Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A magyar munkahelyeken miért...

A magyar munkahelyeken miért kötelezően elvárt dolog, hogy a dolgozó beszámoljon a magánéletéről?

Figyelt kérdés
Senki ne mondja nekem, hogy ez nem magyar mentalitás, mert az! Amíg odahaza éltem, az összes munkahelyen ezt tapasztaltam, amióta külföldön élek, itt érdekes módon egyiken se. Ha valaki nem számol be a magánéleti dolgairól, akkor azt nem igazán akaródzanak befogadni. (Az én személyes tapasztalatom, hogy "Sose beszél nőügyekről. Biztos meleg.") A dolog, és a belőle született konfliktusok rendszerint oda futnak ki, hogy az illetőt bepanaszolják a főnöknél "Nem képes a csapatba illeszkedni" címszó alatt. Mi az oka ennek a jelenségnek? Alapjában véve az ember dolgozni és pénzt keresni megy a melóhelyre, nem pedig azért, hogy vadidegeneknek magánéleti beszámolót tartson, nemdebár?
2016. febr. 21. 12:02
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/74 anonim ***** válasza:
95%

Mert az emberek általában nagyon görény módon viselkednek a másikkal. Itthon pedig a lefelé tapos, oldalra könyököl, felfelé nyal mentalitás az általánosan elterjedt.

Nem tudom, miért. Véleményem szerint nem szabad vadidegenekben csak úgy megbízni, mert az első adandó alkalommal a gyenge pontodon fognak odasózni, ha mást nem, brahiból.

2016. febr. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/74 A kérdező kommentje:
KommentHuszár89: Ugye megmondtam? Lottón lenne ilyen pontos a találatom. De még ha legalább érteném is, hogy miről vakerálsz.
2016. febr. 22. 18:17
 13/74 anonim ***** válasza:
95%

Én is külföldön dolgozom, otthon postás voltam és én itt most a tisztelt kérdezõvel értek mélyen egyet. (Aki postán dolgozik és ezt olvassa az nyilván egyet is ért, kivétel az aki mindent tudni szeretne a kollégákról)

Mikor a postán kezdtem dolgozni rögtön azzal fogadtak hogy itt születés és névnap alkalmából süteményt és üdítõt KELL hozni.

Mert pont aznap mikor kezdtem akkor is éppen valakinek névnapja volt.

Másnap már tudni akartak rólam mindent, pofátlan módon faggattak magánügyekrõl. Felvilágosítottak hogy egy-két idõsebb kolleginának el kell ám mindent mondani mert ha nem teszed akkor megsértõdnek.

A munkahelyi bulikra is el KELL menni, mert ha nem akkor azt hiszik hogy te mindenkinél többre tartod magad. Persze megy a kibeszélés, mindig az van kibeszélve a háta mögött aki nincs ott. Ennyi tömören, itt ahol most dolgozom nincs ilyen gond.

2016. febr. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/74 anonim ***** válasza:
100%

Jelentem a tengerentúlon is eddig többször kérdezgettek a családomról, mint nem. Tudni akarják a születésnapom, sőt tőlem várnák, hogy partira hívjam őket. Igaz, hogy a pénzről egyenesen nem kérdeznek, de megjegyzéseket tesznek, hogy mi honnan volt véve. A férjekről is illik pletykálni, ami elég fura.

Sőt, a kórházban a nővérek is faggatják az embert, és utána hallani, hogy másoknak továbbmondják. Legjobb alvást mutatni, hogy fáradt az ember, de egész nap nehéz.

2016. febr. 27. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/74 A kérdező kommentje:
14: Ha Amerikáról beszélsz, oké, ott csakugyan szintén jellemző a dolog valamennyire.
2016. febr. 27. 07:32
 16/74 anonim ***** válasza:
50%
Több helyen dolgoztam itthon, gyakornoki és diákmunkákat is beleértve, de soha nem tapasztaltam ilyet, szóval aki olyat mond, hogy "magyar mentalitás" az vagy hazudik, vagy folyamatosan megszívja a legsz..rabb munkahelyekkel.
2016. márc. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/74 A kérdező kommentje:
16: De áruld már el, hogy pontosan mit takar az, hogy nem tapasztaltad? Te ilyen voltál (zárkózott, aki nem beszél a magánéletéről), és békénhagytak? Vagy volt a kollégáid között ilyen, és őt békénhagyták?
2016. márc. 19. 16:35
 18/74 anonim ***** válasza:
100%

Sehol sem volt kötelezően elvárt dolog, hogy beszámoljak a magánéletemről, ezen mit nem lehet érteni?


Azokkal a kollégákkal akikkel jóban vagyok és szoktunk beszélgetni, ott biztos előkerülnek magánéleti dolgok is, de nem is értem, hogy ez miért lenne baj. Akikkel meg nem vagyok "haveri" viszonyban azokkal meg nem beszél az ember ilyenről, mert nem is kérdezik. Innentől meg nem látom a probléma okát. Most ez mégis nálad hogy nézett ki?


- Szia, üdvözöllek az új munkahelyeden Karcsi. Én Béla vagyok, mikor voltál nővel utoljára és anyád mennyit keres?

2016. márc. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/74 A kérdező kommentje:
18: A lényeg, hogy ha valaki csöndes, visszahúzódó volt, és csak a munka kapcsán szólt a kollégákhoz, akkor az mindjárt céltáblává vált. Ahol te dolgozol, ott az ilyeneket semmi attrocitás nem éri?
2016. márc. 19. 19:52
 20/74 anonim ***** válasza:
31%
Mégis milyen atrocitás érné? Megvernek ebédszünetben? Ne idegesíts már, te tényleg felnőtt ember vagy? Mivel bántottak téged? A kutya f..szát nem érdekli Józsinak a barátnőjének a lábmérete, csinálja meg a dolgát, aztán kész.
2016. márc. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!