Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Dec 24én délben zárnak a...

Dec 24én délben zárnak a boltok a Kereskedelmi Dolgozók Szakszervezete szerint, mert jogszabály tiltja a további üzemet-de akkor nekem miért kell 18-ig lennem 24-én?

Figyelt kérdés

Milliószor hallom a rádióban tvben hogy a ker szakszerv nyilatkozik az új jogszabályok miatt 24-én délben zárniuk kell a boltoknak 25-26án eleve ki se nyithatnak, nagyon kevés kivétel van, a 24-e alól gyakorlatilag semmi, a későbbi napokra is max benzinkutak boltjai, pályaudvarok, repterek boltjai.


Hát én egy mezei bolti eladó vagyok, egy lakótelepi kisboltban. Nem családtag nem tulaj. Dec 24-én is nyitva kell lenni 18-ig egyébként 20-ig lennénk de most „nagyvonalúan engedélyezték a 18-as zárást.

És még egyszer: ez egy lakótelepi semmi boltocska. Nem egy reptéri bolt.

Akkor mi a fenének hallom ezt naponta 10x hogy délben zárni kell mert jogszabály így meg úgy?

Ennyit ér a jogszabály? A tulaj úgy dönt hogy nyitva kell lenni és pont. Az alkalmazott meg mit tehet ha szeretne még másnap is állásban lenni? Bólogat.


2015. dec. 22. 09:17
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
Lehet le sincs jelentve a bolt így addig van nyitva ameddig akar.
2015. dec. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
A 12-18 közötti időre minimum dupla pénz jár.
2015. dec. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

a 12-18 órára nem járhat semmiféle dupla pénz mert a bolt NEM LEHET nyitva. elvileg. gyakorlatilag se jár rá külön pénz kapom azt a pénzt amit egy napra amúgy is kapnék és slussz.


Nincs bejelentve a bolt? Ott a nav-os pénztárgép...

2015. dec. 22. 09:37
 4/33 anonim ***** válasza:
Nyomd fel akkor őket.
2015. dec. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

A bolt nyitva lehet, csak te nem dolgozhatnál, mert nem vagy se tulaj, se családtag.

Ezt a főnököddel kell megbeszélni. Nyilván nincs más lehetőséged, különben már léptél volna.

Vagy tehetsz egy névtelen feljelentést, hogy ellenőrizzék :)

2015. dec. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

Tévedés a bolt 24-lén 12h után NEM LEHET nyitva még akkor se ha atulaj áll a pult mögött. Nincs kibúvó elvileg. Nem lehet nyitva és kész.

Aztán tessék.

2015. dec. 22. 09:49
 7/33 anonim ***** válasza:
Kérdező: Melyek ezek "az új jogszabályok"?
2015. dec. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

2014. évi CII. törvény és vonatkozó egyébn jszabályok

Mondamám hogy tessék elolvansiu de nem mondom mert én elolvastam és mire megyek vele? Semmire. Tudom hogy átvernek és semmibe vesznek ennyi. Még rosszabb mintha nem olvastam volna el.

2015. dec. 22. 09:52
 9/33 anonim ***** válasza:

És most mit csináljunk?

Zárassuk be? :D

Te dolgozol ott, neked kéne valamit tenni.

Beszéltél erről a főnököddel?

2015. dec. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

A főnök nem olyan ember akivel beszélni lehet. Azért tisztázzuk: bolti eladó vagyok egy felcserélhető senki. Ha a főnök mond valamit te a dolgozó max bólogathatsz. Ha bármiben is nemet mondasz vagy csak kérdezel már említi is az örök bölcsességet. nem kell itt dolgozni.

Ha én az orra alá dugnám a jogszabályt, már vehetném is a kabátom.

2015. dec. 22. 09:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!