Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A mai fiataloknak miért büdös...

A mai fiataloknak miért büdös a munka?

Figyelt kérdés

Oké, én sem 16 évesen kezdtem dolgozni, de manapság elég gyakori eset, hogy a huszonéves "gyerek" a szülőket nyúlja le ha bulizik, piál, pasizik/csajozik, vásárol, hobbira költ, stb. Amikor meg mondják a gyereknek, hogy ugyan menjen már el legalább részmunkaidőben dolgozni, akkor még ő van felháborodva, hogy dehogy megy, nem lesz ő senki csicskája. De ismerek olyat is aki egyenesen a családi cég igazgatószékébe ültetné a 26-27 éves "gyereket", semmit nem kéne csinálni mégis halálra keresné magát, de nem, mert "ő nem lesz zombi meg unalmas fakabát", inkább kergeti a saját álmait, hogy ő híres modell lesz meg énekes meg színésznő meg autóversenyző... Az meg hogy esetleg gyári munkát csináljon vagy legalább árufeltöltést, hát felejtős, inkább alszik a híd alatt...


Szóval miért ez az egyre gyakoribb manapság?


2015. okt. 28. 15:50
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
95%

A mai fiatalok szuleinek miert budos megnevelni a fiatalokat? :)

Merthogy attol lesz am onallo valaki hogy jo nevelest kap. Idot toltenek vele. Leulnek, elmagyarazzak, megbeszelik vele a dolgokat. Akinek soha nem volt ideje a gyerekere, annyi meg plane nem hogy megbeszelje vele a munkahelyi, penzugyi donteseket, mert te ehhez kicsi vagy, meg pofad lapos, meg amig az en kenyerem eszed addig kuss a neved, az ne csodalkozzon ha nem lesz eletrevalo az a gyerek. Az ugyanis nem egy hormon amit hirtelen 18 eves korban kibocsat magabol az agy, hanem hosszu evek nevelesenek, es peldamutatasanak az eredmenye.


A peldad aki csaladiceges: valoszinu a szulei reggeltol estig hajtottak hogy osszehozzak a ceget, a gyerekrol valo gondolkodast meg letudtak az anyagiakkal. Amibol a gyerek megtanulta hogy mindig van minden, tenni erte nem kell semmit, a szulo meg sosincs otthon igy azt csinal amit akar.

2015. okt. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:

Nem általánosítok, csak sajnos azt veszem észre, hogy egyre inkább ez a felfogás a "normális". Akinek nem inge vegye le magáról.


Én is egyetemista vagyok, de dolgoztam már nyáron én is gyárban meg végig 12 óráztam már heteket is hétvégék nélkül zsarért-hugyért, úgyhogy tisztában vagyok vele, hogy vannak gázos munkahelyek. Na de aki nem tanul tovább, nem képzi magát, csak otthon henyél meg lézeng a szülők pénzén, meg jó esetben van egy érettségije az milyen munkára számít mégis? Mert a büszkeségével meg a fikázással (én nem leszek senki csicskája, nem leszek zombi, stb) nem fog jól lakni meg kifizetni a rezsit. Elég szürreális amikor engem szólnak le meg csicskáznak le azért mert épp a tescoban dolgoztam, közben ők meg egy kiflit se tudnak megvenni anyuci/apuci pénze nélkül. És az a félelmetes, hogy erre ők még büszkék is.

2015. okt. 28. 17:05
 13/30 anonim ***** válasza:
Tudom nem tartozik ide, de mit tanulsz az egyetemen kérdező? Csak kíváncsiságból kérdezem
2015. okt. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
86%

Ez a kérdés nem más, mint bugyuta általánosítás.

Ennyi erővel azt is kérdezhetted volna, hogy miért buták a szőke nők.

:-(


Érdekes, ha elmész egy Mekibe, B.K.-be, K.F-be szinte csak fiatalokat látsz ott dolgozni, a Tesco, Auchan tele van diákokkal, virágoznak a diákmunkát közvetítő cégek...

2015. okt. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:

Igazad van kérdező, én is elég sok fiatalt ismerek a körömben aki a pénzt szereti költeni, de nem ő dolgozik meg érte, hanem kapja szülőtől, holott nem gazdagok.

Nekem egyetemről csoporttársaim közül 1 ember dolgozik (a 25 fiatalból), sőt, még az sem korunkbeli hanem 30+-os.

Tehát itt már tényleg elgondolkodtató a dolog.

Emlékszem hogy amikor hallották hogy én dolgoztam, még olyan furán néztek rám.


Nos, én nagyon kivétel vagyok közülük, még gondolkodásbelileg is. És ezt pl rengeteg korombelinek ajánlanám, hogy tanuljon meg ésszel gondolkozni.

2015. okt. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
Lehet rosszul tettem fel a kérdést. A kérdésem nem azokra vonatkozik akik normálisak és tudják mi az a munka. Az a bizonyos réteg érdekel hogy miért ilyenek.
2015. okt. 28. 17:44
 17/30 anonim ***** válasza:

A hidalvásról jutott eszembe: pont itt az oldalon volt fenn egy kérdés, amiben a huszon nem tudomhány éves fiú azt tervezte hogy elmegy csövezni.

Pont emiatt mert ő nem akar dolgozni és hogy csövezni milyen jó dolog.

2015. okt. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
71%
Megjött a napi adag provokatív kérdés is. :D Bárcsak igazgatói székbe ültetne anyuka apuka, de sajnos eddig még nem volt rá példa. :D
2015. okt. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

Igen, kicsit büdi a munka. Sokkal egyszerűbb volt tartani a markom, amikor anyukám a kezembe tette a pénzt, mint megdolgozni érte.

Műszaki diplomával rendelkezem, főállásban dolgozom nettó 150 ezer forintért reggel 7-től délután 4-ig minden áldott nap. Ha üzemzavar van és menni kell munkaidőn kívül, akkor menni kell, ha nincs időm napközben ebédelni, akkor nincs. Senkit nem érdekel. Szeretem csinálni, mert szerencsére nem csak a munkám, hanem a hivatásom is, de igen... valahol rosszul esik, amikor anyuci picilánya elmegy külföldre takarítani és utána pofán röhög, majd megkérdezi, hogy érdemes volt-e ennyit tanulnom?

Érdemes, mert szeretem, de büdös, mert tudom, hogy ebből a fizetésből aztán nem kell nagyot álmodnom és itthon többre még jó darabig nem lesz lehetőségem.

2015. okt. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan amit az előző mond. Ez motiválja a fiatalokat munkára? Egy olyan fizetés amiből max becsületesen éhen halsz, és sokan már az ilyen fizetés hallatán hüledeznek hogy "de jó a fizetésed. Miközben ez csak alamizsna...
2015. okt. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!