Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Dec 24én délben zárnak a...

Dec 24én délben zárnak a boltok a Kereskedelmi Dolgozók Szakszervezete szerint, mert jogszabály tiltja a további üzemet-de akkor nekem miért kell 18-ig lennem 24-én?

Figyelt kérdés

Milliószor hallom a rádióban tvben hogy a ker szakszerv nyilatkozik az új jogszabályok miatt 24-én délben zárniuk kell a boltoknak 25-26án eleve ki se nyithatnak, nagyon kevés kivétel van, a 24-e alól gyakorlatilag semmi, a későbbi napokra is max benzinkutak boltjai, pályaudvarok, repterek boltjai.


Hát én egy mezei bolti eladó vagyok, egy lakótelepi kisboltban. Nem családtag nem tulaj. Dec 24-én is nyitva kell lenni 18-ig egyébként 20-ig lennénk de most „nagyvonalúan engedélyezték a 18-as zárást.

És még egyszer: ez egy lakótelepi semmi boltocska. Nem egy reptéri bolt.

Akkor mi a fenének hallom ezt naponta 10x hogy délben zárni kell mert jogszabály így meg úgy?

Ennyit ér a jogszabály? A tulaj úgy dönt hogy nyitva kell lenni és pont. Az alkalmazott meg mit tehet ha szeretne még másnap is állásban lenni? Bólogat.


2015. dec. 22. 09:17
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

Akkor mond hogy nem dolgozol ilyen meg ilyen szabályra hivatkozva. Akkor felmond és kapsz végkielégítést.

De szépen felhívhatod a munkaügyiseket vagy a szakszervezetet is , hogy jöjjenek már ki 24-én 17 órakkor és büntessék meg a tulajt,mert arra kényszerít hogy bent legyél és kirúgással fenyeget.Mi innen mást nem tudunk mondani okosat,neked kell lépni.

2015. dec. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:

"jöjjenek már ki 24-én 17 órakkor "


Tolongani fognak 24-én! Tolongani!!!


Ja egy apróság: a szakszerv nem hatóság az nem büntethet tkp semmit se csinálhat max nézelődhet, pláne úgy nem hogy szakszerv tag se vagyok.

2015. dec. 22. 13:56
 23/33 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd már abba a rinyálást, kérlek!

Amíg ezt a kérdést kiírtad és válaszolgattál a kommentektre, csinálhattál volna valami hasznosabbat is. Tanulj nyelveket, informatikát, mittudomén valamit, amivel nem egy "felcserélhető senki" leszel, ahogy te is fogalmaztad.

Vagy ha az akarsz maradni, akkor maradj, nekem mindegy, csak ne rinyálj folyamatosan!

2015. dec. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
50%

Te ostoba kérdező!

A 2014. évi CII. törvény a kiskereskedelmi szektorban történő vasárnapi munkavégzés tilalmáról szól!!!

Semmi köze a december 24-i nyitvatartáshoz, munkavégzéshez!

2015. dec. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:

A 2014. évi CII. törvény


Khm. Magamat idézem.

2014. évi CII. törvény és vonatkozó egyéb jszabályok


Barom.

2015. dec. 22. 14:26
 26/33 A kérdező kommentje:

Ja és ma reggel köztévében a Kereskedelmi Dolgozók Független Szakszervezete vezetője is ezt a jogszabályt említette a 24-i munkavégzés kapcsán.

Khm. Már csak tudja mit beszél. Mellesleg munkajogban jártas jogász.

Nem hiszed? MTVA archívum a neten és ott megtalálod a műsort nézd hallgasd.

Barom.

2015. dec. 22. 14:28
 27/33 anonim ***** válasza:

Én is a "vonatkozó jogszabályokra" lennék kíváncsi, mert ebben tényleg nincs semmi erre vonatkozóan.


Vélhetően ennek az emlegetésével arra akarnak utalni, hogy a vasárnapi nyitva tartás szerint lehet nyitva tartani az ünnepek alatt is az üzleteket, de akkor ezt kellene megfogalmazni...


Mellesleg megjegyzem, nem lépsz, nem beszélsz a feletteseddel, nem csinálsz semmit, csak toporzékolsz, hogy miért van ez és ez. Akkor miről beszélünk? Ne hallgass rádiót, ne nézz tv-t és akkor nem fog a csapból is ez folyni, hogy idegesítsen téged!

Nekem két hete nincs időm leülni megnézni a híreket, nem is idegesítem magam semmi ilyesmin... :)

2015. dec. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
Hagyd ott,a főnök meg vakarózzon. Te hamarabb találsz magadnak új mukát, mint a főnök új rabszolgát.
2015. dec. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:

Hát ha annyi idő lesz az új hely mint ez volt, akkor az barátok közt is 5 hónap.

Mivel közben öregedtem 3 évet és átléptem a bűvös fél évszázados kort így akár szorzhatod is kettővel az 5 hónapot.

2015. dec. 22. 17:22
 30/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarsz konfrontálódni a főnökkel és a helyet sem akarod otthagyni. Oké, megértjük.

De akkor miről is szól ez a kérdés a nyivákolásodon kívül?

Nem tetszik? Akkor jelentsd fel őket!

Nem mered? Akkor meg csinálj valami hasznosat, ne a gyakorikérdéseket áraszd el értelmetlen kérdésekkel.

Tessék, ez a 100%-osan hasznos válasz.

2015. dec. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!