Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A magyar munkahelyeken miért...

A magyar munkahelyeken miért kötelezően elvárt dolog, hogy a dolgozó beszámoljon a magánéletéről?

Figyelt kérdés
Senki ne mondja nekem, hogy ez nem magyar mentalitás, mert az! Amíg odahaza éltem, az összes munkahelyen ezt tapasztaltam, amióta külföldön élek, itt érdekes módon egyiken se. Ha valaki nem számol be a magánéleti dolgairól, akkor azt nem igazán akaródzanak befogadni. (Az én személyes tapasztalatom, hogy "Sose beszél nőügyekről. Biztos meleg.") A dolog, és a belőle született konfliktusok rendszerint oda futnak ki, hogy az illetőt bepanaszolják a főnöknél "Nem képes a csapatba illeszkedni" címszó alatt. Mi az oka ennek a jelenségnek? Alapjában véve az ember dolgozni és pénzt keresni megy a melóhelyre, nem pedig azért, hogy vadidegeneknek magánéleti beszámolót tartson, nemdebár?
2016. febr. 21. 12:02
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/74 A kérdező kommentje:
29: Mert bárkiből lehet magánvállakozó?
2016. márc. 25. 17:45
 32/74 A kérdező kommentje:
30: Mondtam én nekik, hogy nem kívánok erről beszélni, mert hogy én ilyen dolgokról csak barátokkal beszélgetek, de mintha a falna kbeszéltem volna, rákövetkező héten ugyanúgy jött a kérdés. Ja, és az előbbi reakció hatására elkezdődtek a találgatások, hogy nyilván titkolnivalóm van, biztos búza vagyok, meg ilyenek.
2016. márc. 25. 17:47
 33/74 anonim ***** válasza:
Miért ne? Igen, bárki találhat olyan munkát, munkahelyet, foglalkozást, ahol egyedül dolgozhat, ha annyira nem tetszenek úgy általában a túl érdeklődő emberek.
2016. márc. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/74 A kérdező kommentje:
De lehet még csűrni-csavarni. Mondjuk, hogy valaki a munkahelyen az első napon megkéri a munkatársakat, hogy ha beszélgetnek vele, akkor ne faggassák a nőügyeiről és arról, hogy mennyire jön ki a fizetésből, és akkor jóba lesznek, minden másról szívesen beszélget. Ezt tolerálni fogják? Nem tesznek alá, de minimum kezdenek pletykálni róla dolgokat?
2016. márc. 25. 19:32
 35/74 anonim ***** válasza:

Te és mi lenne, ha kamuznál egyet és le van tudva? Ja lett csajom, jól kijövök a fizetésből, csá. Nem is értem mi a hót frászt stresszelsz te azon, hogy mit gondolnak rólad, ha egyszer nem is akarsz velük a munkán kívül másról beszélni.


Szerintem te nem azt akarod, hogy ne beszéljenek veled, hanem az érzékeny témákat hagyják.

2016. márc. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/74 A kérdező kommentje:

35:


Arra elég könnyen rájönnek, ha az ember kamuzik. Ha mással nem, valami keresztkérdéssel.

De mint olvashatod, már évek óta külföldön élek, tehát ez számomra már nem probléma. Egyszerűen csak a különbségeket látva tettem fel ezt a kritikai jellegű kérdést.

2016. márc. 26. 05:54
 37/74 A kérdező kommentje:
35: Ja, és a "Jól kijövök a fizetésből." pont, hogy nem ajánlott válasz. :)
2016. márc. 26. 08:05
 38/74 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom, el nem tudom képzelni te hol a bús f...szomba dolgoztál. Milyen cég volt ez? Nyugodtan leírhatod, nem sértesz vele semmiféle törvényt, meg ha igen, akkor is kit érdekel egy anonim oldalon.
2016. márc. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/74 A kérdező kommentje:

38:


Leírom én, már csak azért sem izgat, mert nem otthon élek:


Szegedi gyufagyár

Szegedi környezetgazdálkodás (közmunka)

2016. márc. 26. 14:13
 40/74 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább az idősebb korosztályra jellemzőbb ez a viselkedés. Nálunk is megy az ilyen kibeszélés, faggatózás.
2016. márc. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!