Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A mai fiataloknak miért büdös...

A mai fiataloknak miért büdös a munka?

Figyelt kérdés

Oké, én sem 16 évesen kezdtem dolgozni, de manapság elég gyakori eset, hogy a huszonéves "gyerek" a szülőket nyúlja le ha bulizik, piál, pasizik/csajozik, vásárol, hobbira költ, stb. Amikor meg mondják a gyereknek, hogy ugyan menjen már el legalább részmunkaidőben dolgozni, akkor még ő van felháborodva, hogy dehogy megy, nem lesz ő senki csicskája. De ismerek olyat is aki egyenesen a családi cég igazgatószékébe ültetné a 26-27 éves "gyereket", semmit nem kéne csinálni mégis halálra keresné magát, de nem, mert "ő nem lesz zombi meg unalmas fakabát", inkább kergeti a saját álmait, hogy ő híres modell lesz meg énekes meg színésznő meg autóversenyző... Az meg hogy esetleg gyári munkát csináljon vagy legalább árufeltöltést, hát felejtős, inkább alszik a híd alatt...


Szóval miért ez az egyre gyakoribb manapság?


2015. okt. 28. 15:50
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

#20

Inkább ne dolgozzon és tartassa el magát 50 évesen is? A szülőket ugyan mi motiválja a munkára? Ha ők is így gondolkodnának, mint a gyerekük, akkor az egész család éhen halna.

2015. okt. 28. 20:18
 22/30 anonim ***** válasza:

Mert szar az élet, szart sem érnek a papírok amiket megszerzel, a fizetések nevetségesek.

Munkát is alig lehet találni, az olyanokat meg nem csodálom, hogy nem akarják csinálni, mint a pénztáros meg az ilyen szar semmi melók...

Szerintem, ha ezeknek meg lenne a lehetőségük normális állásra mondjuk családi vállalkozásba, vagy protekcióval akkor szinte mindenki dolgozna.

Pláne, hogy itt az internet meg minden szar, egyenesen bele lehet látni, hogy sokan miféle álommunkát végeznek meg ilyenek, ezek után nem csodálom, hogy sokan hánynak a világtól, és nem mennek el a tescóba robotnak, annyi pénzért, hogy épp tudjon megélni egyedül önállóan.

2015. okt. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

Ez mind-mind csak kifogás. Voltam már én is árufeltöltő meg pénztáros is. Nem álmaim munkája meg lehet hogy szar semmi meló, de legalább pénzt kerestem vele. Lehet hogy neked ez semmi, de aki pl az utcán él vagy egyik napról a másikra él és örül ha aznap volt mit ennie, annak ez nem semmi. Másrészt meg szerintem manapság nagyon kevés az az emberi aki tényleg élvezi a munkáját, csak ezen az elven elég sokan mehetnének csövezni a híd alá.


De amúgy ha lenne is normális, jól fizető munka, arra sem mennének el (lásd a családi céges hölgyet, hogy ő nem lesz zombi), mert az ő szemükben aki dolgozik = csicska.

2015. okt. 28. 21:28
 24/30 anonim ***** válasza:

Én igenis azt látom a környékemen, hogy aki nem külföldön dolgozik, az itthon van, éhbérért, ahogy én is.

Viszont visszakérdeznék. Miért dolgozna valaki, akinek a szülei rezzenéstelen arccal a kezébe adják a pénzt? Én sem dolgoznék, ha a szüleim ezt felvállalnák és világ életemben így neveltek volna...

25 éves vagyok és egy évvel ezelőttik sosem dolgoztam csak nyáron, akkor is inkább szakmai munkákat vállaltam, nem a megélhetésre, inkább a tapasztalatra mentem, mert a szüleim ezt támogatták és eltartottak. Megtehettem volna, hogy elmegyek suli mellett éjszakázni, diákmelózni, de ezt viszont ellenezték a szüleim és inkább eltartottak, csak fejezzem be nyugodtan az iskolát.

Tehát én azt gondolom az éremnek két oldala van. Nem gondolom, hogy mindenkinek dolgoznia kellene bármilyen áron, bárhol. Túl nagy általánosítás amit említesz. Én ilyen "heréket" nem igazán látok a környezetemben, éppen azért, mert a szülők ezt igen gyorsan megelégelik.

A bátyám is ilyen volt 26 éves koráig, aztán ultimátumot kapott. Megerőltette magát egy kicsit és talált egy állást, amit nagyon szeret. Diploma nélkül keresi a dupláját annak, amit én...

2015. okt. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

#24

Igen, de te tanultál, nem abból állt egy napod, hogy otthon vagy, suliba se jársz, dolgozni se mész, otthon se segítesz, csak ott vagy meg bulizni jársz a szülők pénzén. Nem azon vagyok én se felháborodva, hogy ha valaki nem dolgozik, hanem azon hogy valaki erre büszke és azt fikázza akinek tescos meg egyéb szar munka jut. A kérdésem is erre irányult, hogy ez miért van, miért ilyenek ezek a fiatalok?

2015. okt. 28. 22:56
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
Mert az éhbér nem motivál.Az állam lenyúlja az embereket.A politikusok össze lopnak maguknak mindent,és a saját fizetésüket emelik.Nevetséges ami itt folyik.Egyszer csak észbe kapnak majd,ha nem lesz ki elvégezze a munkát,és nem lesznek orvosaink se már.
2015. okt. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Na igen... ha csak a bruttóját kapnám a mostani fizetésemnek, én már elégedettebb, boldogabb lennék és a munkáltatómnak sem kerülnék többe. Elég elkeserítő látni minden hónapban a bérpapíromon, hogy 230 ezer forintot keresek. Abból kb. 80 kapásból megy állambácsi zsebébe. Kicsit túlzásnak érzem, de ez van. Engem sem a fizetésem motivál, hanem az, hogy szeretem azt csinálni, amit csinálok és mint említettem, ha valakinek ezt tűrik, sőt anyagilag erősen támogatják a szülei, akkor miért is gondolkodna máshogy?
2015. okt. 29. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

#14 tulajdonképpen általános biológiai magyarázata van annak, hogy a szép lányok (szőkék) miért képesek gyengébb szellemi teljesítményre ugyanazon körülmények között, mint a társaik. :) De persze az általánosítás több oldalról is megközelíthető. Az egyik az, hogy egyik ürülék sem ehető - ez is általánosítás. Pedig az orszarvú ürüléke igenis tartalmaz emberek számára hasznosítható tápérétket. Szóval az általánosítás néha megvéd néha dolgoktól.


Igenis sok fiatal van, aki 30 évesen is anyja nyakán lóg és nem dolgozik. Ezt a tényt nem lehet ignorálni azzal a felszínes gondolkodással, hogy a kérdező általánosít. Nagyon sok nem dolgozó fiatal van, akik amúgy munkaképesek lennének. Ennek több oka van. Ne struccot kell játaszani, hanem a gondok okát felkutatni.

2015. nov. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
28 ezt a ronda nők próbálják elhitetni a férfiakkal, sajnos sikeresen, manapság aki szép az nem kell senkinek és hülyének nézik mindenütt.
2015. nov. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Talán mert senki nem akar 1000-1500 ft-os órabérrel nyomorogni.
2018. szept. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!