Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Dec 24én délben zárnak a...

Dec 24én délben zárnak a boltok a Kereskedelmi Dolgozók Szakszervezete szerint, mert jogszabály tiltja a további üzemet-de akkor nekem miért kell 18-ig lennem 24-én?

Figyelt kérdés

Milliószor hallom a rádióban tvben hogy a ker szakszerv nyilatkozik az új jogszabályok miatt 24-én délben zárniuk kell a boltoknak 25-26án eleve ki se nyithatnak, nagyon kevés kivétel van, a 24-e alól gyakorlatilag semmi, a későbbi napokra is max benzinkutak boltjai, pályaudvarok, repterek boltjai.


Hát én egy mezei bolti eladó vagyok, egy lakótelepi kisboltban. Nem családtag nem tulaj. Dec 24-én is nyitva kell lenni 18-ig egyébként 20-ig lennénk de most „nagyvonalúan engedélyezték a 18-as zárást.

És még egyszer: ez egy lakótelepi semmi boltocska. Nem egy reptéri bolt.

Akkor mi a fenének hallom ezt naponta 10x hogy délben zárni kell mert jogszabály így meg úgy?

Ennyit ér a jogszabály? A tulaj úgy dönt hogy nyitva kell lenni és pont. Az alkalmazott meg mit tehet ha szeretne még másnap is állásban lenni? Bólogat.


2015. dec. 22. 09:17
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
Akkor most mégis mit vársz? Elégedetlen vagy a helyzettel, de úgy teszel, mintha minden a legnagyobb rendben lenne. A főnököd nem gondolatolvasó, ha te nem szólsz, gondolhatja, hogy örülsz a pluszpénznek (ki nem??). Itt neked kell kiállnod magadért. Nem is értem, miért született meg ez a kérdés, egyszerűen rossz helyen tetted fel. A főnöködnek kellett volna feltenni, ő tudja megválaszolni.
2015. dec. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:

Tehát most azt akarod mondani, hogy a Te munkahelyeden szabálytalanságok vannak? Elképesztő... ki hallott már ilyet?

Most csak itt szenvedsz, vagy lépsz is valamit? Nekem nagyon úgy tűnik, hogy mindezek ellenére Te simán ledolgozod azt a napod is.

2015. dec. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:

De akkor mit vársz itt?

Leírtuk.

- beszélsz a főnökkel

- keresel másik helyet

- feljelented

Mást nem igazán tudsz.

Most attól, hogy helyeselünk, hogy milyen gáz főnököd van, neked még ugyanúgy kell dolgoznod 24-én.

2015. dec. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
mert a magyar vállalkozók többsége ott csal ahol tud, a külföldi tulajdonú vállalatoknál legalább betartják a törvényeket, jogszabályokat, legalábbis kisebb eséllyel fogsz ilyen helyzetbe kerülni
2015. dec. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

"gondolhatja, hogy örülsz a pluszpénznek (ki nem??)"


Ember te szórakozol velem? MILYEN plusz pénz aminek örülök? MILYEN PLUSZ PÉNZ???????

Egy FILLÉRT SE KAPOK puszban ahogy LE IS ÍRTAM!!!

2015. dec. 22. 10:11
 16/33 anonim ***** válasza:
Figyelj màr..ha navos a pénztárgép akkor az idő is rajta lesz...és ha rajta lesz és nyitva lesz akkor a nav látja...és ha nem lesz belőle semmi akkor hiába pattogsz valamilyen kiskapuról elfeledkezel ;)
2015. dec. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

"A benzinkút, gyógyszertár, piac, vasút, autóbusz-pályaudvar, repülőtéri üzlet, 200 négyzetméternél kisebb bolt, nyitva lehet december 24-én 12 óra után is."


Csak olvasgatni kéne agytrösztkém...pedig csak a googléig jutottam... ;)

2015. dec. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

Na ha már az idézgetéseknél tartunk ez is ott van:

A nyitva tartás rendjét, változásait kötelező kiírni a boltbejáratnál. Az ünnepek után legkorábban december 28-án, hétfőn, hajnali fél ötkor lehet kinyitni.


Dec 26 szombat már nyitva vagyunk, noha se reptér se patika se benzinkút stb nem vagyunk.

Akkor ezt hogy?


Valamint dec 24.

ha a tulajdonos, vagy segítő családtag áll a pult mögött).


Egyik se vagyok mit keresek ott 18kor?

2015. dec. 22. 11:53
 19/33 anonim ***** válasza:
És ez mire jó? :D Mondj fel vagy verd a fejed a falba.
2015. dec. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:
Nem értem miért mondják hogy mondjak fel. Hát ha már mindenképp állást akarok veszteni nem én mondok fel mondjanak fel nekem és legalább a végkielégítést kapom.
2015. dec. 22. 13:12
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!