Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a fontosabb? A büszkeség...

Mi a fontosabb? A büszkeség az önbecsülés vagy az hogy legyen miből a közértben kaját venni meg villanyszámlát fizetni?

Figyelt kérdés

11 hónap munkanélküliség után sikerült elhelyezkednem. A munkát csak azért vállaltam el mert 11 hónap után úgy le voltam égve hogy úgy voltam vele mindegy csak fizessenek.

Hát jó nagy trágya egy hely egy csomagolóüzem, ahol minimálbérért bohóckodunk.

És elvárnák persze hogy a minimálbérért még kussoljak és végjak jó pofát a túlórákhoz amit nem fizetnek vagyis ingyen dolgozunk elvárják hogy munkaruhát magam vegyek pedig szerződés szerint jár. Többi dolgozó mondja hogy van ám itt más is, majd rájövök ha egy ideje itt vagyok. Mondjuk szabi nincs csak papíron.


Vagyis a dolgozókat nettó hülyének nézik ők meg hagyják. De mit is tehetnének? Ha szólnak bármiért repülnek ott és azonnal.


Én meg nem tudom mit tegyek? Szóljak és repüljek? Vagy kussoljak és örüljek hogy 11 hónap után legalább ez van?


Vagyis mi a fontosabb? Az önbecsülés? Vagy az hogy ha bemegyek a közértbe kenyérért legyen miből kifizetni? Mert büszkeséggel meg önbecsüléssel nem lehet jóllakni, és nem lehet belőle a villanyszámlát se befizetni, valamint a lyukas seggű gatyámra se megoldás.


2015. szept. 20. 19:46
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
és persze fontos, hogy legyen elképzelésünk, hogy mit szeretnénk, amiből meg is lehet élni. Diplomával munkanélkülinek lenni elég gáz. nem is nagyon láttam még ilyet. állítólag létezik. jóval nagyobb esélyed van diplomával jó állást találni
2015. szept. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

Ennél többet mit tehetek?


A nullás önéletrajznál még az is több, ha te kezdesz beszélni...

2015. szept. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

Diplomával munkanélkülinek lenni elég gáz. nem is nagyon láttam még ilyet


Te troll vagy? Vagy helyből hülye? Csak ízelítő gugli kb 0,5 mp


Megdöbbentően magas a diplomás munkanélküliek aránya

[link]



Diplomások, fiatalok és munkanélküliek - mi lehet a megoldás?


[link]



Jelenleg KSH 2015. II. negyedévi jelentés kb 20.000 diplomás regisztrált munkanélküli van!

Mondom regisztrált!

Aki nem regisztrált az benne sincs! ezek menniyen vannak? Ki tudja?

Aki kihúzott külföldre mert itthon semmit se talált benne sincs. Ezek mennyien vannak? Sok sok ezren.

2015. szept. 26. 15:33
 24/33 A kérdező kommentje:

A nullás önéletrajznál még az is több, ha te kezdesz beszélni...


Aha. És hogy és kinek kezdjek beszélni ha be se hívnak sehova?

2015. szept. 26. 15:33
 25/33 anonim válasza:

Mondhatod, hogy trollok vagyunk, de sajnos nekem, és szerintem a másik hozzászólónak is ez a véresen komoly véleménye.

Hidd el nem azért járunk ide, hogy beléd kössünk.

A fő probléma nem is veled van, hanem azzal, hogy a hozzáállásod nem csak a te hozzáállásod, hanem pontos lenyomata a mai magyar 20-35 év közötti korosztály nagy százalékának.

Azt hiszitek, nektek az élettől alanyi jogon JÁR minden.



Vége a középsulinak, nem tudom mit akarok az élettől, elmegyek bohóckodok kicsiit a fősulin, de még mindig em tudom mit akarok, dolgozni nincs kedvem, gyorsan még egy főiskola, addig sem kell felelősséget vállalni semmiért. A főiskolákat a hülye is el tudja végezni, kicsit ráseggelek a nyelvre, hogy átcsússzak a nyelvvizsgán. A gyakorlati helyekről is apámtól/szomszéd Sanyi bácsitól / akárkitől vittem igazolást, mégsem cseszhettem el fiatalságom legszebb nyarait munkára.

Huh, már ennyi idős vagyok és nem találok egy normális állást, hiszen 0 releváns tapasztalattal rendelkezem. Na jó, így nem fognak felvenni sehova. (Bezzeg a stréber Jancsinak már jó állása van 2 éve, csakis az apja intézhette neki.)

Itt állok közel a 30-hoz, vagy már el is múltam, kajára sem nagyon telik, még a diákhitelt is törleszteni kell.

Valami nagyon nem stimmel. De vajon mi lehet az? Áhhh, meg is van, egy élhetetlen országba születtem, ahol nem lehet semmire vinni, gaz erők lesnek rám mindenhol, hiszen itt protekció nélkül nem lehet boldogulni. Egy a lényeg, én nem hibáztam, hiszen főiskolára jártam, kettőre is. Nem baj, van megoldás: elmegyek Németországba mosogatni, ahhoz még nyelvtudás sem kell. Keresek majd 1000 Eurot, amiből még lakbérre is futja. Kifizethetem a diákhitelem,megvehetem a hőn áhított márkás ruhákat, és elmehetek nyaralni, mert ezek nekem mind járnak. Ráadásul vehetek a családnak normális karácsonyi ajándékot, amire még sosem tellet. Igen, sajnos karácsonyon kívül nem sokszor fognak látni, nem fog jutni arra is, hogy hazajárjak, mert a hozzáállásommal ott is csak mosogató leszek, de legalább jól öltözött mosogató.

2015. szept. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:

A főiskolákat a hülye is el tudja végezni,


???


ÉS még állítod hogy nem troll vagy? Államig Főisk-et és Külkert hol tud már egy hülye elvégezni hm?

Főleg hogy akkor amikor engem fölvettek az Államig-re olyan volt a pontszám hogy csak orvosin jogon volt magasabb!!! Eleve bekerülni csodával volt határos 10x-est meghaladó túljelentkezéssel.


Nyelvvizsga: nem ám helyi lektorátus hanem Rigó utca. Ugye emlékszünk még? Az a Rigó utca ahol alap volt hogy bárkit kivágnak elsőre hacsak nem penge az illető.


Gyakorlat: az intézmény maga intézte nem én döntöttem el hova megyek, kötött volt.

Egyéb trollkodnivaló akadna?

Hajrá! Hadd halljam!

2015. szept. 26. 20:29
 27/33 A kérdező kommentje:

hiszen itt protekció nélkül nem lehet boldogulni


Ez így van ennél igazabbat nem is lehet szólni. Ezt tagadni az őrülettel és elmebajjal határos dolog lenne.

Senki és semmi nem tud engem (se!!) megggyőzni az ellenkezőjéről és simán agyalágyultnak nyilvánítok bárkit aki másképp gondolja.


Móricz: Rokonok. El kell olvasni. Sógor koma haver mutyi ma nekem holnap neked. Semmi se változott.

2015. szept. 26. 20:32
 28/33 anonim válasza:

Részemről befejeztem, sajnos nekem csak egy egyszerű kis mérnöki diplomám van, így nem értem, amit mondasz. :)

Mindenesetre örülök, hogy így gondolkodsz, ahogy, mert így elég kevés az esélye, hogy valaha is találkozzunk.


Hogy a kérdésedre is válaszoljak még így végén, az a fontos, hogy legyen miből kaját venned, büszkeségről ne is beszélj, nincs mire büszkének lenned. És nem az a baj, hogy egy gyárban robotolsz minimálbérért, mert többre nem is vagy alkalmas a leírtak alapján. Én csak a pénzt sajnálom, amit az állam és a szüleid beléd fektettek, igazán nagy kár volt érte.

2015. szept. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:

Én csak a pénzt sajnálom, amit az állam és a szüleid beléd fektettek



Nagyon jó meglátás!!!!

Uis ha már az állam ennyi pénzt feccölt belém, elemi érdeke lenne engem olyan álláshoz juttatni ahol adó révén busásásan megtéríthetem a befektetését nemde?

Hiszen így veszett pénz.


Ja és nem tudom olvastad -e: a főisk alatt még bizony állami ösztöndíjat is kaptam-a tanulmányi eredmény miatt.

2015. szept. 26. 20:47
 30/33 anonim ***** válasza:

Egy ideig háttérbe szoríthatja az ember az önbecsülést, de rendkívül személyiségromboló hosszú ideig ezt csinálni. (tapasztalat :( )


1. Mely részén laksz az országnak? Lehet, hogy itt a probléma gyökere. Költözés szóba jöhet?



2. Mikor diplomáztál?


3. Férfi vagy nő vagy? Korod?


A te kilátástalan helyzeteden már csak egy valami ronthat, mégpedig az, ha gyereked születik (már ha nő vagy) Én 3 évig nem kellett senkinek a szülés után, állásinterjúra is csak akkor kezdtek el behívni, miután kitöröltem minden nyomát a CV-ből, és még az interjún is letagadtam. Szomorú.

De most végre valahára találtam munkát, természetesen ismerős által.

Ennyit tudnék még tanácsolni, (ha eddig nem tetted meg) szórd szét az ismerősök között, hogy te SOS állást keresel.


Nekünk amúgy utolsó pillanatban lett már ez az állás. Már annyira reménytelennek tűnt, hogy a belvárosi lakásunkat városszéli tanyára cseréltük, "önellátók" leszünk jelszóval.

Az élet kiszámíthatatlan utakra sodor....

2015. szept. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!