felsőoktatásban felvételi, és bárki bejuthat.


Ne haragudj, de nem tudlak sajnálni.

2015. szept. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

Hiába, ez a vége annak, hogy már nincs a felsőoktatásban felvételi, és bárki bejuthat.



Csak halkan jelzem, hogy

1) az hogy van diploma = van nyelvvizsga az igaz. Van,. Kettő is. Hogy aztán milyen nyelvtudás van a papír mögött az más kérdés. És nem lovári nyelvből tettem le. Német olasz.


2) Nincs felvételi? Hát nekem bizony volt. Írásbeli és szóbeli is. Anno az első diplomámnál az Államig Főisk-en 14x-es(!!!! utána lehet ám nézni! KSH!) túljelentkezés volt! és bejutottam. Ösztündíjjal az első 3 évben. Szóval tanultam is tán valamicskét.

2015. szept. 23. 16:36
 13/33 anonim válasza:
Hidd el az emberek többsége nem lovári nyelvből nyelvvizsgázott. 11 hónap alatt elővehetted volna a nyelvkönyveket és szintre hozhattad volna magad, ha már így dicsekszel, hogy nincs tudás a papír mögött. Te nem akarsz erőfeszítést tenni, azt gondolod, hogy van 2 diplomád, neked járna, hogy ne szakadj meg a munkakeresésben is. Áhhh. Az ilyenekből lesz az, hogy feladják, és lelépnek külföldre mosogatni, aztán meg szidják az országot, hogy élhetetlen.
2015. szept. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:

Az ilyenekből lesz az, hogy feladják, és lelépnek külföldre mosogatni,


Én tudok olyat is ám, aki 20 egykét évesen zéró álláskeresési idő után elhúzott külföldre inkább eleve meg se próbálta itthon. És jól tette? Jól.

És igen marha érdekes szitu lenne ha én kihúznék külföldre egyből lenne munkám és olyan pénzt keresnék akár padlónyalással ami itthon sose.

És élhetetlen az ország? Igen, az. IGEN AZ!

2015. szept. 24. 08:39
 15/33 A kérdező kommentje:

neked járna, hogy ne szakadj meg a munkakeresésben


Nem nekem, bárkinek járna hogy ne szakadjon meg az álláskeresésben. Ez egészséges értelmes dolgozni vágyó embernek egy normális országban nem kéne megszakadnia az álláskeresésben, még akkor se ha történetesen semmihez se ért, csak dolgozni akar.

2015. szept. 24. 08:41
 16/33 anonim ***** válasza:
Hány állásinterjún voltál, ami végzettségednek megfelelő?
2015. szept. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:

Hány állásinterjún voltál, ami végzettségednek megfelelő?



Erre két választ tudok adni.


1) Az összes olyan állásinterjún ott voltam amire behívtak.

2) Zéró. Olyan interjún ahol szakmában kerestek embert olyanra még sose hívtak be.


És ez egyben válasz a kérdésre is miért vállaltam a mostani trágya melót. Mert a boltban pénzért van kenyér, azért vállaltam. Valami kell legyen bevétel. Ha ez a trágyahalom hát ez. Ha más nincs.

2015. szept. 26. 09:45
 18/33 anonim ***** válasza:
Évek óta nem hívnak sehova. Rájöttek ők is, hogy nem az ő érdekük, és a legtöbben úgy vannak ezzel, hogy ha ezüsttálcán kapják az ajánlatokat, akkor nem becsülik a munkahelyet eléggé, ellenben magukat túlságosan is. Üdítő kivétel vagy, mert neked ehhez még ez se kell. Komolyan ennyire képtelen ötlet felemelni a seggedet és kajtatni meló után, ahogy mi itt mindannyian?
2015. szept. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:

Komolyan ennyire képtelen ötlet felemelni a seggedet és kajtatni meló után


Ember te normális vagy? Szerinted mivel töltöm minden szabad percemet? Ahogy le is írtam. Szórom az életrajzom ahova csak tudom neten is és fizikailag is.

Ennél többet mit tehetek? Az összes állásportált figyelem, midnen hirdetésre reagálok, mindenhova fel vagyok töltve ha hívnak (de nem hívnak csak iylen szutyok helyre) ugrok mint a rugó-ennél többet mégis mit tehetek?

Hm?

2015. szept. 26. 13:15
 20/33 anonim válasza:
Megnézném én azt az életrajzot... Tudod linkelni?
2015. szept. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!